Dinamo a remizat, sambata, in deplasare, scor 2-2, cu echipa CS Universitatea Craiova, in etapa a X-a a Ligii I. Ambele echipe au avut cate un jucator eliminat in prima repriza. In minutul 49, "cainii" conduceau cu 2-0, informeaza News.ro.

Pentru Dinamo au marcat Rivaldinho '18 si Salomao '49, iar pentru CS U Craiova au punctat Baluta '75 si Burlacu '89.

Echipe:

CS Universitatea Craiova: Calancea - Screciu, Kelic, Briceag (Burlacu '58) - Martic, Rossi (Mateiu '14), Zlatinski, Bancu - Gustavo, Baluta, Al. Mitrita (Roman '72). Antrenor: Devis Mangia

Dinamo: Penedo - Romera, Nedelcearu, Katsikas, M. Oliva - Mahlangu, P. Anton (Nascimento '85) - Costache, Rivaldinho (Hanca '46), Salomao - Bokila (Nemec '78). Antrenor: Cosmin Contra

Cartonase galbene: Baluta '31, Burlacu '81, Screciu '86 / Mahlangu '30, Romera '45+2, Oliva '84, Penedo '90+2

Cartonase rosii: Zlatinski '29 / Costache '45+3.