FOTO VIDEO Umilinta maxima pentru stelisti la dezastrul cu Manchester City: in tribune a aparut o coregrafie cu mesajul sfidator "Doar Dinamo Bucuresti"

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 16 august 2016, 23:59 Sport | Fotbal

Doar Dinamo Bucuresti - umilinta totala pentru Steaua pe National Arena
Foto: Hotnews
Surpriza mare pentru spectatori la meciul Stelei cu Manchester City (0-5, marti seara): la un moment dat, la Tribuna a doua a aparut o coregrafie realizata din vestele purtate de suporteri cu textul "Doar Dinamo Bucuresti". Textul a fost o evidenta sfidare la adresa Stelei si a fost posibil gratie unei farse jucate de cativa suporteri dinamovisti la adresa patronului Stelei.

Astfel, acesti fani dinamovisti s-ar fi dat drept suporteri stelisti si l-au convins pe Gigi Becali sa ii lase sa pregateasca o coregrafie speciala pentru meciul Steaua - Manchester City, scrie Digi Sport. Becali, care si-a indepartat galeria traditionala a Stelei, ar fi picat in capcana si le-a oferit farseurilor accesul gratuit in tribuna Arenei Nationale.

Vezi aici coregrafia de la inceputul partidei Steaua vs City:














Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
15308 vizualizari
  • +21 (31 voturi)    
    Cel mai tare mi se pare (Miercuri, 17 august 2016, 0:09)

    Anges [utilizator]

    ca, la cum joaca Dinamo si ce rezultate are, lumea a creut ca e o ironie a stelistilor. Bine ca au facut revendicare cainii. :)
    • +4 (4 voturi)    
      Oierul cu probleme psihice care se crede pe vreme (Miercuri, 17 august 2016, 13:23)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Anges

      inchizitorială ar trebui închis pentru tot restul vieții. Abia atunci Steaua n-ar mai lua cinci acasa. Hai DNA!
      • -2 (4 voturi)    
        mie imi place ciobanul... (Miercuri, 17 august 2016, 15:43)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        mai ales cind delireaza dar spune si adevarul :
        """a declarat, marţi, că antrenorul Laurenţiu Reghecampf a decis în mod eronat ca echipa să facă pressing la jucătorii formaţiei Manchester City ...Şi o să ne obosească şi nu o să ma iasă în relief nici valoarea lui Stanciu. Că dacă îl pui pe Stanciu să facă pressing, oboseşte, şi după aia, când are mingea, nu mai poate'....zicea ca il vinde pe 60 milioane euro...mai degraba 60 de milioane de lei vechi..
    • +1 (5 voturi)    
      e chiar (Miercuri, 17 august 2016, 13:27)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Anges

      foarte bine ca dinamovistii au reusit in scurtele lor pauze de pregatire pentru liga campionilor (sunt 10 ani?) sa-si puna talentul umoristic in evidenta.
      probabil ca mesajul era :"faceti ca noi, ajungeti ca noi".
      • -1 (5 voturi)    
        aveam pretentii... (Miercuri, 17 august 2016, 13:50)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        ca e acest site sa fie oameni ... altfel

        1 - ieri a fost turul 3 preliminar, NU UCL
        2 - in turul 3 preliminar a fost si Dinamo ultima data in 2008
        3 - Dinamo nu a fost in actuala forma a UCL, in vechea forma a ajuns in semifinale (stiti vorbim de formatu ala pe care o anumita echipa steaua l-a castigat, pentru ca ieri a fost fcsb, nu steaua).
        4 - daca dinamo nu a fost "niciodata" in ucl, asta inseamna ca nici steaua (ma refer la fosta steaua, aia cu trofeele) nu a casitgat niciodata UCL, pentru ca vorbim de noul format, nu?!
        5 - voi urlati ca Dinamo face Romania de ras innafara (omitand ca de fapt toate echipele fac asta), dar care e echipa cu cele mai multe infrangeri in ucl?! care e echipa care ieri a suferit cred cea mai mare umilinta posibila in fotbal (ma refer la banner)?!
        6 - ar trebui sa multumiti suporterilor lui Dinamo. Fara ei nu scriau mai toate ziarele de sport din lume de meciul de ieri.
        • +1 (3 voturi)    
          interesant punctul tau de vedere.. (Miercuri, 17 august 2016, 17:20)

