Victor Piturca a anuntat lista stranierilor pentru meciul cu Grecia

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 14 august 2014, 14:41 Sport | Fotbal

Lista stranierilor pentru Grecia
Foto: frf.ro
Victor Piturca a facut publica lista stranierilor care se afla in vederile sale pentru partida cu Grecia, din preliminariile pentru Euro 2016, informeaza site-ul oficial al FRF. Printre cei convocati se numara Tamas, Torje, Marica si Pintilii. 

Grecia vs Romania se va disputa la Atena, pe 7 septembrie, de la ora 21:45, pe "Karaiskakis".

Lista stranierilor convocati de Victor Piturca:


PORTARI: Costel PANTILIMON (Sunderland), Ciprian TATARUSANU (Fiorentina)

FUNDASI:
Gabriel TAMAS (Watford), Vlad CHIRICHES (Tottenham), Dorin GOIAN (Asteras), Cosmin MOTI (Ludogorets), Dragos GRIGORE (Toulouse), Razvan RAT (PAOK)

MIJLOCASI: Mihai PINTILII (Al Hilal), Gabriel TORJE (Konyaspor), Alexandru MAXIM (VfB Stuttgart)

ATACANTI: Bogdan STANCU (Genclerbirligi), Ciprian MARICA (Konyaspor).
























3001 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    Mutu (Joi, 14 august 2014, 14:53)

    Flo2 [utilizator]

    Pacat ca nea Piti e orgolios si nu-l are in vedere si pe Mutu (chiar exista o pagina pe facebook despre asta https://www.facebook.com/MutuNationala :) ), pana la urma echipa Nationala e a tuturor si ar trebui sa foloseasca cei mai buni jucatori.
    • +3 (5 voturi)    
      ah (Joi, 14 august 2014, 15:06)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Flo2

      Titlul l-ai citit?

      "Victor Piturca a anuntat lista stranierilor..."

      De o buna bucata de vreme, Mutu, spre deosebire de Surdu, nu mai e in categoria "stranieri". Muuu-hahahaha.
  • +5 (5 voturi)    
    ciudat (Joi, 14 august 2014, 14:55)

    dum_i [utilizator]

    pentru o secunda am citit victor ponta a anuntat lista...

    nu ca ar fi fost surprinzator..
  • +3 (3 voturi)    
    Ce surpriza :) (Joi, 14 august 2014, 14:55)

    PluckySledge [utilizator]

    Numai noutati in lot...

    Sau cumva hotnews a preluat lista stranierilor din lotul folosit in barajul de calificare? :)
  • +2 (2 voturi)    
    impietriti in timp (Joi, 14 august 2014, 15:09)

    codo [utilizator]

    Piturca e baiatul ala condamnat definitiv? tot el anunta lista? wow! ma miram ca antrenorul spaniol mai e in functie dupa ce ca are o varsta si a suferit o mare infrangere la mondial dar uite ca stam mai "bine".
  • 0 (2 voturi)    
    citire (Joi, 14 august 2014, 15:16)

    io [anonim]

    e lista stranierilor. invatam si noi sa citim inainte sa comentam ?
  • +2 (2 voturi)    
    Mai bine ar desfiinta echipa nationala de fotbal. (Joi, 14 august 2014, 15:40)

    quietguy58 [utilizator]

    Mai bine ar desfiinta echipa nationala de fotbal.
    • +2 (2 voturi)    
      si (Joi, 14 august 2014, 17:10)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      ar infiinta-o pe cea de barbut...
  • +2 (2 voturi)    
    COCIS... (Joi, 14 august 2014, 16:08)

    schroedinger [utilizator]

    si FLORESCU nu au fost convocati?
  • +3 (3 voturi)    
    cum? (Joi, 14 august 2014, 16:18)

    J_W [utilizator]

    I-a uitat pe Cocis si Codrea! Bine ca e Stancu in atac, ne-am scos!
  • +3 (3 voturi)    
    Repede (Joi, 14 august 2014, 16:36)

    Calinul [utilizator]

    Pregatiti vodka vine Tamas!
  • +1 (1 vot)    
    fotbal (Joi, 14 august 2014, 16:57)

    cocyu [anonim]

    pintilie, ce sa joace el, din fotbalul ala puternic de la arabi??!!!... bine a facut cu mutu, joaca si el cand si cand, sa nu ajunga ca omul de rand (seriozitate....baaaa 0)Luati tineri domnule piturca, macar pt alte calificari sa-i avem caliti.