Baraj CM: Grecia - Romania 3-1/ Frica nu a pazit bostănăria

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:04 Sport | Fotbal

Victor Piturca
Foto: HotNews / Dan Popescu
Romania a jucat defensiv impotriva Greciei, dar a incheiat partida de la Pireu cu o infrangere, scor 3-1. Tricolorii au sanse matematice de a ajunge la Mondialul din Brazilia (din 2014), dupa o partida in care echipa lui Victor Piturca a aratat, in multe momente, ca este depasita de evenimente. Turneul final pare mai departe ca niciodata...

Au marcat: Mitroglu (14', 67') si Salpingidis (21'), respectiv Bogdan Stancu (19').

Returul de pe "Arena Nationala" va avea loc pe 19 noiembrie, de la ora 21:00.


Desfasurarea Live Text a partidei Grecia - Romania:

Final de partida: Grecia - Romania 3-1


90+4' Samaras trimite cu capul, din sase metri, putin peste poarta lui Lobont. Inca o faza importanta pentru greci

90+3' Rat primeste si el cartonasul galben pentru prosteste

91' Lazar primeste al doilea cartonas galben si este eliminat

S-au aratat trei munute de prelungire

90' Grecii au inscris inca o data, dar reusita este anulata pentru off-side

87' Lazar este avertizat cu galben

86' Intra Maxim si iese Tanase. Selectionerul a asteptat 86 de minute pentru a-l introduce pe Maxim, unul din cei mai buni pasatori din Bundesliga

80' Mitroglu este inlocuit de Gekas

77' Maniatis este inlocuit de Karagounis

75' Lazar si Grozav au intrat pe teren, au fost inlocuiti Bourceanu si Torje

74' Stancu trimite spre poarta cu o executie acrobatica, mingea se duce peste poarta

73' Samaras este blocat de apararea tricolorilor, grecii preseaza puternic in aceste momente

72' Lobont se intinde si respinge o minge dificila...gazdele au trecut pe langa golul patru

69' Katsouranis trece pe langa 3-1...

67' Romania cedeaza inca o data la o faza fixa: Mitroglu inscrie cu o executie acrobatica, sub privirile admirative ale lui Cocis...Grecia - Romania 3-1


Se impun niste schimbari in nationala Romaniei, Victor Piturca nu reactioneaza insa...

62' Katsouranis primeste cartonasul galben, dupa un fault asupra lui Marica

58' Sutul lui Bourceanu este slab, mingea se duce mult pe langa poarta grecilor

57' Apararea respinge o minge periculoasa a grecilor, dupa o lovitura de colt

55' Marica este intins pe gazon, grecii nu dau mingea in afara terenului

48' Marica este surprins in off-side

A inceput repriza a doua

* Bourceanu va fi suspendat pentru partida de pe "Arena Nationala" - se va disputa pe 19 noiembrie

* Pe reluari se poate observa ca a fost off-side la primul gol al grecilor

Final de prima repriza: Grecia - Romania 2-1

44' Am ratat un contraatac important, grecii au anihilat actiunea tricolorilor

43' Goian primeste cartonasul galben

42' Gardos il blocheaza pe Mitroglu, actiune importanta pentru gazde

41' Torje centreaza imprecis dintr-o lovitura libera de pe partea dreapta

40' Siovas este avertizat cu galben pentru un fault asupra lui Marica

39' Cocis trimite peste poarta dintr-o situatie buna, ramane 2-1 pentru greci

37' Torje incearca un sut de la aproximativ 24 de metri, mingea se duce insa departe de poarta grecilor

35' Cocis primeste si el cartonasul galben

33' Centrarea lui Matel este prinsa fara emotii de portarul gazdelor, Karnezis

28' Sutul lui Samaras este retinut fara emotii de Lobont

27' Tricolorii incearca sa revina in atac, dar Bourceanu primeste cartonasul galben dupa ce a oprit un contraatac al gazdelor

21' Nu am apucat se ne bucuram prea mult: apararea gafeaza inca o data, iar Salpingidis reia in poarta din cativa metri, dupa o centrare a lui Torosidis...Grecia - Romania 2-1

19' Torje centreaza perfect dintr-o lovitura libera, iar Bogdan Stancu inscrie cu capul. Grecia - Romania 1-1