          akillies [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          ..dar eronat.
          Noi avem o vorba, ca popor: numai cine nu munceste nu greseste; adaptand: numai cine nu joaca in UCL(vechi si nou) nu pierde (sau castiga) - ai adus vorba de infrangeri, dar nu ai pomenit nimic de victorii.
          Si in orice format ar fi UCL, singura echipa din RO care a castigat acea cupa a campionilor este Steaua, sau FCSB sau cum vrei sa ii spui).. Nu Dinamo, nu U Craiova, nu rapid si nicio alata echipa de traditie in fotbalul romanesc.. Si a castigat-o acea echipa a stelei care a muncit mia mult pentru victorie.. nu incerca sa iei in deradere acea performanta a fotbalului romanesc ca esti mai penibil decat comentariul facut de tine!
        • 0 (0 voturi)    
          Continuati pregatirile pentru UCL (Miercuri, 17 august 2016, 18:39)

          krampus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Cea mai mare umilinta pentru un fotbalist este sa nu fie pe teren ci acasa, in fata televizorului.
    • +1 (3 voturi)    
      realizezi... (Miercuri, 17 august 2016, 13:44)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Anges

      ca echipa de ieri are 8 ani de istorie, nu?!
      si nu ma refer la manchester city!

      echipa pe care acum o sustine-ti NU e steaua!

      in loc sa acoperiti rusinea imensa care a-ti trait-o ieri (ma refer la banner) prin ironii ieftine repetate ani la randul ca si cand nu puteti veni cu o gluma noua, ar trebui sa va luptati cu oieru de la carma echipei ca sa va recuperati echipa, palmaresul si restu!
      • 0 (0 voturi)    
        doar dinamu... (Miercuri, 17 august 2016, 18:42)

        krampus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Rusinea lui Becali ne amuza, cu el ati tratat, de ce va lepadati de el ?
  • +33 (37 voturi)    
    La caterinca nu ne-ntrece nimeni (Miercuri, 17 august 2016, 0:14)

    Iomen [utilizator]

    Cu fotbalul stam mai prost.
    • +1 (1 vot)    
      macar... (Miercuri, 17 august 2016, 13:50)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Iomen

      de am sta prost numai la fotbal...
      dar stam prost la toate sporturile + bonus: infrastructura, spitale , scoli etc
  • +20 (34 voturi)    
    Becali a infrant din nou ! (Miercuri, 17 august 2016, 0:15)

    math_2 [utilizator]

    ...iar a jucat pe melodia din Champions League... cel mai mare patron si om politic al secolului 21... Intelectual de marca, autor de carti si lucrari stiintifice.
    • -7 (9 voturi)    
      compara-l cu restul (Miercuri, 17 august 2016, 11:28)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui math_2

      Ok, e un oier prost si inginfat.
      Dar echipa patronata de el e singura care a mai miscat ceva prin europa, cu exceptii de citiva ani gen Rapid, Astra, Vaslui si foarte foarte rar Dinamo. Asha ca... inainte de a ride de el hai sa vedem ce au facut celelalte cluburi.
      • +6 (6 voturi)    
        baiete, esti turmentat ? (Miercuri, 17 august 2016, 12:20)

        titiacs [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Vaslui in Europa ? Astra in Europa ? Rapid , poate pe vremea lui Burebista ca in afara de acel sfert de finala cu Steaua in Cupa UEFA NU a facut absolut nimic ! Dinamo poate prin anii 80 cand cu Liverpool si Hamburg.In schimb imi aduc aminte de "defuncta " UIMIREA [ :))) ] Urziceni ca a facut mai multe puncte ca Steaua lui jiji in Champions League, iar "muribunda" CeFeRe Cluj chiar detine recordul de puncte facute intr-o grupa C.L. ! Stai linistit ca jiji doar inceraca sa-si mai scoata din parleala, NU v-a investii NIMIC in stelutza ! Eventual o v-a IMPRUMUTA, cum defapt a facut si pana acum.
        • +1 (3 voturi)    
          pai ce exemple vrei?!? (Miercuri, 17 august 2016, 14:14)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui titiacs

