VIDEO Petrolul - Steaua 0-2/ Partida suspendata la pauza - Galamaz lovit de un suporter: fractura de pomete

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 30 octombrie 2011, 20:56 Sport | Fotbal

Galamaz, lovit de Enache Stefan Dragos
Foto: captura digisport
Partida Petrolul - Steaua, minutul 44: un suporter al gazdelor intra pe teren, il loveste pe Galamaz cu pumnul, iar Martinovic si Stanca ii aplica o corectie intrusului. Cei doi jucatori ai Stelei sunt eliminati, iar la scurt timp Tatarusanu a fost nimerit de o petarda aruncata din tribuna. Situatia a degenerat, iar meciul a fost suspendat. Dupa toate probabilitatile, ros-albastrii vor castiga meciul cu 3-0 la "masa verde".

Vezi aici evenimentele incredibile de la Ploiesti, imagini Digisport.



Desfasurarea evenimentelor de pe "Ilie Oana":

Partida de la Ploiesti nu va mai fi reluata, dupa toate probabilitatile Steaua se va impune cu 3-0 la "masa verde".

Tatarusanu nu mai poate continua partida, are arsuri pe spate si pe gat

Diagnostic Galamaz: fractura de os zigomatic, conform gsp

Cele doua echipe au intrat la vestiare, fara sa se fi auzit fluierul lui Robert Dumitru

45+8' Tatarusanu cade la pamant dupa ce a fost lovit de o petarda, meciul este intrerupt din nou

45+7' Mihai Costea inscrie din penalti cu o scarita, Steaua conduce cu 2-0 pe Petrolul


45' Tatarusanu a intrat pe teren in locul lui Galamaz

45' Florin Costea primeste si el un cartonas galben din postura de rezerva, partida a fost intrerupta pret de minute bune

45' Centralul Robert Dumitru ii elimina pe Martinovic si pe Stanca pentru lovirea spectatorului patruns pe teren

44' Un suporter al Petrolului intra pe teren si il loveste cu pumnul in fata pe George Galamaz (fundasul ros-albastrilor nu mai poate continua meciul). Martinovic si Stanca il lovesc la randul lor pe respectivul intrus

43' Tanase este agatat in careu, centralul dicteaza penalti pentru Steaua

36' Mihai Costea centreaza perfect cu exteriorul piciorului drept, iar Bicfalvi deschide scorul cu o lovitura de cap la coltul lung. Petrolul - Steaua 0-1


29' Tanase trimite mult peste poarta dintr-o pozitie ideala: de la aproximativ 17 metri, central

20' Florentin Dumitru executa foarte bine un corner, dar Vali Negru rateaza executia din interiorul careului mare al Stelei

14' Mingea ajunge cu noroc la Mihai Costea de la un adversar, atacantul stelist trimite insa slab de la cativa metri, iar oaspetii au ratat o ocazie importanta de a marca

13' Bicfalvi isi incearca norocul de la peste 26 de metri, executia mijlocasului lasa insa de dorit

Ros-albastrii par usor vulnerabili pe partea dreapta a apararii, acolo s-au desfasurat cele mai importante faze ale Petrolului

Steaua a dominat primele zece minute in special datorita superioritatii de care se bucura la mijlocul terenului

8' Prima actiune mai periculoasa a gazdelor: Oprita centreaza pe extrema stanga - Stanca retine fara emotii

7' Geraldo trimite in transversala cu o puternica lovitura de cap din apropiere, centrarea i-a apartinut lui Tibi Balan

4' Bourceanu intervine salutar, gazdele puteau scapa pe un contraatac periculos

Atmosfera fierbinte pe "Ilie Oana", coregrafie impresionanta a galeriei petroliste

A inceput partida de la Ploiesti


Petrolu
l: Zimmerman - M. Tudor, Sipovic, Melinte, Pompiliu Stoica - Enescu, Barbulescu - Florentin Dumitru, Buhusi, Negru - Oprita.

Rezerve: Campar, Petrovici, Stomirovic, Komazec, Straut, Durovic, M. Roman II.

