VIDEO Barcelona - Real Madrid 2-1/ Sase puncte intre marile rivale

Sâmbătă, 26 octombrie 2013, 18:22 Sport | Fotbal

Neymar, meci foarte bun impotriva Realului
FC Barcelona a castigat derbiul cu Real Madrid, catalanii impunandu-se pe Camp Nou cu 2-1. Neymar (19') si Alexis Sanchez (78') au marcat pentru gazde, in timp ce reusita oaspetilor a purtat semnatura lui Jese (90+1'). In urma acestui rezultat, Barcelona are un avantaj de sase puncte fata de marea rivala.

FC Barcelona - Real Madrid 2-1
(Neymar '19, Alexis Sanchez '78 - Jese '91)

Fazele controversate ale partidei:

* Sergio Ramos a comis doua faulturi in decurs de doar cateva zeci de secunde, gazdele au cerut eliminarea fundasului Realului (Ramos avea un cartonas galben)

* Minutul 43: Ronaldo a centrat de pe partea stanga, Khedira a trimis spre poarta, Valdes a parat, iar mai apoi mingea l-a lovit in mana pe Adriano. Centralul Undiano Mallenco a lasat jocul sa continue.

* Minutul 72: Ronaldo a cerut penalti dupa un duel in careu cu Mascherano. Arbitrul nu a dictat nimic.

Echipe:

FC Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Mascherano, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta (Song '77) - Messi, Fabregas (Alexis '69), Neymar (Pedro '84).

Real Madrid:
Diego Lopez - Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo - Khedira, Ramos (Illarramendi '55), Modrici - Bale (Benzema '61), Cristiano Ronaldo, Di Maria (Jese Rodriguez '75).

Meciuri directe Barca vs Real:

A fost meciul cu numarul 226 din istoria confruntarilor directe.

3 Real Madrid 22.

Vezi aici rezumatul partidei Barcelona - Real Madrid.

10402 vizualizari

• -2 (12 voturi)
    madrid... (Sâmbătă, 26 octombrie 2013, 18:41)

• -7 (15 voturi)
    Real Madrid... (Sâmbătă, 26 octombrie 2013, 21:01)

seebi [utilizator]

penalty neacordat la Ronaldo, arbitraj pro Barca, portaru Realului iesire aiurea la golul doi
    • +6 (18 voturi)
      inainte de saltul lui ronaldo: (Sâmbătă, 26 octombrie 2013, 21:21)

ws [utilizator] i-a raspuns lui seebi

rosu la sergio ramos. penalty pt barca la faultul asupra lui cesc, 50-50 penalty la adriano.

arbitru mediocru, mai degraba pro-real.

ws
      • +1 (5 voturi)
        Ei salt... (Sâmbătă, 26 octombrie 2013, 23:32)

bgd [utilizator] i-a raspuns lui ws

A fost penalty clar...la fel ca si in cazul lui Fabregas.

Arbitraj prost...pur si simplu.

Dar si mai prost decat arbitrajul a fost meciul in sine. Ronaldo slab, Bale inexistent, Messi la fel, o multime de simulari si proteste de ambele parti, 2 antrenori complet neinspirati....cred ca cel mai slab clasico din ultimii 4-5 ani.
    bleah (Sâmbătă, 26 octombrie 2013, 21:19)