Real Madrid s-a impus la limita pe terenul celor de la Deportivo Alaves, scor 2-1, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul sase din La Liga. Victoria "galacticilor" a fost adusa de Daniel Ceballos, spaniolul reusind o "dubla".

Daniel CeballosFoto: realmadrid.com

Toate golurile partidei au fost inscrise in prima repriza. In minutul 10, Ceballos a deschis scorul pentru echipa antrenata de Zinedine Zidane, iar Garcia a inscris golul egalizator in minutul 40. Ceballos a stabilit scorul final trei minute mai tarziu, iar Realul bifeaza a treia victorie a sezonului din La Liga.

Real Madrid a acumulat 11 puncte si ocupa locul 4 in clasament, in timp ce Alaves se afla pe 11, avand sase infrangeri in tot atatea partide disputate. Golul lui Garcia a fost primul pentru Alaves in actuala editie a campionatului din Spania.

Vezi aici rezumatul partidei Deportivo Alaves vs Real Madrid.