FC Voluntari a surclasat-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 4-0 (0-0), luni seara, pe terenul acesteia, intr-un derby al echipelor ilfovene, desfasurat in etapa a doua a Ligii I de fotbal, anunta Agerpres.

Oaspetii s-au impus prin golurile marcate de Daniel Novac (61), Mihai Capatina (75), Petre Ivanovici (84), Adrian Balan (90+1), cu mentiunea ca golurile doi si patru au fost inscrise de jucatori intrati dupa pauza.

Concordia a jucat aproape intreaga repriza secunda, in care a primit golurile, in zece oameni, dupa eliminarea lui Razvan Gradinaru (50), pentru al doilea cartonas galben.

Oaspetii ar fi putut primi un penalty in minutul 12, pentru un hent comis de Cristian Melinte. Golul lui Novac a fost precedat de o pozitie suspecta de ofsaid. Capatina, la primul sau gol in Liga I, a beneficiat de o gafa mare a fundasului Razvan Tincu.

Concordia a pierdut ambele partide jucate in acest debut de campionat.

CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-4 (0-0), stadion Concordia - Chiajna

Au marcat: Daniel Novac (61), Mihai Capatina (75), Petre Ivanovici (84), Adrian Balan (90+1).

Cartonas rosu: Razvan Gradinaru (Concordia, 50).

Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galati); arbitri asistenti: Marius Cristian Marchidanu (Braila), Vlad Barleanu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Iulian Dima (Bucuresti)

Observatori: Irina Mirt (Bucuresti) - CCA, Ion Craiu (Bucuresti) - LPF