14' Grecii deschid scorul la prima actiune importanta: apararea tricolora iese gresit la off-side, iar Mitroglu inscrie cu un sut din voleu, la coltul lung. Grecia - Romania 1-0


Gazonul da primele semne de "oboseala": sar bucati intregi la anumite faze

7' Marica ii trimite lui Torje, dar sutul acestuia se duce pe langa poarta grecilor

Suporterii romani domina fondul sonor in aceste momente

4' Torje centreaza bine de pe dreapta, Marica nu reuseste insa sa preia. Prima actiune importanta a tricolorilor

2' Mitroglu cade in careul tricolorilor, nu se poate pune problema unei lovituri de la 11 metri...

A inceput partida de la Pireu

Se intoneaza cele doua imnuri

Atmosfera frumoasa la Pireu, cateva mii de romani pe "Georgios Karaiskakis"

Echipe:

Grecia: Karnezis - Torosidis, Siovas, Papasthatopoulous, Holebas - Maniatis, Katsouranis, Tziolis - Salpingidis, Mitroglou, Samaras.

Rezerve: Kapino, Sifakis, Tzavellas, Manolas, Samaris, Karagounis, Vyntra, Christodoulopoulos, Gekas, Sotiris Ninis, Fourtounis, Tachtsidis

Romania: Lobont - Matel, Goian, Gardos, Rat - Bourceanu, Cocis - Torje, Stancu, Tanase - Marica.

Rezerve: Pantilimon, Luchin, Grozav, Lazar, Grigore, Latovlevici, Nicolita, Gaman, Niculae, Maxim, Hoban, Keseru.




















42887 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    pe net? (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:10)

    artistul000 [anonim]

    pe unde poate fi vizionat pe net? in afara de site-ul RTV
    • +1 (1 vot)    
      lsh stream hunter (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:25)

      ready4war [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      http://lsh.streamhunter.eu/
    • +1 (1 vot)    
      sportlemon (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:32)

      txtx [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      incearca aici
      http://www.sportcategory.com/c-1.html
  • +11 (11 voturi)    
    urare (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:16)

    a2t [utilizator]

    tvr, somn usor
  • +9 (9 voturi)    
    asa de buni? (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:16)

    thebblack [utilizator]

    suntem asa de buni incat sa incepem cu un handicap 7-11?
  • +1 (1 vot)    
    aici (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:24)

    victor L [utilizator]

    cauta-l aici:
    http://www.streamhunter.eu/
  • +19 (19 voturi)    
    Să înţeleg (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:28)

    Ionutzelu [utilizator]

    că astă seară scăpăm de griji?!
    Şi-o fură piţi şi băieţii lui şi n-o să ne mai agreseze pe la tv.
    • +12 (12 voturi)    
      mai ramane o vreme ponta (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:30)

      lrh [utilizator] i-a raspuns lui Ionutzelu

      sper sa aiba acelasi succes
    • +11 (11 voturi)    
      am vrea noi , antrenor bezmetic iar echipa !!! (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:30)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui Ionutzelu

      care echipa ca RO are o adunatura de asa zis jucatori bezmetici ca si curcile . vai de mama lor . Daca astia sint jucatori de fotbal inseamna ca e bascalie cap coada .
      Eu nu ma mai uit la bascalia numita fotbal romanesc , e o gluma proasta

      Pt jocurile de 2 bani ale nationalei se gasesc bani dar pt alte sporturi nu se gasesc bani ....
      • -3 (3 voturi)    
        dar Franta ?? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:12)

        val [anonim] i-a raspuns lui mnicku

        Bun suntem curci, si ne uitam la altii !! Oare la francezi ???? Au o nationala ca a lui PITI cu un viitor balon de aur !!!!!!!
        • 0 (0 voturi)    
          Esti cumva (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 9:49)

          banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui val

          Francofon ? Ce ne intereseaza Franta ? Ei se C....., pe noi ! Iar noi , mai bine zis Pontacu SOLIDARITE & FRATERNITE !
  • +26 (26 voturi)    
    wow (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:30)

    adi [anonim]

