Liga I: Dinamo - CFR Cluj 0-1

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 14 septembrie 2012, 23:34 Sport | Fotbal

Dinamo a pierdut la limita, vineri seara, partida disputata pe teren propriu in fata echipei CFR Cluj. Unicul gol al partidei a fost marcat de Rui Pedro in minutul 65. Clujul urca pe locul 4 cu 13 puncte, iar Dinamo coboara pe 6 cu 11 puncte.

Iuliu Muresan, presedinte CFR Cluj, la sport.ro: "Daca am fi pierdut cu Dinamo am fi pierdut mult din sansele la titlu. Niciun egal nu ne-ar fi avantajat... Am fost echipa care a dominat meciul si am ratat patru ocazii mari in primele 20 de minute. Arbitrul ar fi trebuit sa dea doua cartonase rosii celor de la Dinamo. Nu e normal sa se puna un arbitru bucurestean la acest meci".

2573 vizualizari

• -5 (5 voturi)
    mda... (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 9:41)

liviu_ [utilizator]

muresan la fel de bou cum ne-am obisnuit. a luat 2 campionate cu ajutorur arbitrilor, da tot el se plange de arbitraj...

in fine... inafara de asta, e normal ca o echipa care isi da toti jucatorii de valoare si pastreaza numai tineri (chiar daca de perspectiva), fara bani si cu datorii sa piarda in fata unei echipe stabile dpdv financiar. evident ca nulti "destepti" de la ziarele de sport care s-au simtit atacati de bonetti il vor critica, dar pur si simplu dinamo este o echipa in reconstructie acum si anu asta poate chiar inca 1-2 ani de acum incolo nu o vad fiind prea sus. in schimb daca isi joaca bine cartea poate sa isi revina dupa. v-om vedea
    Asa e, Liviule. (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 16:02)

Malone_M [utilizator]

V-om trai si v-om vedea.
    Si daca generosii actionari v-or impinge niste bani curati acolo, sar putea ca echipa ta de suflet sa faca ceva performanta peste vr-eo doi ani, asa cum spu-i tu, dupa. Pana atunci insa, v-om sta cu speranta ca ajutat-i de arbitrii ( la fel ca cei de la cfr cluj ) v-or mai prinde unu loc fruntas in clasament care sai duca in cupele europene unde se v-or face iar de ras.
    Bafta la BAC-ul profesional, sai multumiti doamnei abramburica ca exista, altfel va vedeam l-a impins vagoane.