VIDEO Liverpool, remiza dramatica pe terenul lui Crystal Palace - Cormoranii conduceau cu 3-0 in minutul 79!

Marţi, 6 mai 2014, 10:32 Sport | Fotbal

Liverpool, partida de uitat pe terenul lui Crystal Palace
Liverpool a trait o partida de cosmar pe terenul celor de la Crystal Palace, cormoranii remizand, scor 3-3, dupa ce in minutul 79 conduceau cu 3-0!!! In urma acestui rezultat, echipa lui Brendan Rodgers este foarte aproape de a pierde titlul din Premier League in favoarea celor de la Manchester City.

Liverpool a condus cu 3-0 dupa reusitele lui Joe Allen (18'), Sturrige (53') si Suarez (55'), dar gazdele au revenit senzational prin Delaney (79') si Gayle (81', 88').

"Titlul s-a dus. Trebuia sa castigam pentru a mentine presiunea. City are sanse foarte mari sa castige cele doua meciuri. Am jucat fantastic timp de 75 de minute, dar am cazut incredibil pe final de meci...Ne-am aparat foarte prost, sunt tare dezamagit" - Brendan Rodgers, antrenor Liverpool FC.