    Tupeu de borfash, Pitzi - ne da peste nas: na, ca sa vrea eu si mushii mei, cu Cocis si Stancu !
    Nu ne calificam da poate verii (ber-)bekali si restul mafiei de la LPF / FRF mai fac si ei un ban ca "e saraci' ... Noapte buna !
    • +13 (13 voturi)    
      cartonas rosu (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:34)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui adi

      lui pizzti si lui taonta
  • +17 (17 voturi)    
    banca de rezerve (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:36)

    uncetatean [anonim]

    Maxim, nici pe banca de rezerve nu este. Si daca mai vad PSD-ul la acest meci pe RomaniaTVGhita, o sa trec pe radio.
  • +7 (9 voturi)    
    Cu putin noroc (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:49)

    Koczka [utilizator]

    Scapam cu un 2-0. Asta cu conditia sa le luam pana la pauza. Si mai e si returul unde mai luam ceva.
  • +21 (21 voturi)    
    Incredibil (Vineri, 15 noiembrie 2013, 22:02)

    AlexR [anonim]

    Cand ai in lot un singur jucator talentat (Maxim), restul fiind niste alergatori cu mingea, in mare forma si nu-l bagi in echipa - asta denota nesimtire sau pr..ostie sau amandoua.
    A doua observatie: de ce unicul antrenor de echipa nationala din lume imbracat in trening e piturca ? De ce toti antrenorii de nationale sunt in costum ?
    • +11 (11 voturi)    
      nici nici (Vineri, 15 noiembrie 2013, 22:36)

      adi [anonim] i-a raspuns lui AlexR

      Inca nu ne-am prins ca la natzionala nu se joaca pe talent ?!!! Cred ca pitzi baga ca la barbut, "hai ca poate intra azi, daca ii bag pe cocis, stancu si lobont"
    • +15 (15 voturi)    
      :)) Piturca (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:47)

      Sergiu [anonim] i-a raspuns lui AlexR

      Salvati de offside de un 4-1 si o ratare a lui Samaras nu stiu de ce sa imi dorec Romania sa se califice la mondiale, doar sa cheltuie banii federatiei pe hotel si restaurant nu cred ca merita :))
      • 0 (0 voturi)    
        asae (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 10:13)

        GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Sergiu

        Federatia poata sa imparta banii intre obezi care maninca mult si bine
    • +8 (8 voturi)    
      Unicul antrenor condamnat penal (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:48)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui AlexR

      e pitzi barbut asta asa ca si a 3 observatie .

      Ca sa stii si tu costumul se poarta doar la barbut si pokeras cu mitica sau cu nashu cind fac 50/50% din bani .. asa ceri prea mult .. DA
    • 0 (0 voturi)    
      Explicatie simpla ! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 9:52)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui AlexR

      Nu a_avut timp sa-se scimbe dupa partida de Pocher !
    • 0 (0 voturi)    
      Sunt eu proletara (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 11:48)

      proletara [utilizator] i-a raspuns lui AlexR

      dar ma pasioneaza si fotbalul. Am ascultat la radio meciul cu grecii. Nu am adormit, apoi! concluzia: totul in Romania este "anapoda", inclusiv in fotbal! Zici ca Pitzi era fara costum?! saracu de el, sa-i cumparam un costum ..daca ajunge in Brazilia !Sa nu creada lumea ca suntem o tara atat de saraca. ..Doamne, Vino Doamne sa vezi ce-a mai ramas ...!!
  • +11 (11 voturi)    
    "geniul" lui pitzi (Vineri, 15 noiembrie 2013, 22:09)

    evoque [utilizator]

    loveste mai tare decat dorel.
    Orice spectator face mai mult decat spectatorul lobont.
    • +12 (12 voturi)    
      meci prost, rezultat prost, arbitraj prost (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:42)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      as mai adauga, comentatori, post tv, PM, votanti, etc
      • -7 (7 voturi)    
        a jucat (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:45)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui rov

        si PM si votantii? wow
        • 0 (0 voturi)    
          :D (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 7:16)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          pai are logica. ca daca votantii nu erau prosti, nu alegeau asa catastrofe.
        • 0 (0 voturi)    
          nu l-ai vazut in deschidere ? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 8:42)

          rov [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          cu un sfert de ora inainte de meci, ca "iubitul" ceausescu...
          PM e de la prim ministru, desi mergea si PM de votanti nauci, manipulati si inconstienti ce ne-au adus mafia si coruptia suprema: usl.
      • -1 (1 vot)    
        ma simt prost acu (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 10:14)

        GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui rov

        nici nu stiu in ce categorie sunt dar una din cele de prosti.

        aaa ... cred ca este cea care pierde timpul scriind aci
  • +6 (6 voturi)    
    wow... (Vineri, 15 noiembrie 2013, 22:32)

    liviu_ [utilizator]

    wow
    cocis si stanciu.... si pe lobont l-as baga in aceasta minunata lista...
    deci pe bune... pentru echipa asta ar trebui batut, nu numai demis!
  • +4 (4 voturi)    
    Deci... (Vineri, 15 noiembrie 2013, 22:54)

    Ionutzelu [utilizator]

    Grecii îşi doresc mai mult victoria, gazonul e zdrenţuit şi jucătorii noştri sunt nişte fini tehnicieni ai balonului, nu îşi pot arăta valoarea pe o asemenea suprafaţă de joc... Şi arbitrii... cred că le place mai mult uleiul de măsline, că la mititei n-au vrut să pună botu', uuuăăă, de hoţi ce sunt...
    • +4 (4 voturi)    
      fotbal (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:20)

      costy [anonim] i-a raspuns lui Ionutzelu

      hai sa nu ne batem capul cu toti stim ca nea piti e unul dintre cei mai mari antrenori pe varianta prostiei,el pute cum pute dragomir sandu si alti catei,avem jucatori buni dar bou asta vede pe lazar si alti dobitoci ex cocis,sandule adul pe dan petrescu selectioner
  • +14 (14 voturi)    
    mda... (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:16)

    liviu_ [utilizator]

    ne-am luat-o din tur....
    romanii si-au cumparat bilete ca sa ceara demisia se pare....
    praf frate praf... bine cu lobon cocis si stanciu (si maxim pe banca) ce sa ceri....

    ce masa castiga frate becali ca joaca cu terminatii astia?! nici un scout cu 3 neuroni in cap nu pica la vrajeala asta...

    mare minune de nu s-o terminat 4 sau 5-1

    evident: "arbitru e de vina, nu-mi dau demisia"
  • +12 (12 voturi)    
    Niste pitiponci........ (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:16)

    CetateanulRoman [anonim]

    piti ai, piti poti.......
    Mai mult de unde. L-a mincat in c.r si pe tonta sale vorbeasca si sa le faca urari. Nu isi da seama ca e piaza rea pt tot ce misca-n tara asta?
    • +1 (1 vot)    
      meciul (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 11:52)

      proletara [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      asta memorabil, cu urari de la Ponta! Bine zici, "Piaza rea" pentru toti romanii! Daca tacea filozof ramanea!!
  • +10 (10 voturi)    
    INCREDIBIL (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:19)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Primele schimbari ; ies Torje si Bourceanu, dar RAMAN Cocis si Stancu !! WOW !
  • +4 (4 voturi)    
    schimbari (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:20)

    adi_b_razzor [utilizator]

    SI maxim... alta data
  • +11 (11 voturi)    
    ba esti nebun... (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:23)

    liviu_ [utilizator]

    nu-l scoate pe cocis si nu-l baga pe maxim nici macar când e in rahat pana-n gat.... (bine vorba vine ca 500k euro demisia nu e chiar rau)....
    ce jegos... asta ar merita primit cu pietre la aeroport... ca numai de par intelege
  • +10 (10 voturi)    
    riomania? (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:23)

    riomania? [anonim]

    Pitipongii astia vor la Rio? Nu cred... Dar, matematic stam bine ,)
  • +8 (8 voturi)    
    la ce a facut in meciu asta... (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:38)

    liviu_ [utilizator]

    piturca ar trebui DEMIS urgent... asta daca vrem sa avem macar 1% sanse de calificare...

    la ce "mare" antrenor e piturca e in stare sa faca spania sa piarda calificarea la mondiale...
  • +7 (7 voturi)    
    mama ce am ajuns (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:38)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Ma uit pe Greci (ca la romani vomit). Pana si comentatorului lor ii este mila de echipa noastra... Era sigur ca iese Cocis
  • +9 (9 voturi)    
    3-1 de la Grecia, 4-1 Olanda (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:41)

