Gabi Tamas, noul jucator al celor de la CFR Cluj

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 9 octombrie 2013, 11:12 Sport | Fotbal

Gabi Tamas, in tricoul CFR-ului
Foto: cfr1907.ro
Gabi Tamas a semnat un contract valabil pana in vara anului 2014 cu CFR Cluj, dupa cum informeaza site-ul oficial al gruparii din Gruia. In varsta de 29 de ani, Tamas a venit din postura de jucator liber la fosta campioana a Romaniei.

Fundasul a semnat un contract pana la finalul sezonului, dar are o clauza prin care va putea pleca in iarna daca primeste o oferta mai buna.

La CFR, Tamas va purta tricoul cu numarul trei. Ultima data, internationalul roman a evoluat la WBA (West Bromwich Albion), formatie din Premier League.

De-a lungul carierei, Gabriel Tamas a imbracat tricoul formatiilor FC Brasov, Tractorul Brasov, Dinamo, Galatasaray, Spartak Moscova, Celta Vigo, Auxerre si West Bromwich Albion.




















2667 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Opa (Miercuri, 9 octombrie 2013, 11:17)

    dandra [utilizator]

    stai asa, ca s-a intors alcoolistul in tara, dupa ce l-au rejectat strainii.
    Clujeni, baricadati magazinele si casele, ca dupa meci nu se stie ce se intampla. Alertati Jandarmeria!!!
    • +7 (7 voturi)    
      jucator valoros (Miercuri, 9 octombrie 2013, 11:26)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Tamas este un jucator valoros si a jucat bine la multe cluburi, bineinteles cluburi de noapte :)
      • 0 (0 voturi)    
        nu fiti rai (Vineri, 11 octombrie 2013, 16:23)

        yoyosm [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

        doar nu voiati sa scada vanzarile la alcool in cluj?
  • +6 (6 voturi)    
    toast... (Miercuri, 9 octombrie 2013, 11:50)

    gabi [anonim]

    inchinam paharul in cinstea acestui eveniment. Sa fie intr-un ceas bun.
    • +1 (1 vot)    
      glass (Miercuri, 9 octombrie 2013, 18:28)

      Googol [utilizator] i-a raspuns lui gabi

      ce pahar?... închină un butoi, să-i ajungă și lui tamaș.
  • +5 (5 voturi)    
    Va fi imprumutat (Miercuri, 9 octombrie 2013, 12:40)

    Florin Cj [utilizator]

    Gabi va fi imprumutat pe toata durata contractului cu CFR la Obsession - The Club.

    Numa' bine si la nime' rau!
  • +1 (1 vot)    
    La momentul oportun (Miercuri, 9 octombrie 2013, 13:15)

    Colebil Clinton [utilizator]

    Super, doar ce a stat vinu' din fiert...
  • 0 (0 voturi)    
    Il vedeti pe moul din poza (Joi, 10 octombrie 2013, 14:13)

    m.ai [anonim]

    Nu aveti 50% din valoarea lui.
    • +1 (1 vot)    
      typo... (Joi, 10 octombrie 2013, 21:17)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui m.ai

      nu inteleg cum ai reusit sa tastezi m in loc de b....