Formatia FCSB a invins, vineri, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa ACS Poli Timisoara, in al doilea meci al etapei a doua a Ligii I. Timisorenii au evoluat o repriza cu un jucator mai putin, dupa eliminarea lui Alex Munteanu, informeaza News.ro.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Gnohere, in minutul 63, din pasa lui Budescu.

ACS Poli Timisoara:Straton - V. Cretu, Melinte, Cinu, Tiganasu - Artean, Soljic (Croitoru '78) - A. Munteanu, Vasvari (Ciucur '46), Birnoi - C. Bud (Doman '56). Antrenor: Ionut Popa

FCSB: Nita - Enache, Larie, Balasa, Momcilovic - Pintilii (Popescu '68) , J. Morais - Man, Budescu, Fl. Tanase (Teixeira '46) - Alibec (Gnohere '59). Antrenor: Nicolae Dica

Cartonase galbene: Tiganasu '5, Vasvari '17, Munteanu '35, '45+1, Cretu '79, Melinte '90+5 / Alibec '22, Larie '36, Popescu '79, Teixeira '88, Man '90+3

Cartonas rosu: Munteanu '45+1

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de asistentii Marius Nicoara si Alexandru Voda, iar rezerva a fost Horia Mladinovici.

Observatorii intalnirii de la Timisoara au fost Patritiu Abrudan si Ioan Bogdan.