Champions League: Steaua, in grupa cu Chelsea, Schalke si Basel (Programul meciurilor)

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 29 august 2013, 18:22 Sport | Fotbal

Champions League
Foto: Facebook
Joi a avut loc la Monaco tragerea la sorti a grupelor din Champions League. Steaua, campioana Romaniei, va evolua in Grupa E, alaturi de Chelsea Londra (Anglia), Schalke (Germania) si FC Basel (Elvetia).

"Cred ca este o grupa unde noi chiar putem sa ne calificam in primavara UCL. Erau alte grupe si mai grele. Eu cunosc foarte bine echipele din grupa. Cu Chelsea am jucat anul trecut, cu Basel am jucat in amicale, pe Schalke o cunosc, de asemenea, foarte bine. Cea mai grea grupa era cea cu Barcelona, asa ca e bine ca am picat astfel" - Laurentiu Reghecampf, antrenor Steaua, la Digisport.

"Mai bine de atat nu se putea. Toate meciurile vor fi grele, pentru ca vorbim de Liga Campionilor, dar Steaua are sanse sa ajunga in primavara UCL. Este o echipa noua, cu Mourinho pe banca. Vor fi doua meciuri in care se poate intampla orice. Steaua va face tot posibilul pentru a se intari si eu zic ca are posibilitatea de a se califica. Si cu Chelsea, ii respecti, dar nu prea mult ca sa te gandesti si la puncte" - Gica Hagi la Digisport.

* Franck Ribery a fost ales jucatorul sezonului trecut din Liga Campionilor (stagiunea 2012-2013).

Programul grupei Stelei:


Schalke - Steaua/ 18 septembrie
Steaua - Chelsea/ 10 octombrie
Steaua - Basel/ 22 octombrie
Basel - Steaua/ 6 noiembrie
Steaua - Schalke/ 26 noiembrie
Chelsea - Steaua/ 11 decembrie


Grupa A
Manchester United
Sahtior Donetk
Bayer Leverkusen
Real Sociedad

Grupa B

Real Madrid
Juventus
Galatasaray
Copenhaga

Grupa C
Benfica
PSG
Olympiacos
Anderlecht

Grupa D

Bayern Munchen
TSKA Moscova
Manchester City
Viktoria Plzen

Grupa E
Chelsea
Schalke
FC Basel
Steaua

Grupa F
Arsenal
Marseille
Borussia Dortmund
Napoli

Grupa G
FC Porto
Atletico Madrid
Zenit
Austria Viena

Grupa H
FC Barcelona
AC Milan
Ajax Amsterdam
Celtic.


Citeste mai multe despre   






















66305 vizualizari

  • 0 (12 voturi)    
    Sa vina Barcelona! (Joi, 29 august 2013, 18:30)

    Pooky [utilizator]

    Macar sa-i vedem pe Messi si Neymar, ca altceva... :)
    • -4 (22 voturi)    
      nu-i nevoie sa vina aici (Joi, 29 august 2013, 18:54)

      b74cbd [utilizator] i-a raspuns lui Pooky

      poti sa vezi pe oricine la TV sau pe viu, in alta tara.
      Daca ma gandesc ca, de dragul lui Messi, Neymar, Ribery etc. ar trebui sa platesc lui Becali, mmstoica, atunci prefer sa dau mai mult dar altora.
      • +1 (15 voturi)    
        Karma is a bitch (Joi, 29 august 2013, 19:56)

        Pooky [utilizator] i-a raspuns lui b74cbd

        Ete nah. Daca n-ai vrut Messi si Neymar, acu' o sa ne-o traga Genséric Kusunga si Kwang Ryong Pak. :))
        • +1 (3 voturi)    
          LOOL (Joi, 29 august 2013, 22:38)

          Cutezatorii2013 [utilizator] i-a raspuns lui Pooky

          super tare comment
  • +9 (13 voturi)    
    ... (Joi, 29 august 2013, 19:40)

    a4 [utilizator]

    ce noroc au avut!
    • +1 (1 vot)    
      si tu acuma :) (Joi, 29 august 2013, 22:39)

      Cutezatorii2013 [utilizator] i-a raspuns lui a4

      Asta-i stiinta, nu noroc :))))
  • -13 (25 voturi)    
    poate ca v-a cistiga 1 sau 2 pcte cu basel (Joi, 29 august 2013, 19:46)

    mnicku [utilizator]

    ca in rest va fi ciuca batailor

    iar cea ce au facut in trecut Urziceniul si CFR ca si numar de puncte nu cred ca vre-o echipa din RO v-a mai face curind in grupele CL
    • +20 (24 voturi)    
      offf (Joi, 29 august 2013, 20:00)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Grija mare cu cratima aia, sa nu te ranesti.
    • +15 (19 voturi)    
      Cu pluta.... (Joi, 29 august 2013, 20:01)

      SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      ...ca de-obicei! Pe ce te bazezi cand faci astfel de afirmatii intr-un mod care arata ca n-ai prea fost prieten cu gramatica?
    • +12 (14 voturi)    
      ai cumva word in romana? (Joi, 29 august 2013, 20:47)

      zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      vezi ca word-ul are optiunea de a corecta greselile gramaticale.
      sigur, nu-ti corecteaza si greselile de gandire, dar macar cele gramaticale si tot e bine
      • -2 (2 voturi)    
        nu pot sa nu remarc... (Vineri, 30 august 2013, 12:40)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

        ca toate raspunsurile la comentu omului astuia ii ataca gramatica...
        in schimb nici unul nu ii ataca argumentul....
        eu inteleg ca iubiti Ad Hominem, dar totusi incercati macar sa dati si un argument care sa para macar valid.
  • -1 (5 voturi)    
    (null) (Joi, 29 august 2013, 20:01)

    _Un stelist_ [utilizator]

    (null)
  • 0 (2 voturi)    
    nu un protest uslamist? (Joi, 29 august 2013, 22:19)

    ampersand [utilizator]

    Băsel?!? Ce-i cu diminutivul ăsta plin de alint?
    • 0 (0 voturi)    
      nici un protest, ca au ocazia sa se razbune (Vineri, 30 august 2013, 0:11)

      zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      sa vezi ce bataie le dam la Băsel...
  • 0 (0 voturi)    
    Sigur e 10 octombrie? (Vineri, 30 august 2013, 4:25)

    dcxtrm [utilizator]

    Nu cumva e 9 octombrie meciul cu Chealsea?