Christoph Daum a anuntat numele celor 23 de jucatori pentru meciul cu Polonia/ Steliano Filip, in afara lotului

de Diana Ene     HotNews.ro
Vineri, 11 noiembrie 2016, 11:10 Sport | Fotbal

Steliano Filip
Foto: frf.ro
Selectionerul Christoph Daum s-a decis in privinta lotului de 23 de jucatori cu care reprezentativa Romaniei va aborda vineri meciul cu Polonia din preliminariile CM 2018. Accidentat in meciul cu ACS Poli Timisoara (scor 2-1 pentru Dinamo), fundasul dinamovist Steliano Filip nu a putut fi recuperat si a fost lasat in afara lotului de tehnicianul german. Romania si Polonia se vor duela pe "Arena Nationala", de la ora 21:45, meciul putand fi urmarit in direct la TVR si Live Text pe HotNews.ro.

Christoph Daum anuntase initial un lot largit de 29 de jucatori, insa i-a exclus de pe lista pe Steliano Filip (Dinamo), Valentin Cojocaru (Crotone), Bogdan Țîru (FC Viitorul), Dragos Nedelcu (FC Viitorul), Gicu Grozav (Terek Groznîi) si Dorin Rotariu (Dinamo).

Lotul Romaniei pentru meciul cu Polonia si numerele pe care le vor purta tricolorii:


1. Costel Pantilimon, 2. Romario Benzar, 3. Alin Toșca, 4. Cosmin Moți, 5. Ovidiu Hoban, 6. Vlad Chiricheș, 7. Alexandru Chipciu, 8. Adrian Popa, 9. Florin Andone, 10. Alexandru Maxim, 11. Andrei Ivan, 12. Ciprian Tătărușanu, 13. Claudiu Keșeru, 14. Iasmin Latovlevici, 15. Răzvan Marin, 16. Silviu Lung, 17. Eric Bicfalvi, 18. Andrei Prepeliță, 19. Bogdan Stancu, 20. Gabriel Enache, 21. Dragoș Grigore, 22. Cristian Săpunaru, 23. Nicolae Stanciu.

Echipa probabilă a Romaniei:
Tătărușanu - Benzar (Săpunaru), Chiricheș, Grigore, Toșca - Hoban - Adi Popa, Răzvan Marin, Stanciu, Chipciu - Stancu.

S-au disputat in Grupa E:


Romania - Muntenegru 1-1
Danemarca - Armenia 1-0
Kazahstan - Polonia 2-2
Armenia - Romania 0-5
Muntenegru - Kazahstan 5-0
Polonia - Danemarca 3-2
Kazahstan - Romania 0-0
Danemarca - Muntenegru 0-1
Polonia - Armenia 2-1

Grupa E, clasament:


1. Muntenegru  (7-1) 7 puncte
2. Polonia (7-5)  7   
3. Romania (6-1) 5   
4. Danemarca (3-4) 3   
5. Kazakhstan (2-7) 2   
6. Armenia (1-8) 0

Iata programul complet al disputelor din grupa tricolorilor:
sursa: frf.ro


► 11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru (ora 19:00), Danemarca - Kazahstan, România - Polonia (ora 21:45)

► 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21:45)
► 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21:45)
► 1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21:45)
► 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
► 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21:45)
► 8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)


Citeste mai multe despre   























2872 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Sâmbătă