Steaua:
Stanca - Martinovic, Galamaz, Geraldo, Brandan - Bourceanu, Bicfalvi - Tibi Balan, Mihai Costea, Tanase - Tatu.

Rezerve: Tatarusanu, Fl. Costea, Latovlevic, Mustata, Rusescu, Nastasie, Nikolic.


S-au disputat duminica in Liga 1:

Sportul Studentesc - Pandurii Targu-Jiu 0-0
FC Vaslui - FCM Targu-Mures 4-0
Rapid - Astra 3-2.


Citeste mai multe despre   






















22108 vizualizari

  • +15 (31 voturi)    
    ar trebui 0-3 (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:19)

    Ghita [anonim]

    depunctat petrolul si tot turul sa joace fara spectatori nu dubla eliminare la steaua.
    • -4 (30 voturi)    
      ba da, trebuia eliminare! (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:18)

      gabi [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      Regulamentul este regulament, trebuia eliminati cei doi stelisti, ei nu trebuia sa-l loveasca pe idiotul care a patruns in teren, nu au facut decat sa agite spiritele si ma tare.
      • +16 (22 voturi)    
        bun , deci (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:38)

        Ghita [anonim] i-a raspuns lui gabi

        martinovici in prima faza s-a aparat. apoi a dat cand ala era jos si se ridica. eu as fi facut la fel as fi dat in ala pana cand m-as fi asigurat ca ramane jos si nu va veni iar spre mine. Chiar si asa animalul vroia sa continue bataia. Stanca poate trebuia eliminat, Martinovici nu, si din asta ar fi rezultat aberatia regulamentului. Eliminat trebuia si nr.11 de la petrolul, si arbitrii de tusa care dormeau pe ei.
        • +7 (15 voturi)    
          Noroc cu Martinovici! (Luni, 31 octombrie 2011, 0:21)

          ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

          Ca poate mai rupea ala oasele la alti jucatori...

          Arbitrul a fost un penibil cu cartonasele alea rosii!
      • +2 (14 voturi)    
        Robert Dumitru scos din arbitraj (Luni, 31 octombrie 2011, 0:29)

        asus [utilizator] i-a raspuns lui gabi

        Robert Dumitru scos din arbitraj.
        Huliganu ataca cu arma alba , pune jos un jucator . Apoi fuge spre ceilalti , se pregateste clar sa loveasca din nou . Urmariti filmarea. Sarbu e mai rapid si il pune jos si ia rosu .

        Arbitrul asta trebuie scos din arbitraj.
        • -1 (15 voturi)    
          arbitrul a fost corect (Luni, 31 octombrie 2011, 1:55)

          MickeyD [utilizator] i-a raspuns lui asus

          de unde stii ca avea arma alba? de la oficiali Stelei? pai tot ei au lansat si minciuna ca ar fi avut fractura Galamaz si toata presa a inghitit-o. nu va luati dupa zvonurile lansate de Becali ca sa-si salveze jucatorii care sar la bataie, dupa ce etapa trecuta se declara "socat" de reactia lui Coman si Duarte si cerea suspendarea pentru ei.
          • +6 (6 voturi)    
            corect??? (Luni, 31 octombrie 2011, 9:42)

            excalibur [utilizator] i-a raspuns lui MickeyD

            de unde stii tu,mai mickey maus, ca e corect??? citeste intii regulamentele si pe urma sa te basici... meciul trebuia INCHEIAT in secunda in care a fost lovit Galamaz. PUNCT. Tot ce s-a intimplat ulterior pate/TREBUIE imputat acestui simulacru de arbitru.Nu te mai baga in ciorba , daca nu stii ce vorbesti.. esti la fel cu mitocanul ala care a lovit, orbit de ura impotriva Stelei.
      • +1 (1 vot)    
        prostie (Luni, 31 octombrie 2011, 12:21)

        Gigel [anonim] i-a raspuns lui gabi

        Cand esti in legitima aparare, deja nu mai este vorba despre regulament.

