Internationalul roman Raul Rusescu, in varsta de 28 de ani, a marcat doua goluri in meciul Osmanlispor - Villarreal, incheiat cu scorul de 2-2, joi, in grupa L a Europa League. In afara lui Raul Rusescu, care a punctat in minutele 23 si 24, Alfred N'Diaye, in minutul 56, si Alexandre Pato, in minutul 75, au inscris pentru Villarreal, potrivit Mediafax.

Fostul jucator al Stelei a inceput partida ca titular, insa a fost schimbat de catre antrenorul Mustafa Akcay in minutul 80, cu Adrien Regattin.

Osmanlispor face parte din grupa in care se afla si FC Steaua, care a remizat, scor 1-1, pe teren propriu cu FC Zurich. In urma acestor rezultate, grupa L din Europa Leagua este una stransa. Villarreal este lider, cu 5 puncte, Osmanlispor se afla pe pozitia secunda, cu 4 puncte, la egalitate cu FC Zurich, in timp ce FC Steaua este pe ultima pozitie, cu doar doua puncte.

Tot joi in Europa League, Fiorentina, cu Ciprian Tatarusanu integralist, a castigat, scor 3-1, in deplasare cu Slovan Liberec. Golurile meciului au fost marcate de Nikola Kalinic, care a reusit o "dubla", in minutulele 8 si 23, si Khouma Babacar, in minutul 70, respectiv Petr Sevcik, in minutul 58.

Hapoel Beer Sheva, cu romanul Ovidiu Hoban titular, a pierdut, scor 0-1, pe teren propriu cu Sparta Praga. Singurul gol al partidei a fost marcat de Matej Pulkrab, in minutul 71. Ovidiu Hoban a fost schimbat de catre antrenorul Barak Bakhar, in minutul 73, cu Ben Sahar.