    Leonard [anonim]

    deci si de la greci le luam 3 boabe. Clar, nu Olanda in grupa era prea puternica pentru noi, ci noi prea mici pentru fotbal la un asa nivel. Pai daca ne luam 3 si de la greci si nu dam decat unul...? Unde e problema? La noi! Frate, ce antrenor esti cand pe unul dintre cei mai talentati si mai in forma jucatori din Bundesliga (!) il lasi pe banca si il bagi abia in min 85 si in locul lui bagi jucator de mijlocul clasamentului in Ucraina, care nici macar nu joaca, cand bagi in poarta un altul care nu joaca (Lobont), in loc sa bagi portar care mai joaca cat de cat si are niste evolutii ok (Panti), si cand pui pe banca aproape exclusiv aparatori...? Unde , de ce nu a fost bagat Lazar? Este evident la felul in care a jucat echipa, ca a fost alcatuita prost, si ca terenul nu a avut nici un fel de influenta! Iar cand joci la baraj, bagi echipa cea mai buna, si atunci te plangi de arbitri si de teren!
    • 0 (0 voturi)    
      dreptate 99% (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:51)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Leonard

      dar lazar? uite de aia nu l-as fi bagat pe lazar.
    • +6 (6 voturi)    
      Roomiii (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:20)

      koko [anonim] i-a raspuns lui Leonard

      Lobont cam pitic pentru a fi portar, iar uriasul Pantelimon a fost tinut pe bara de kakattul de antrenor prostt si fudul. Nu afacut apel nici la Mutu, iar pe Banel la chemat asa la misto la nationala ca sa-i arate ca el Pitzurca e tziganul cel ma smecher.
    • +4 (4 voturi)    
      Te miri? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 2:27)

      Adi [anonim] i-a raspuns lui Leonard

      Daca ne dadeau 6-7 boabe ce mai era! Ca ocazii bube, f. Bune si extraordinar de bune au avut cu carul
  • +11 (11 voturi)    
    Ucraina - Franta 2:0 (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:43)

    tavyy [anonim]

    Frumos meci. Ucrainienii au jucat extremde bine si au dominat tot meciul.

    Bravo GRECIA!!!
    • +4 (4 voturi)    
      felicitari (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:48)

      adi_b_razzor [utilizator] i-a raspuns lui tavyy

      Si eu ma uitam in paralel - imi pare rau ca nu m-am uitat DOAR la Ucraina - Franta
  • +14 (14 voturi)    
    Ce post abject ! (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:46)

    banateanul. [utilizator]

    O reclama cu o Neobrazare iesita din comun !
    **Suporterii multumesc RomaniaTv pentru trasmiterea Meciului ! NU AM CUVINTE ! Cred ca sunteti de acord ca pe acest post sa-l STERGEM din programele noastre !
    • +6 (6 voturi)    
      :)) (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:59)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

      pe mine m-a distrat teribil chestia aia cu bilete pentru rio sau asa ceva. la 3-1 pentru greci. yeah, right!
  • +8 (8 voturi)    
    turca turca.... (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:48)

    BubuTodo [anonim]

    Ca de obicei m-am saturat sa spun mereu, dar inca o s-o spun ca nu vad nimic in jocul nationalei. Jucam turca, n-avem nici o strategie, tactica, nimic, parca am fi pierduti pe teren asa arata echipa nationala de cand e Piti antrenor. Il tine pe Stancu degeaba pe teren, iar Maxim in varf de forma e lasat pe langa.... de minte de Piturca ca de obicei.... Pana si grecii ma ??????? 3 goluri ????? ba voi sunteti sanatosi ????? numai Malta o mai luat 3 goluri de la greci.... asa rau o ajuns echipa asta de piturcari ?
  • +4 (4 voturi)    
    Mai sunt sanse (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:49)

    sat [anonim]

    .. la calificare. Dar propun milioanelor de suporteri romani sa urmareasca si alte sporturi, cu rezultate mult mai bune. Stiti, si acolo se canta imnul...
  • +6 (6 voturi)    
    majoreste (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:51)

    majoreste [anonim]

    Inca putin si era sa se "majoreste" scorul pe final. Totusi sa fim optimisti, Romania mai are o sansa. Da pontu o ordonanta si incepe returul de la 2-0 pentru noi...
  • +1 (3 voturi)    
    Piturca Victor (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:01)