          Vaslui a cistigat o data cupa intertoto (macar are un trofeu european, asha mar padurets cum e) si a jucat un an in grupe. Astra tot o tiura in faza rupelor.
          Urziceni a facut multe puncte, dar a rezistat doar un an. C|FR a facut si el ceva puncte, dar mai de fiecare data a participat in grupele CL fara calificari. Dar daca te uti la ultimii 15 ani, steata e echipa cu 12 ani in grupele cupelor europene, de fiecare data dupa tururi de calificare. Cu sau fara investitii, altii mai breji ca "oile lu' jiji" cum zic unii, nu avem.
          • +1 (1 vot)    
            cupa intertoto ;))))) (Duminică, 21 august 2016, 12:28)

            titiacs [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

            o gluma buna ! Conform Wikipedia ( chiar nu ma intereseaza fc vaslui la "folbal" ) MAREA echipa fece vaslui a lu' porumboiu a castigat 1 ( unu ) meci cu Neftici Baku 2-0 si a pierdut unul ( 1 ) cu aceiasi echipa cu 2-1.Asta e palmaresul oficial. Pai cupa INTERTOTO se dadea la toata lumea...
      • -1 (5 voturi)    
        ce ai fumat fratica?! (Miercuri, 17 august 2016, 13:53)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Dupa Steaua (steaua NU fcsb), Dinamo are cele mai mari performante in Europa.

        Tu faci istoria dupa cum ai tu chef: luam anii in care Steaua a facut performanta, discardam toti anii in care Dinamo a facut performanta... serios?!

        Da Steaua are performante in Europa mai mari ca Dinamo (Repet: Steaua NU fcsb), si felicitari pentru asta. Dar hai sa ne respectam adversarul, da?!
        Nu aratati decat ca habar nu aveti fotbal cand urlati niste lucruri neadevarate istoric!
        • +3 (5 voturi)    
          eu am fumat? :) (Miercuri, 17 august 2016, 14:28)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Daca citesti istoria lui Dinamo in cupele europene dupa 1990, ajungi sa descoperi 3 marete caificari in europa league, o data chiar iesind din grupe. In rest, tot felul de infringeri cu echipe celebre, gen NEC Nijmegen sau KR Reykjavík.

          Uite aici ce-a facut dinamo in europa dupa '90:
          https://ro.wikipedia.org/wiki/FC_Dinamo_Bucure%C8%99ti

          Si compara cu CFR:
          https://ro.wikipedia.org/wiki/CFR_Cluj - de 3 ori in grupele CL si de 4 ori in grupele EL.

          Ca sa nu mai zic de comparatia cu steaua lui jiji, lcsb, daca asta vrei sa-i spui, cu 12 prezente in grupele cupelor europene, toate dupa tururi de calificare.
  • +3 (37 voturi)    
    Dinamo (Miercuri, 17 august 2016, 0:31)

    Qwertz [utilizator]

    Cele mai mari performante ale lui Dinamo sunt atunci cand ia bataie Steaua ... de la altii :))) Mare echipa asta a lui Dinamo...ei luau 10 de la City....si asta doar in prima repriza.
    • +6 (14 voturi)    
      e mult mai tare Steaua (Miercuri, 17 august 2016, 8:35)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

      a batut pe voluntari am auzit.
      • +1 (9 voturi)    
        nu (Miercuri, 17 august 2016, 11:31)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

