FOTOGALERIE Adidas a prezentat noul echipament al echipei nationale a Romaniei

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Luni, 3 martie 2014, 14:54 Sport | Fotbal

FOTOGALERIE Noul echipament al nationalei Romaniei
​Nationala Romaniei a prezentat, luni - la Arena Nationala, noul echipament Adidas cu care echipa pregatita de Victor Piturca va evolua in preliminariile pentru EURO 2016 (Franta).

Echipamentul de "acasa" va fi cel galben, in timp ce in deplasare tricolorii vor juca intr-un tricou rosu.

"Baietii astia pe care ii avem in fata sunt cei mai buni pe care-i avem. Sa uitam necalificarile si rezultatele trecute, sa nu pune presiune pe acesti baieti si sa fim increzatori in viitor" - Ilie Nastase, imagine Adidas de cateva decenii.

"E foarte frumos si este si foarte comod. Speram sa avem rezultate cu el" - Alexandru Chipciu.

"Echipamentul e oarecum retro, asa mi se pare. Ne aduce aminte de echipamentul purtat de nationala in anii '90" - Florin Gardos.
 
"Suntem mandri sa imbracam tricoul echipei nationale. Aceasta lunga colaborare intre Adidas si echipa nationala se datoreaza pasiunii pentru fotbal" - Ciprian Marica.

"Iau tricoul acesta acasa, fiind si primul al meu la echipa nationala" - Steliano Filip.




















4485 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    intrebare ? (Luni, 3 martie 2014, 15:11)

    ilie [anonim]

    cati dintre cei convocati la lot merita
    sa-l poarte ?
  • -3 (3 voturi)    
    what the...? (Luni, 3 martie 2014, 15:16)

    dandra [utilizator]

    Culoarea este galbena sau pozele sunt prost facute?
    Pare a fi ceva spre fosforescent.
    Nu as vrea sa spun ca tricourile sunt fade si spalacite ca si posesorii lor.
  • +2 (2 voturi)    
    astia de la adidas (Luni, 3 martie 2014, 15:31)

    Luc2012 [utilizator]

    au ramas fara inspiratie, sau este varianta de echipament low cost?
    • 0 (0 voturi)    
      echipamentul nationalei (Luni, 3 martie 2014, 21:07)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Luc2012

      are cea mai urata culoare posibila.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta (Luni, 3 martie 2014, 15:33)

    Gipsi [utilizator]

    Asta-i ca rebrenduirea siglei TLC...
    S-au gandit 1 an, au studiat, si in final l-au facut identic cu cel anterior.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta (Luni, 3 martie 2014, 15:33)

    Gipsi [utilizator]

    Asta-i ca rebrenduirea siglei TLC...
    S-au gandit 1 an, au studiat, si in final l-au facut identic cu cel anterior.
  • 0 (0 voturi)    
    tapul ispasitor (Luni, 3 martie 2014, 15:33)

    abibas [anonim]

    Aha!
    Deci asta era cauza ratarii la mondialele si europenele din ultimii ani: tricourile.

    Acum ca s-a rezolvat problema putem face linistiti, din timp, rezervarea biletelor pentru Paris.
  • -1 (1 vot)    
    INCREDIBIL !!!! (Luni, 3 martie 2014, 15:39)

    geo [anonim]

    o carpa, incredibil !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Doliu? (Luni, 3 martie 2014, 16:10)

    gabe2006 [anonim]

    Din cauza faptului ca nu ne-am calificat la Mondiale avem doliu la ambele maini? :)
  • 0 (0 voturi)    
    tricouri gratis (Joi, 6 martie 2014, 9:50)

    observator [anonim]