        Arbitrul a fost un idiot.
    • -1 (1 vot)    
      Dedicatie ptr caterinca de fotbal care este : (Luni, 31 octombrie 2011, 6:10)

      xero [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      http://www.youtube.com/watch?v=KQ6zr6kCPj8
    • +1 (3 voturi)    
      ba da ... (Luni, 31 octombrie 2011, 9:41)

      me [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      - trebuia eliminare la steaua
      - petrolu sa piarda cu 3-0 + fara spectatori cat dracu permite regulamentu + amenzi drastice pentru club si mai ales pentru paza...
      cum naiba sa permiti asa ceva?! inca odata astia de la paza isi dovedesc incompetenta!!!
      dar e foarte normal pentur ca au contracte beton si ei nu patesc mai nimic... tot timpul cluburile sunt pedepsite... ceea ce e partial corect... dar d c nu pedepseste nimeni si firmele de paza?
  • -19 (37 voturi)    
    3-0 pt steaua!!! (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:40)

    menandy [anonim]

    ...poate asa ajung si ei macar pe locul 6...vorba lui jiji: pac-pac si la iarna suntem primii. Vai de steaua voastra!!!
    • +8 (26 voturi)    
      Te-ai trezit vorbind? (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:45)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui menandy

      Treci la culcare caraghiosule! Nu vezi ca orarul de iarna iti joaca feste?!
  • +19 (23 voturi)    
    fotbal mioritic (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:43)

    Mockito [anonim]

    eu zic ca in loc de campionat de fotbal sa se organizeze un campionat de oina in versiune noua...in care si spectatorii pot participa...ar fi mai potrivit pt romania...
  • +4 (20 voturi)    
    romania (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:44)

    ciprian [anonim]

    imi este rusine ca sunt roman !!!
    • +4 (4 voturi)    
      gandesti gresit... (Luni, 31 octombrie 2011, 9:56)

      me [anonim] i-a raspuns lui ciprian

      toate tarile au lichelele lor... nemtii, americanii, japonezii de ceilalti nu mai vb.
      nu trebuie sa ne fie rusine ca suntem romani, trebuie sa facem ceva pentru ca lichelele sa fie aspru pedepsite.
      bagatu capului in paman nu a rezolvat niciodata nimic!
  • +12 (18 voturi)    
    Întrebare de 10 puncte (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:50)

    Elle_est [utilizator]

    Cum se numeşte acest sport?
    • +2 (2 voturi)    
      aaaaa ... in mod normal fotbal... in romania... (Luni, 31 octombrie 2011, 9:43)

      me [anonim] i-a raspuns lui Elle_est

      turca, mai noi rugby , karate
      oricum la ce se joaca in liga lu mitica ar trebui sa fim suspendati din FIFA si UEFA
      • 0 (0 voturi)    
        Sau chiar (Joi, 3 noiembrie 2011, 14:42)

        Elle_est [utilizator] i-a raspuns lui me

        box?
  • +23 (25 voturi)    
    Pt menandy (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:54)

    deviltool [anonim]

    Tu nu vezi costele ce se intampla acolo sau te uiti la cartoon network?
    Ploiestiul ar trebui sa mearga in C cu astfel de semintari karatisti printre suporteri...
    • +1 (1 vot)    
      Cum adica in C? (Luni, 31 octombrie 2011, 10:31)

      eMiratu' [anonim] i-a raspuns lui deviltool

      Ce? Acolo ai voie sa bati fotbalisti?
  • -6 (24 voturi)    
    Bun asa! Tot inainte! (Duminică, 30 octombrie 2011, 22:59)

    Geani [anonim]

    Nu inteleg de ce sunteti suparati d-lor! Un cetatean civilizat suna la 112, nu batea huliganul care ii omora coechipierul! Bine a facut arbitrul ca a dat rosu! Nu-mi vine sa cred in ce tara traim!!!!
    • -4 (16 voturi)    
      112 (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:25)