        E mult mai stare Steaua pentru ca a luat-o de la City, echipa de calibrul careia Dinamo n-o sa aiba sansa de a juca in deceniul asta. Aminteste-ti cind a jucat Dinamo ultima oara cu o echipa care a ajuns nu in semifinalele CL in anul anterior, dar macar cind a jucat ultima oara cu o echipa care sa fi jucat in primavara europeana in aniii precedenti.
        • +3 (5 voturi)    
          eeee, (Miercuri, 17 august 2016, 13:31)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          dinamovistii se tot pregatesc de vreo 10 ani pentru liga campionilor.
          dupa ce s-a reciclat jiji, s-a luat si finul dupa el si se tot recicleaza de lasa doar femeile bortoase. probabil "munceste" la echipa viitorului.
          • -3 (5 voturi)    
            stii ce e uimitor?! (Miercuri, 17 august 2016, 13:58)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            desi steaua (raposata steaua, nu fcsb) este echipa cea mai titrata din romania, aparent suporterii ei sunt mai frustrati decat suporterii celorlalte echipe...
            e un paradox
            • +2 (6 voturi)    
              doar ti se pare (Miercuri, 17 august 2016, 14:29)

              bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

              frustrati sunt aia despre care se scrie in europa doar cind fac coregrafii cu "hai dinamo" la meciurile altora echipe in europa :)
        • -2 (4 voturi)    
          "microbisti" (Miercuri, 17 august 2016, 13:57)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          va dati mari cunoscatori dar habar n-aveti ce e ala fotbal...
          eventual ati auzit cateva rezultate ale echipei favorite (probabil doar din cauza ca toti o considera cea mai buna), dar in rest 0...
          uitete putin la isotria echipei Dinamo si vorbim dupa, da?!
          • +4 (4 voturi)    
            m-ai uitat (Miercuri, 17 august 2016, 14:33)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            https://ro.wikipedia.org/wiki/FC_Dinamo_Bucure%C8%99ti

            Dupa '90 are 3 (trei) aparitii in grupepe cupei uefa, o data chiar a anujs in saisprezecimi.
            In rest, tin minte ca a facut celebre tot felul de echipe de care nu auzise nimeni prin preliminarii.
          • 0 (2 voturi)    
            ba uitete ! (Miercuri, 17 august 2016, 18:47)

            krampus [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            Cind vorbesti de istoria echipei dinamu te referi la preistorie ?
    • +12 (12 voturi)    
      dar nu e vorba de dinamo (Miercuri, 17 august 2016, 8:58)

      tba [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

      ci de prostia patronului!
      putea sa scrie acolo "becali ce deștept ești" sau orice alta mizerie
    • +15 (25 voturi)    
      Nimeni nu poate sa joace fotbal ... (Miercuri, 17 august 2016, 9:51)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

      .. in afara de FCSB. Tricipleta becali-prodanca-reghe a adus numai glorie fotbalului romanesc. Daca nu avea ghinion la acele penalty-uri acordate foarte usor de un arbitru dinamovist, steaua putea obtine o noua victorie istorica ! Oricum sperante exista, ei pot castiga cu 6-1 la Manchester asa cu Halep a facut-o de nenumarate ori.
      • +10 (16 voturi)    
        Completare (Miercuri, 17 august 2016, 10:16)

        Uskaat2004 [utilizator] i-a raspuns lui math_2

        Mai ales ca, daca Manchester nu inscriau 5 goluri, Steaua putea sa ia cel putin un punct.
      • 0 (12 voturi)    
        pai... (Miercuri, 17 august 2016, 11:39)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui math_2

        ia vezi ce echipa a adus cele mai multe puncte la coeficientul uefa in ultimii 15 ani. Si zi-mi si mie numele ei. Asha, sa rizi de Steaua ca a luat 5 de la City e usor, dar din pacate celelalte echipe iau cite 2-3 de la hapoel Tel Aviv, Haiduc Split, Gent sau Copenhaga. Pin la urma, dupa meciurile astrei in play-offul EL, singura echipa care va mai juca in europa e Steaua.