    Ionescu Tiberius Mircea [anonim]

    Cosmaru Asta Ursuz Care Si-a Pus Clauza De Reziliere De Pot Si Stranepotii Lui Sa Traiasca Din
    Ea DIn Cauza Asta Este Nesimtit Si Nu-si Da Demisi
    a,Sa Speram Ca Domnul Gino Va Avea Curajul Sa-l
    Dea Afara!!!Unde Este Cardiff 1994???
  • +4 (4 voturi)    
    nu e posibil asa ceva (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:03)

    BubuTodo [anonim]

    Totusi eu cred cu tarie un singur lucru explicabil. Piti si-o luat o caruta de lovele din meciul asta, altfel nu inteleg cum de echipa asta n-a jucat nimic, da nimic.......
  • +8 (8 voturi)    
    hal de antrenor (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:06)

    george [anonim]

    Piturca,daca ar avea un dram de bun simt si-ar da demisia pana sa ajunga acasa,Si-a batut joc de echipa si de jucatori. Ce antrenor e ala care tine in teren 85 de minute pe unul ca si Kocsis si-si bate joc de unul ca Maxim in mare forma introducandu-l 5 minute? Kocsis,Tanase si Bourceanu trebuiau schimbati din prima repriza.Au fost degeaba pe teren.Nu este prima data cand in meciuri importante face niste echipe mai mult decat ciudate.
    Pana la urma a castigat meciuri mai mult din noroc decat ca ar fi dovedit a fi o minte luminata de antrenor. Cred ca filosofia lui este ca la barbut...dai cu zarul si ce o fi o fi. RUSINE PITURCA! Rusine celor care l-au tinut atata timp pe post.Poate se va schimba ceva cu noile fetze care vor fi la LPF/FRF.
  • +5 (5 voturi)    
    El A Da(t)... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:14)

    Bigubax [utilizator]

    Eu cum sa-i explic acum vecinului grec ca nu-i doar meritul echipei sale nationale pt rezultatul final, ci si (mai ales) vina echipei noastre nationale... ?

    Cum pot sa-i explic eu lui ca al lor antrenor nu se numeste 3,1415927tzurca, ca al nostru... ?

    Si mai ales... sa-i spun oare ca daca echipa noastra joaca si-n retur precum a facut-o-n seara asta, deja il pot felicita pt calificare... ?

    Nu, nu-i spun nimic. Asa subconstientul meu mai poate spera in miracole...
  • +7 (7 voturi)    
    Salut (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:16)

    Kata [anonim]

    Demisia!!!!!!!!!!!!!! Piturca este cel mai prost antrenor pe care l-a avut nationala de cand ma stiu eu. Jos si cu Sandu. Rusine!!!!!!!!!!
    • +1 (1 vot)    
      hmmm (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 7:21)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Kata

      asta nu as afirma-o cu asa tarie. sa nu uitam totusi ca l-am avut si pe razvanel.
  • -1 (3 voturi)    
    davolul in istorie (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:29)

    ion cutcunel [anonim]

    individul asta a fost dubios inca din 1990 când mi s a spus de catre romanii din Washington sa nu ma apropii de el!am dormit in casa parintelui calciu dumitreasa si am fost la ointalnire cu paula dobrianski exact când Shevarnadze a fost la Washington...noi am fost cei care am stat sub gloante in decembrie nu poltronul asta care isi da cu parerea despre orice sub protectia chiormalaului si a serviciilor secrete!maaaanipulare!
  • +1 (3 voturi)    
    diavolul in istorie (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:32)

    ion cutcunel [anonim]

    editorilor am legitimatii si acte doveditoare!
  • +4 (4 voturi)    
    lobont (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:37)

    doareu [anonim]

    trei goluri de portar...de ce dracu la mai bagat pe expiratu, ala de lobont in poarta...a fost ce a fost...dar e total depasit...toate sunt goluri la care nu a schitat nici o urma de incercare de a para...iar...Promovarea de jucatori..a li Pti
  • -1 (3 voturi)    
    diavolul in istorie (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:38)

    ion cutcunel [anonim]

    ruuuusine,milogilor!
  • +4 (4 voturi)    
    Grecia... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 1:36)

    anonim [anonim]

    Scuze fratzilor, dar Grecia ce a aratat? Cum am luat 3 goluri de la o ekipa ca asta., kit ca am jucat pe terenul lor.

