Barcelona a castigat duelul cu Borussia Monchengladbach, scor 2-1, la capatul unui meci in care catalanii nu s-au ridicat deloc la nivelul asteptat. Formatia pregatita de Luis Enrique a fost condusa de Monchengladbach pana in minutul 65, gratie golului marcat de Thorgan Hazard (34'). Barcelona a reusit sa intoarca scorul, Arda Turan a inscris la doar cateva minute de la intrarea pe teren, iar Pique (74') a adus victoria dupa o gafa a portarului Sommer.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Vezi aici rezumatul partidei.

In celalalt meci al grupei, Celtic Glasgow a remizat cu Manchester City, scor 3-3.

Grupa A

Arsenal - Basel 2-0 (T. Walcott 7', 26')

Ludogorets Razgrad - Paris Saint-Germain 1-3 (Natanael 16', Moti pen. ratat 58' / Matuidi 41', Cavani 55', 60')

Grupa B

Besiktas Istanbul - Dinamo Kiev 1-1 (Quaresma 29' / Tsygankov 65')

Napoli - Benfica Lisabona 4-2 (Hamsik 20', Mertens 51', Milik pen. 54', Guedes 71', Salvio 86')

Grupa C

Borussia Monchengladbach - Barcelona 1-2 (Hazard 34' / Arda Turan 65', Pique 74')

Celtic Glasgow - Manchester City 3-3 (Dembele 3', 46', Sterling autogol 20' / Fernandinho 12', Sterling 29', Nolito 55')

Grupa D

Atletico Madrid - Bayern Munchen 1-0 (Carrasco 35', Griezmann pen. ratat 84')

FC Rostov - PSV Eindhoven 2-2 (D. Poloz 8', 37' / D. Propper 14', pen. ratat 56', de Jong 45+2')