        Pus ca City e intr-un moment in care Guardiola ca antrenor vrea neaparat sa arate ce poate iar jucatorii trag tare sa arate ce merita un loc in primul 11. Si contra unei echipe de asemenea valoare, montata la maxim, nu cred ca exista echipa in romania care sa poata face fata. A avut Steaua ceva rezultate cu Chelsie, dar era o Chelsie blazata dupa eliminarea din CL, fara chef de joc, si o Steaua cu 3 clase peste ce are acum.
        • -2 (6 voturi)    
          haha (Miercuri, 17 august 2016, 14:01)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          fact: celelalte echipe nu au jucat. nu stii ce faceau!
          faptul ca jucatorii lui city au tras tare ce relevanta are?! sau te astepti ca toti adversarii fcsb sa joace ca viitorul in meciurile cu voi?!
          • +3 (3 voturi)    
            n-ai inteles (Miercuri, 17 august 2016, 15:47)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            Am zis doar ca diferenta de valoare dintre echipele de la noi si alea care joaca sferturi/semifinale de CL e extrem de mare. O arata si bugetele, si valoarea de piata a jucatorilor, si jocul. Si in conditiile astea, singura sansa sa pierzi caificarea onorabil e sa-i prinzi intr-o stare de lehamite, sa se creada dinainte cistigatori, iar tu sa-i surprinzi prin agresivitate si sa ai si ceva bafta. Vezi Steaua cu Chelsie. Altfel, daca un adversar de asemenea valoare vine montat, te face praf si pulbere.
        • +2 (2 voturi)    
          e corect ce spui, se vede ca te pricepi (Miercuri, 17 august 2016, 15:04)

          math_2 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          cu doua mici observatii.
          -nu este CSA Steaua ci un club privat al unui oier analfabet.
          - cealalta echipa se scrie cu y Chelsye (sic!)
          • 0 (2 voturi)    
            raspuns (Miercuri, 17 august 2016, 15:50)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui math_2

            1. asha e, e echipa lui jijinio, club privat. CSA Steaua daca detinea echipa nici in prima liga nu cred ca o mentinea.
            2. Nu se scrie chelsie, e adevatar. Dar nici cu y nu se scrie, ci chelsea: www.chelseafc.ro/
            • 0 (2 voturi)    
              Dle (Miercuri, 17 august 2016, 16:48)

              cristian55 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

              ...de dai în gropi.
              • 0 (2 voturi)    
                chiar asha sa fie (Miercuri, 17 august 2016, 22:54)

                bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui cristian55

                Da' tot dreptate am, spre oftica ta. Oricit ai vrea tu sa ascunzi insuccesul lui Dinamo dupa chichitele avocatesti, tot 3 pparticipari mari si late in El a avut dupa '90. Iar Steaua/FSCB/ FC jiji sau cum vrei tu sa-i zici ttot de 12 ori a jucatt in grupele cupelor europene. Asha ca...
          • 0 (2 voturi)    
            Chelsea e o echipa numita dunpa o zona din Londra (Miercuri, 17 august 2016, 16:03)

            FreakaThe-jmirghel [utilizator] i-a raspuns lui math_2

            Initial a fost o echipa sprijinita de un sindicat
          • -1 (3 voturi)    
            Chelsea (Miercuri, 17 august 2016, 18:49)

            krampus [utilizator] i-a raspuns lui math_2

            Sunteti idioti amandoi.
      • -1 (5 voturi)    
        cred ca (Miercuri, 17 august 2016, 13:36)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui math_2

        daca juca in deschidere (ca pe vremea cuplajelor) falcosul cu echipa aia de prin divizia a 5-a si daca baga mai multe goluri decat a facut-o in perioada de pregatire, ar fi fost un bun exemplu pentru reghe et co.
        asaaaa, s-a vazut cat de frustrati au fost dinamovistii ca nici sa-i tina de manute la intrarea in stadion nu au fost lasati.
        • +1 (3 voturi)    
          urla.. (Miercuri, 17 august 2016, 14:00)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          frustrarea in tine...