      Mario Popa [anonim] i-a raspuns lui Geani

      Bah petrolistule!
      Ce 112 mah? N-a vazut toata lumea ce-a facut dementul ala? Ala trebuie impuscat!
      • +6 (10 voturi)    
        geani glumea... (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:45)

        hmmm [utilizator] i-a raspuns lui Mario Popa

        era doar ironic (cred...)
      • +2 (4 voturi)    
        Ma... (Luni, 31 octombrie 2011, 9:24)

        silviu [anonim] i-a raspuns lui Mario Popa

        nu am urmarit, nu sunt fan Liga 1 si nu tin cu nici o echipa. 2 lucruri de precizat: si in alte ligi atunci cand un suporter a intrat pe teren iar jucatori l-au atacat au luat rosu. este o masura luata de uefa (cam proasta zic eu, dar asta e legea).
        un al 2-lea lucru pe care as dori sa-l precizez: suporterul asta daca isi permite niste avocati buni poate scoate mai multe daune morale/fizice decat va plati el pentru ca a intrat in teren. acuzatii vor fi cei 2 stelisti care l-au "apostat". sa nu va mirati daca se va intampla in felul acesta.
  • +8 (12 voturi)    
    n-am mai vazut asa ceva (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:00)

    nu conteaza [anonim]

    pacat de stadion si de 99,9% din cei prezenti acolo
  • -10 (20 voturi)    
    poporul are stadioane (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:09)

    math [anonim]

    din pacate aceste stadioane moderne sunt nepotrivite pentru poporul nostru viteaz. Handicapati precum cei de azi exista in toate orasele iar "organele" sunt incapabile sa ii potoleasca.

    Cat despre Steaua, este o (alta) rusine nationala ce face panarama aia acolo. Iar petarda i-a scapat de o noua umilinta. Sa speram sa Tatarusanu nu e grav ranit si ca cel care a intrat pe teren si cei care au aruncat petarde chiar vor intra la puscarie pe bune... nu ca Huidu.
    • +14 (14 voturi)    
      Cusca .... (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:13)

      nicu [anonim] i-a raspuns lui math

      nu stadioane ... custi ne trebuie ...
      Asta suntem noi ...
    • +11 (15 voturi)    
      amice, te aberezi (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:18)

      h [anonim] i-a raspuns lui math

      1. steaua deja conducea si avea de batut un penalty
      2. nu compara un accident cu un act de violenta voit, constient, al unui cretin (din fericire, si legea face diferenta)
      • +5 (11 voturi)    
        wrong (Luni, 31 octombrie 2011, 0:48)

        Archon [anonim] i-a raspuns lui h

        Stiu ca e offtopic, dar..

        Ce-a facut Huidu nu se mai numeste accident. Sa mergi cu ~100km/h pe polei, trafic greu si sa depasesti in curba se numeste e crima in toata regula. Prin comparatie, fapta tiganului din teren e o mica marlanie de cartier marginas...
      • -2 (12 voturi)    
        oare? (Luni, 31 octombrie 2011, 2:03)

        math [anonim] i-a raspuns lui h

        Cand s-a aruncat petarda Steaua avea 2 oameni in minus. Stim cu totii ca este o echipa imparabila, dar totusi... o noua infrangere era prea mult. Tatarusanu nu are nimic, va fi deci un erou, a scos 3 puncte.

        Becali si Steaua ne ofera fotbalul pe care il meritam. Incet incet va ajunge la performantele lui Dinamo in Europa, dar sa speram ca nici nu vor mai ajunge sa joace decat pe aici cu Ceahlaul si Chiajna.

        Ca sa mai facem performanta pe aici trebuie sa dispara de la Tv si din fotbal personaje ca Becali, Borcea, Nasu si Mitica.

