Echipa ACS Poli Timisoara a invins, luni, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Universitatea Cluj, in ultimul meci al etapei a XI-a a Ligii I in urma caruia gazdele au ramas fara victorie in actualul sezon, potrivit Mediafax.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Szekely '45 si Gorbsov '89, ambele din penalti, in timp ce pentru gazde a inscris Abrudan, in minutul 83.

0-1: Szekely a transformat penaltiul acordat de arbitrul Robert Dumitru dupa un fault comis de Rilke asupra lui Nanu.

1-1: Cristocea a executat o lovitura libera din partea dreapta si Abrudan a inscris cu o lovitura de cap de la 6 metri.

1-2: Gorbsov a transformatt penaltiul acordat pentru un fault comis de Veselovsky asupra lui Nanu.

Concordia Chiajna - FC Brasov, scor 1-0

Formatia Concordia Chiajna a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Brasov.

Nelut Rosu a inscris in minutul 41, cu o lovitura cu capul din careul mic, trimitand mingea in plasa dupa doua suturi ale jucatorilor de la Concordia respinse de oaspeti.

In minutul 88, Romeo Surdu a ratat un penalti acordat de centralul Dan Dreve dupa un hent in careu al lui Melinte.

Rezultate din Liga I si clasamentul competitiei (sursa: Mediafax)

18. FC Vaslui 10 3 2 5 9-10 3 *

* Echipa FC Vaslui a fost penalizata cu 8 puncte de Comisia de Disciplina a FRF, la 2 octombrie.

Vineri

Corona Brasov - FC Vaslui 2-1

Au marcat: Bus '17, Brata '25 / Antal '45 (penalti)

Pandurii Targu Jiu - FC Botosani 6-1

Au marcat: Matulevicius '15, Breeveld '43, Eric de Oliveira '45+2 (penalti), '49, Dos Santos '73, '89 / Vasvari '70

Ceahlaul Piatra Neamt - CFR Cluj 0-1

A marcat: Tade '69

Astra Giurgiu - Dinamo Bucuresti 2-1

Au marcat: Budescu '1, Bukari '21 / L. Rus '45+3