          ce-i drept... si eu eram frustrat daca patronul meu ar fi vandut toata istoria echipei
      • +2 (2 voturi)    
        ironie pe fata si pe dos pentru bekaliot (Miercuri, 17 august 2016, 15:56)

        FreakaThe-jmirghel [utilizator] i-a raspuns lui math_2

        Bravo 'math_2'
    • +1 (3 voturi)    
      preliminarii (Miercuri, 17 august 2016, 13:55)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

      reped P R E L I M I N A R I I !!!
      acolo a fost si Dinamo !

      "Mare echipa asta a lui Dinamo...ei luau 10 de la City....si asta doar in prima repriza." serios?! asta e cea mai buna chestie cu care ai putut sa vii?! Cati ani ai, 5?!
  • +11 (31 voturi)    
    Doar Dinamo si Rapid si Otelul si Petrolul si... (Miercuri, 17 august 2016, 0:34)

    krampus [utilizator]

    Care e sfidarea ?! Dinamo Bucuresti a disparut in mediocritatea fotbalului romanesc si nici o publicitate nu o poate curata de aerul de statut si clocit. Cind nu poti sa joci fotbal sfidarile nu-si mai au rostul...
    • +7 (13 voturi)    
      lasa ca joaca Steaua (Miercuri, 17 august 2016, 8:35)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui krampus

      = ))
      • -2 (8 voturi)    
        pai a jucat (Miercuri, 17 august 2016, 11:40)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

        Dinamo cind a jucat ultimul meci cu o echipa cu valoarea de piata de macar 100 mil euro?
      • +1 (3 voturi)    
        daca Steaua (Miercuri, 17 august 2016, 13:39)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

        joaca in halul in care a incasat 5 goluri, oare cate ar fi incasat Dinamo?
        rade ciob de oala sparta, in loc sa va dati seama de marasmul in care a ajuns si fotbalul romanesc.
    • +3 (3 voturi)    
      fiti barbati! (Miercuri, 17 august 2016, 14:03)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui krampus

      v-au umilit suporterii lui Dinamo!
      Restu sunt doar refulari de orgoliu care arat incompetenta suporterilor
  • +3 (19 voturi)    
    Laura&MiMi inca o excursie in GB ? (Miercuri, 17 august 2016, 6:55)

    Plagarus [utilizator]

    Daca exerseaza jocul fara minge FCSBul poate spera la un scor de forfait in retur !
  • +12 (14 voturi)    
    Putea fi doar 3-0 (Miercuri, 17 august 2016, 9:03)

    danel_danel [utilizator]

    Regehe trebuia sa scoata echipa de pe teren la 4-0, asa ar fi pierdut doar cu 3-0.
  • -4 (14 voturi)    
    Da... sfidare... (Miercuri, 17 august 2016, 9:16)

    oh [utilizator]

    Dinamoviști I-au privit pe cei de la FCSB de suuuuuus, din tribune, pt că în teren nu au loc.. Mare sfidare și ironie, ce să zic! Adevăratele valori se pregătesc de Champion League de ani de zile, nu ca desculții ăștia de la FCSB! :)
    • 0 (2 voturi)    
      dinamovistii (Miercuri, 17 august 2016, 13:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui oh

