Cosmin Contra, la un pas de sferturile Cupei UEFA

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 12 martie 2008, 11:06 Sport | Fotbal

Cosmin Contra si Getafe se afla foarte aproape de calificarea in sferturile de finala ale Cupei UEFA, dupa ce au invins cu 2-1 in partida tur de la Lisabona, contra celor de la Benfica. Spre deosebire de meciul din Portugalia, lusitanii vor fi condusi de pe banca de secundul Fernando Chalana, dupa ce Jose Antonio Camacho a demisionat zilele trecute.

Pentru "Gurita" o eventuala calificare n-ar reprezenta o premiera, fostul timisorean jucand finala Cupei UEFA in anul 2001, cu Alaves, impotriva celor de la Liverpool, pierduta dramatic cu 5-4 dupa 120 de minute de joc.

Iata tabloul complet al partidelor care se vor desfasura in aceasta seara in optimile de finala ale Cupei UEFA:

Bayern Munchen - Andelecht      (in tur a fost 5-0)
Zenit - Marseille                          (in tur 1-3)
Everton - Fiorentina                    (in tur  0-2)
Hamburg - Leverkusen                (in tur 0-1)
PSV - Tottenham                         (in tur 1-0)
Getafe - Benfica                         (in tur 2-1)

Maine se vor desfasura partidele:

Werder - Glasgow Rangers        (in tur 0-2)
Sporting -Bolton                          (in tur 1-1)

295 vizualizari

pai au batut sau au luat bataie (Miercuri, 12 martie 2008, 13:21)

badea gheo [anonim]

buna ziua,

sus scrie:

"Cosmin Contra si Getafe se afla foarte aproape de calificarea in sferturile de finala ale Cupei UEFA, dupa ce au invins cu 2-1 in partida tur de la Lisabona, contra celor de la Benfica."

si jos:

"Getafe - Benfica (in tur 1-2)"

deci, sunt sau nu la un pas de sferturi?

mersi,
    badea gheo
      raspuns (Miercuri, 12 martie 2008, 13:39)

nimeni [anonim] i-a raspuns lui badea gheo

au invins cu 2-1 in tur, ceea ce este absolut corect.

getafe - benfica , in tur 1-2 este iar la fel de corect, pentru ca in tur gazda a fost benfica iar tabela a aratat scorul de 1-2, just, nu?

e doar o diferenta de asezare a scorului, atata tot.
        ceea ce nu e cazul pt bayern (Miercuri, 12 martie 2008, 16:54)