Champions League: Borussia inscrie de doua ori in prelungiri (3-2 cu Malaga) si se califica dramatic in semifinale

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 9 aprilie 2013, 23:45 Sport | Fotbal

Borussia, in semifinalele Champions League
Borussia a obtinut calificarea in semifinalele Champions League dupa ce a inscris de doua ori in prelungirile partidei cu Malaga. Nemtii au punctat in minutele 91 si 93, pentru o victorie dramatica cu 3-2. In cealalta partida a serii, Galatasaray a invins pe Real Madrid (3-2), rezultat care i-a lasat insa pe turci in afara careului de asi al competitiei (au pierdut in tur cu 3-0).

Borussia - Malaga 3-2 (in tur 0-0)

(Lewandowski '40, Reus '91, Santana '93 - Joaquin '25, Eliseu '82)

Borussia Dortmund:
Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer - Gündogan (Hummels '86), S. Bender (Sahin '73) - Blaszczykowski (Schieber '72), Götze, Reus - Lewandowski. Antrenor: Jürgen Klopp

Malaga:
Caballero - Gamez, S. Sanchez, Demichelis, Antunes - Toulalan, Camacho - Joaquin (Portillo '87), Isco, Duda (Eliseu '74) - J. Baptista (Santa Cruz '83). Antrenor: Manuel Pellegrini

Galatasaray - Real Madrid 3-2 (in tur 0-3)

(Eboue '57, Sneijder '70, Drogba '72 - Ronaldo '7, '92)

Galatasaray:
Muslera - Eboué (Elmander '80), Gökhan Zan, Semih, Riera - Hamit Altintop (Amrabat '46), Felipe Melo, Inan - Sneijder - Umut Bulut (Sabri Sarioglu '63), Drogba. Antrenor: Fatih Terim

Real Madrid:
Lopez - Essien (Arbeloa '31), Pepe, Varane, Coentrao - Khedira, Modric - Di Maria, Özil (Albiol '81), Ronaldo - Higuain (Benzema '73). Antrenor: Jose Mourinho

4451 vizualizari

• +4 (8 voturi)
    Bravo BVB !! (Marţi, 9 aprilie 2013, 23:49)

potaissa [utilizator]

Super!!!
  • -3 (11 voturi)
    Heh (Marţi, 9 aprilie 2013, 23:54)

sentenced [utilizator]

Acelasi arbitru care a facut praf Romania - Olanda loveste din nou. :)
    • 0 (6 voturi)
      Fan Malaga? (Miercuri, 10 aprilie 2013, 10:17)

stef_an [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

Really?
      • -1 (1 vot)
        esti simpatic (Miercuri, 10 aprilie 2013, 17:15)

sentenced [utilizator] i-a raspuns lui stef_an

N-am absolut niciun motiv sa tin cu Malaga. Insa au fost trei goluri marcate din offside, iar brigada de arbitri a fost aceeasi care a arbitrat si Romania Olanda intr-un mod cel putin penibil.
          pardon (Miercuri, 10 aprilie 2013, 20:02)

sentenced [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

2 goluri din offside
  • -2 (8 voturi)
    ... (Miercuri, 10 aprilie 2013, 0:38)

a4 [utilizator]

suspect meciul de la Instanbul, cu RONALDO in prim-plan!
  • -2 (6 voturi)
    in prelungiri?.... (Miercuri, 10 aprilie 2013, 12:58)

lucyan [utilizator]

chiar ma intrebam cum s-a ajuns la prelungiri din momemnt ce in tur a fost 0-0 iar la finalul primei reprize era 1-1...
    dar la noi nu conteaza ce scriem, merge si asa..., in prelungirile reprizei a doua...