    Daca asta e nivelul ekipei nationale, mai bine stam acasa. Dixit.
  • +4 (4 voturi)    
    Piturchinho (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 2:03)

    FriendlyUncle [utilizator]

    Slab antrenor, mare prost piturchinho asta
  • +6 (6 voturi)    
    Foca (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 2:33)

    Adi [anonim]

    Gata, Mo. Ne-au facut tzatziki !
    • +1 (1 vot)    
      hahaha (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 12:03)

      proletara [utilizator] i-a raspuns lui Adi

      Bravo Adi ! tzatziki! hai sa dansam ca Zorba ..de necaz !
  • +1 (3 voturi)    
    Lucky Pitzurca 6/6 poarta in casa (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 3:12)

    Sergiu [anonim]

    Si uite asa se va califica Romania la mondiale, Bourceanu are deja 2 cartonase galbene din meciurile precedente, si nu v-a juca precum nu cred ca Cocis v-a fi in primii 11, Lazar are deja rosu, si Romania v-a avea cei mai buni oameni pe stadion .... vorbeam de suporteri nu jucatori..... si cun rezultat de 2-0 la Buresti pt Romania cu golul din deplasare asa se v-a face calificarea in Brazilia....acum mai trebuie sa vedem si noi ce zice mama Omida si horoscopul pe ziua de marti, si sa vada cum scoate si Piti radicalele din socotelile lui ....
  • +10 (10 voturi)    
    concluzii (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 3:18)

    clujean [anonim]

    1. ai nostri si-au dorit mai mult infrangerea decat grecii
    2. daca tot a plecat Mitica, Pitzi ce mai asteapta?
    • +8 (8 voturi)    
      Esti genial, clujeanule (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 5:45)

      Leon [anonim] i-a raspuns lui clujean

      Pt. nr. 1.

      A propos: La Cluj am vazut Danemarca-Romania 2-2 in 2003. Cit am suferit!!! Acum cit imi doresc sa se califice oricine altcineva la turneele finale si nu aceasta echipa a Romaniei care joaca la mica ciupeala, ca de altfel intreaga tara la nivel socio-politic. Cum a intrat Romania si ce "joaca" Ronania in UE, exact asa vrea sa mearga si sa joace si Peste Prajit la Mondiale. Dupa propria sa declaratie, vrea sa "dea lovitura". Sa dea lovitura impotriva unei echipe care pina acum citiva ani nu misca in fata Romaniei.
  • +11 (11 voturi)    
    R U S I N E!!!! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 4:13)

    Un Roman [anonim]

    RUSINE unor amatori, betivi, nesimtiti care nu pun c`uru` la treaba si nu se apuca, odata si odata, sa JOACE FOTBAL! Ucrainenii i-au invins pe francezi cu 2-0, de ce nu puteau si nesimtitii care au reprezentat o tara intreaga in seara asta, la Pireu, sa JOACE si ei fotbal si sa invinga??


    Nu ma simt reprezentat de un Piturca, Lobont, Lazar & Co!!!! Pana si eu as antrena si juca mai bine decat voi, NESIMTITILOR!!!! Puneti c`uru` la treaba sau zburati, nu meritati sa va reprezentati tara, NESIMTITILOR!!!!!
    • +11 (11 voturi)    
      Ba merita sa-si reprezinte tara (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 5:48)

      Leon [anonim] i-a raspuns lui Un Roman

      Tara unde impostura, minciuna si hotia fac legea. Echipa lui Piturca este intr-adevar, Reprezentativa Romaniei. Echipa Nationala, nu, pentru ca ar trebui pentru asta sa existe si o natiune.
      • +1 (1 vot)    
        Olimpiada (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 12:24)

        soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui Leon

        matematicienilor, concertele festivalului Enescu, elevii merituosi nu conteaza pentru nimeni in Romania, poate nici in alte tari.Din fotbal ne luam GDP-ul!!!!
        Tigania, manelizarea, declinul calitatii umane generat de securisti, turnatori si colaborationioniosti cocotati la putere in toate structurile administrative sunt in permanenta netaxate de cetatenii nostalgici dupa comunism. Efectele sunt clare ! Au calarit o natie cu mult succes, cred ca si natiei ii place asta.
        Somn usor , Romania!
  • +7 (7 voturi)    
    ceva (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 5:57)

    brasov [anonim]