      sunt romani adevarati.
      mai mult ii preocupa sa moara si capra vecinului decat sa afle de ce le-a murit lor capra.
  • +8 (8 voturi)    
    Imi pare rau . . . . (Miercuri, 17 august 2016, 10:44)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . pentru Manchester. As vrea sa nu fi ratat cele doua penaltiuri si cele doua bare si chiar sa fi fructificat inca vreo doua trei din imensele ocazii ce si le-a creat. Si asta pentru ca jucatorii stelei sa simta in sfarsit umilinta si sa inteleaga ca fotbalul mare nu se mai joaca ca pe vremea bunicii. Iar Becali sa priceapa odata ca daca vrea echipa mare sa caute jucatori cu talent autetntic in ligile inferioare pe care apoi sa ii creasca si sa ii formeze ca jucatori mari. Bineinteles ca nu cu antrenori de doi lei asa cum ii are acum. Ma simt oarecum racorit, pentru ca de cate ori am spus pe acest site ca Steaua nu joaca mai nimic ci este aparata de un noroc chior mi-am atras minusuri din toate colturile lumii. Si sunt stelist sa stiti ba mai mult toata viata mea activa am platit mai de voie mai de nevoie cotizatie pentru echipa asta!
  • +3 (5 voturi)    
    Ca de obicei (Miercuri, 17 august 2016, 10:56)

    almadon [utilizator]

    Ca de obicei, plebeii se injura iar maharii baga banii in buzunar. Becali a facut megaprofit din vanzari de jucatori si drepturi tv, acum il doare la basca. Iar in timpul asta fraierii care nici n-au ce manca se iau la misto unii pe altii. Asta daca nu se iau la pumni. E mare lucru sa ajungi sa te bati ca sa faca altul milioane. Prostie pura.
  • -2 (8 voturi)    
    Seminte si circ .... (Miercuri, 17 august 2016, 11:03)

    KTerinca [utilizator]

    .... la asta sunt buni dinamovistii.
    Cu fotbalul mai usor, ei se bat in Europa cu ..... 17 Nentori ..... cu rezultate memorabile.
    De atunci, tot asa, lista e lunga si plina de nume sonore.
    • +3 (7 voturi)    
      Semințele sunt pentru fcsb (Miercuri, 17 august 2016, 11:33)

      Kap [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Aseară am putut auzi în toată splendoarea ei galeria fcsb: corul semințelor sparte a acoperit indicațiile antrenorilor. Iar fcsb și-a arătat condiția atât pe teren, unde cu noroc a încasat doar 5 cât și în tribune, unde s-a văzut a mia oară că semințarii de rezultat plus curioșii care au vrut să vadă City nu sunt suporteri și nu se compară în vecii vecilor amin cu suporterii adevărați din galeriile lui Dinamo, Rapid, Petrolul sau U Cluj.
      Dinamo are nume, are suporteri adevărați, are școală de fotbal și o să aibă și echipă. Noi avem răbdare, alții lasă echipa de izbeliște la 0-1.
      • +1 (3 voturi)    
        ai dreptate (Miercuri, 17 august 2016, 13:45)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Kap

        la Dinamo in groapa, cand se strang 1000 de spectatori ziceti ca ati umplut tribunele.
        cum ziceam mai sus, rade ciob de oala sparta, in timp ce (cum zicea altcineva) jiji si negoita isi umplu buzunarele de bani.
        • 0 (4 voturi)    
          Suporteri Dinamo (Miercuri, 17 august 2016, 14:55)

          Kap [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Dinamo are numai în deplasare mai mulți suporteri la peluză decât mia aia de care zici.
          Diferența e că Negoiță a scos din datorii clubul devalizat de securistul Badea și încă nu scoate bani din fotbal încercând să ridice cu puterile lui un club odinioară mare.

          În schimb jiji își bate joc de toată lumea prin prostia și aroganța sa și a celorlalți pușcărași care conduc clubul, iar acum culege roadele disprețului față de adevărații steliști. Ăia care aveau abonament la tribuna I și II, prețuiți de jeguri ca mimi cu pumni.
          • 0 (2 voturi)    
            m-ai amuzat pe ziua de azi.. (Miercuri, 17 august 2016, 17:33)

            akillies [utilizator] i-a raspuns lui Kap

            ..:)) negoita scoate clubul din datorii si il baga in insolventa..:)) !
            mai baiete, trezeste-te, clubul tau e pe drumul spre B cu negoita la butoane..!
            • 0 (2 voturi)    
              Ai tras pe nas? (Miercuri, 17 august 2016, 17:49)

