Formatia CFR Cluj a invins, joi seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Dinamo, intr-un meci din etapa a cincea a Ligii I, in care unicul gol a fost marcat dintr-un penalti controversat si de la gazde au fost eliminati Mario Camora si Juan Culio, potrivit News.ro.

Golul a fost inscris de Culio, in minutul 37, dintr-un penalti acordat pentru un hent in careu al lui Nedelcearu.

Mario Camora a fost eliminat direct in minutul 83, pentru un fault dur la Nascimento. In minutul 90+2 a fost eliminat de la gazde si Juan Culio, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

CFR Cluj: Vatca - Cr. Manea, Vinicius, A. Muresan, Camora ￯ Hoban, Culio ￯ Omrani, Deac (Luchin '86), Moutinho (Nouvier '60) -Bokila (Urko Vera '62). Antrenor: Dan Petrescu

Dinamo: Penedo - Romera (Costache '76), Nedelcearu, Katsikas, St. Filip ￯ Mahlangu, P. Anton (Nemec '55) - Hanca, Nascimento, Salomao - Rivaldinho (Albin '81). Antrenor: Cosmin Contra

Cartonase galbene: Culio '82, '90+2 / Filip '23

Cartonas rosu: Camora '83

Arbitri: George Gaman - Octavian Sovre, Vasile Marinescu - Florin Marcu

Observatori: Catalin Popa, Nicolae Grigorescu

In minutul 66, de la Dinamo a fost trimis in tribuna antrenorul secund Ionel Gane.