    Cum a putut sa-il puna pe Lobont ca portar cand nu a jucat in 6 lunii.
    • 0 (0 voturi)    
      Simplu ! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 8:56)

      Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui brasov

      Pentru ca Piturca nu e doar prost si vanitos. Este idot! Dupa ce ca ai o oaste de stransura nici macar pe cei mai buni nu ii folosesti. Uitati-va la banca de reserve si veti vedea ca au stat pe tusa nu neaparat jucatori foarte buni dar in orice caz mai buni decat multi dintre titularii care au mimat fotbalul timp de 90 de minute. Si cand te gandesti ca acest neica nimeni in ale antrenoriatului, este platit cu sute de mii de euro pe an, chiar ca iti vine sa iti iei campii!
    • 0 (0 voturi)    
      Ca asa vrea Piți! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 13:05)

      patrick_higher [utilizator] i-a raspuns lui brasov

      Și ca să-i arate lui Pantelimon că, oricât ar juca el în Anglia, dacă nu îl place el, Marele Selecționer, și dacă n-a semnat cu impresarii „care trebe”, tot degeaba.
  • 0 (0 voturi)    
    voi chiar nu (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 8:55)

    gopo111 [utilizator]

    a-ti inteles, ca jocul este asa cum este pt ca piti a pariat pe aialalti si atunci cum sa cistigi, adica sa piarda banii omul la pariu ca trebe romania sa bata, la baie cu 18milioane de romani atit timp cit el pune bani in buzunar
  • 0 (0 voturi)    
    Rezultat Dezastru (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 11:25)

    Ionescu Cosmin [anonim]

    Nu invatam nimin din trecut! Se investeste in SUV-uri, Palate, cazinouri, ....dar in VIITOR NU!
    Nu avem viziune, nici pe termen lung nici pe termen scurt.....Ce sa mai vorbim? Daca tara "este condusa" de un plagiator,
    cancerul este total si fara speranta.
    Asta este "DRAGI CONDUCATORI"! Am pierdut 23 de ani, am sperat degeaba ca va fi bine, ati omorit si ultima speranta din noi!
    Iar pentru noi ziua de miine incepe cu griji, platim facturi si impozite, dar banutii din palma nu ajung, traim cu frica zilei
    de miine si ne-am fi dorit o anesteziere vremelnica, O VICTORIE, incit, sa para ca ziua de miine are rost. (Editat de HotNews)
  • 0 (0 voturi)    
    asta este (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 14:31)

    minime [anonim]

    Grecia e Grecia. O tara cu o Constitutie veche de 2000 de ani, cu oameni ingropati de UE in datorii, dar care arata ca indifferent de situatie pot sa tina capul sus. Spartani.

    Romanii? Se vand ca de obicei pentru cel mai ieftin pret, pt ca lor li se pare ca e mult. Fotbalul e o afacere acum, onoarea si patriotismul nu mai sunt coole.....

    Piti? Losing is winning...aparent, de ceva timp. Pe toate planurile.
    • 0 (0 voturi)    
      Grecii (Duminică, 17 noiembrie 2013, 12:14)

      sorin gusar [anonim] i-a raspuns lui minime

      Grecii au fost mai buni ca noi la fotbal. Grecii , egiptenii si romanii au fost odata... In rest lasa-ma cu lenesii astia. Au datorii pt ca guvernele lor au consumat mai mult decat au produs. Nu iti baga nimeni credite cu forta. De ce nu are Austria situatia aceasta ?? Sa vezi unde ne vor duce pe noi guvernele USL prezente si viitoare , care distrug sectorul privat pt angajatul gras si incompetent de la stat .
  • 0 (0 voturi)    
    alinflorin_olar@yahoo.com (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 20:58)

    Alin [anonim]

    scurt si la subiect mai trebuie schimbat si antrenorul sa mai incercamsa ne calificam si noi ca cuu pitii departe nu ajungem gata ajunge trebuie sa mergem si noi la mondiale