              Kap [utilizator] i-a raspuns lui akillies

              Că altfel nu se explică, singurele amuzamente pe ziua de azi sunt pățaniile fcsb.
              UPDATE 2015: Dinamo a ieșit din insolvență și e din nou pe drumul spre cupele europene.
              Nu-l proslăvesc precum o fac unii sclavi cu oierul dar apreciez ce-a făcut Negoiță.
      • 0 (0 voturi)    
        aseara foarte multi oameni au venit .. (Miercuri, 17 august 2016, 17:35)

        akillies [utilizator] i-a raspuns lui Kap

        ..sa vada Manceste City!
        FCSB sau Steaua nu se astepta sa castige, dar nici la asa infrangere nu se astepta!
        Echiba Britanica e pusa pe fapte mari si cam aste e tot ce pot sa spun depsre meciul de aseara.. restul este evident: romanasii ca brazii dorm in papuci si tot asa si deviza mingea cnad ii loveste..!
  • +1 (9 voturi)    
    pai cam asta sarbatoreste Dinamo an de an (Miercuri, 17 august 2016, 11:43)

    bogdan1477 [utilizator]

    Cele mai mari performante ale lui Dinamo sunt cind Steaua si-o fura la 4,5,6 goluri diferenta prin cupele europene. Ahsa, cu coregrafia asta, pot sa se laude si ei ca a auzit cineva si de dinamo in europa. In rest, suntem un popor campion la spart seminte pe margine si ris de ala din teren care se chinuie sa faca ceva.
    • -1 (5 voturi)    
      esti praf... (Miercuri, 17 august 2016, 14:04)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      serios... intai te documentezi si apoi deschizi guritza...
      nu dealta, dar altfel vorbesti prostii

      PS: ce performante are echipa de ieri?! Ca tu vorbesti de performantele altei echipe (Steaua).
      • +3 (5 voturi)    
        asta e argumentul tau?!? (Miercuri, 17 august 2016, 15:55)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Cume e alta? Sa nu-mi spui acu ca echipa actuala din liga 1 (fcsb sau steata fc sau cum s-o mai fi numind) nu detine palmaresul aceleiasi echipe de cind jijinio a cumparat-o? Banuiesc cau ai ai pretentia ca CSa Steaua detine palmaresul lui Becali din ultimii 12 ani. Banuiesc gresit?
        Acu lasand la o parte chichitele avocatesti, Steaua ramane Steaua indiferent de conflictul dintre Becali si armata. Iar ce a facut echipa asta in cupele europene n-are niic o legatura cu denumirea din acte.

        Bineintes asta daca nu esti dinamovist si vrei sa arati ca tu ai mai multe performante in europa decit dusmanul de-o viata. daca asta urmaresti, atunci te inteleg. Alta metoda de a arata ca echipa ta e mai prezenta in europa e sa zici ca adversarul nu mai exista si concomitent sa faci coregrafii din astea la meciurile lor din cupele europene.
  • -1 (3 voturi)    
    adevarul e ca altfel.. (Miercuri, 17 august 2016, 17:31)

    akillies [utilizator]

    ..nu ar fi iesit in evidenta fanii dinamovisti si nici clubul sin Stefan cel Mare... adica, dpdv fotbalistic ma apuca rasul numai cand ma gandesc la legendarele lor participari in UCL (preliminarii) si infrangerile suferite de echipele Dinamo de la cei mai mari necunoscuti ai europei...

    Sa iei 5-0 de la o echipa plina de vedete si condusa de unul dintre cei mai buni antrenori din lume, nu e o tragedie atat de mare.. e un dus rece si paote sa ajute echipa sa joace mai bine in retur! Sportul asta nu are atatea ifose cate au suporterii echipelor (si mai ales cei din Stefan cel Mare).
  • 0 (0 voturi)    
    Oierul vs. caprarii (Joi, 18 august 2016, 2:29)

    fLoreign [utilizator]

    O, stiu, Gigi e oier la baza. Dar dinamovistii se uita ce bine zace capra lui in vecini dupa gard?