"Tricolorii" au haine noi

Vezi noile tricouri cu care vor evolua Mutu si Chivu la EURO

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 20 februarie 2008, 14:55 Sport | Fotbal

Asa vor juca imbracati
Foto: www.footballshirtculture.com
Site-ul www.footballshirtculture.com a facut public modelul de echipament sportiv cu care va evolua nationala lui Victor Piturca in "grupa mortii" de la EURO 2008, informeaza gsp.ro. Acesta va fi preponderent galben (este varianta de baza) si va prezenta tehnologia Clima Cool cu care ne-a obisnuit deja producatorul de echipament sportiv Adidas.

Clima Cool va ajuta la o cat mai buna aerisire a corpului fotbalistului, pentru a-l ajuta pe acesta cat mai mult in timpul disputarii unui meci. De asemenea, acestea sunt destul de rezistente si in cazul tragerilor de tricou care au loc pe durata unei partide.

Cel mai probabil noile tricouri ale nationalei vor putea fi achizitionate in Romania incepand cu luna mai a anului curent.




















1872 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Mutu si Chivu (Miercuri, 20 februarie 2008, 18:06)

    tito [anonim]

    "Vezi noile tricouri cu care vor evolua Mutu si Chivu la EURO".....si restul echipei ce tricouri vor purta Dl. Ilincescu?
  • 0 (0 voturi)    
    Asa vor juca imbracati (Miercuri, 20 februarie 2008, 18:47)

    Gutza [anonim]

    Dupa cum zice si poza, am aflat cum vor juca imbracati. Dar cand joaca dezbracati, cum se vor imbraca?
  • 0 (0 voturi)    
    Design (Miercuri, 20 februarie 2008, 19:00)

    Dizzy [anonim]

    O revolutie de design, dom'ne, ce sa mai...Astia au ascultat sfatul bancului "Mai f$%e-i dom'ne o dunga"...
  • 0 (0 voturi)    
    pentru restul nu au mai fost bani (Miercuri, 20 februarie 2008, 19:15)

    web [anonim]

    Restul joaca in tricourile pe care le-a folosit echipa nationala la ultima participare la un campionat final.
    Sau intra in teren doar Mutu si Chivu?
  • 0 (0 voturi)    
    Titlul = continut? (Miercuri, 20 februarie 2008, 19:31)

    Barbisonis [anonim]

    Chiar sunt foarte curios: ce fel de tricouri vor purta ceilalti jucatori ai nationalei?
  • 0 (0 voturi)    
    grupa mortii (Miercuri, 20 februarie 2008, 19:42)

    Danitzi [utilizator]

    N-am inteles de ce trebuie sa se spuna "grupa mortii", am vazut ca toata lumea foloseste expresia asta. Trebuie sa moara cineva din grupa? N-ar fi mai frumos sa spunem "grupa cea mai grea" sau "grupa cea mai puternica"? Din fiecare grupa se califica 2 echipe si din grupa noastra si din celelalte grupe la fel, de ce grupa noastra este mai speciala? de ce este "grupa mortii"?
  • 0 (0 voturi)    
    tot e bine.... (Miercuri, 20 februarie 2008, 20:32)

    gogu [anonim]

    tot e bine ca nu trebuie sa stim si cind isi schimba mutu ciorapii....
    alte stiri nu mai exista?
  • 0 (0 voturi)    
    ahmmm (Miercuri, 20 februarie 2008, 21:20)

    marius [anonim]

    sa inteleg ca daca printr-un miracol trec de "grupa mortii" si se califica in optimi vor juca in alt echipament?
    daca in echipamentul asta vor juca in "grupa mortii"...
  • 0 (0 voturi)    
    Groaznic de carcotasi! (Miercuri, 20 februarie 2008, 21:23)

    eu [anonim]

    Explicatii pt. aia de pricep greu (si probabil uita repede): Mutu si Chivu ca astia is ai mai cu imagine tare. Grupa mortii ca is echipe foarte tari in grupa, e complet neclar cine trece mai departe.
  • 0 (0 voturi)    
    Romanii critici (Miercuri, 20 februarie 2008, 21:26)

    claude [anonim]

    In primul rind titlul era o figura de stil, nu e prima oara cind se foloseste. In al doilea rind asta e designul tricoului. Nu-ti place du-te si critica pe site-ul Adidas. Si in ultimul rind, expresia "grupa mortii" a fost introdusa in 1986 si este o traducere (cam prea mot-a-mot) a originalului "grupo del muerte".
    Cred ca v-a infierbintat prea mult chestiunea Kosovo. Recomand tricouri Adidas cu tehnologia Clima Cool.