        Iar despre actele "voite" ti se pare normal ca cretinul cu petarda sa stea 3 ani la puscarie pentru o arsura pe spate iar cretinul cu 200km/h si 3 morti pe constiinta sa scape cu suspendare ? Dar asta e tara noatra minunata, indiferent de dezastrele zilnice, prospera avocatii si alde Becali.
        • +3 (3 voturi)    
          Gogu (Luni, 31 octombrie 2011, 8:59)

          miki [anonim] i-a raspuns lui math

          Da,sunt perfect de acord.Ceea ce sa intimplat la Ploiesti este clar o criza de autoritate a FRF si LPF macinate de coruptie,pline de oameni fara caracter.Presa are rolul determinant.A contribuit 100% la acest caz si la altele care vor urma.Aducind toata ziua in prim plan gunoaiele fotbalului Dragomir,Sandu,Becali si altii ca ei sa creat o frustrare enorma pentru cei care platesc un bilet si asteapta un spectacol.Atata vreme cit se blatuiesc meciuri,se intervine la comisii,se fac jocuri in favoarea unei echipe,se fac aranjamente de excludere a celor incomozi nu va asteptati la altceva.Pacat este ca au de suferit jucatorii care sunt cel mai putin vinovati ,ar trebui sa fie "loviti" asa zisi conducatori ai fotbalului de pe la noi.
  • +12 (12 voturi)    
    vcjvjcxnjv (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:15)

    Radu [anonim]

    Asa fotbal, asa suporteri.
  • -17 (27 voturi)    
    cum dracu doar la meciurile... (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:27)

    danarad [anonim]

    echipei steaua se intimpla, si doar in avantajul ei ?
    daca steaua cistiga la masa verde cu 3-0, si de aceasta data, cu toate ca jucatoriii Petrolului nu au nici o vina, pare ceva premeditat.
    ...valiza,bricheta, acum petarda, ar trebui organizat un concurs, pe ce tema va cistiga steaua anul viitor un meci la masa verde. pute.
    • +14 (16 voturi)    
      asa e (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:33)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui danarad

      steaua si-a bagat singura 2 in spital doar sa castige cu 3-0 desi aveau 2.

      cum dracu cei ca tine reusesc sa se dea pe net, e mare mirare ca nevoile fiziologice nu va ocupa tot timpul si toata inteligenta!
    • +13 (15 voturi)    
      du-te si te culca, nene (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:33)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui danarad

      daca un animal din ploiesti i-a spart unuia de la steaua fata ai si vazut conspiratia aterizarii pe luna. paranoicule.
    • +7 (11 voturi)    
      Ihim (Luni, 31 octombrie 2011, 2:21)

      Closed [anonim] i-a raspuns lui danarad

      E si logic, de altfel: intai isi accidenteaza un jucator, pe urma isi suspenda altii 2 si pe urma mai accidenteaza si portarul. Asta zic si eu afacere, sa-ti ciopartesti echipa pentru a castiga un meci fara prea mare importanta. Chiar ca pute.

      Acum serios, tu reusesti sa respiri? Pari cam neoxigenat.
    • +2 (2 voturi)    
      cum dracu doar la meciurile.... (Luni, 31 octombrie 2011, 11:39)

      danR [anonim] i-a raspuns lui danarad

      Putina istorie :
      In meciul cu Rapid, castigat de Steaua la 'masa verde' - 'victima' a fost arbitru!
      In meciul de aseara victimele au fost 2 jucatori de la Steaua.
      Daca-ti pute - ai o problema in nas. Mai spala-te.. sau schimba sapunul.

      In alta ordine de idei in Ploiesti se intampla lucruri urate.
      In 2006 in jurul orei 22 ma deplasam cu trenul la Ploiesti. In tren erau si simpatizanti rapidisti din Ploiesti - veneau de la un meci de cupa UEFA al Rapidului. In Ploiesti am asistat la un act de huliganism : un ultras petrolist a lovit cu lantul un tanar cu fular al Rapidului.
      De fata erau : politia locala, jandarmi si politisti. AM reactionat! Am limitat 'macelu'.
      Urmarea: am fost legitimat de politistul cel mai apropiat si apoi intrebat 'Ai vazut TU!'
      Victima era la pamant - il desparteau 2 m de politist.
      In anul 2011, un cetatean rezident in Ploiesti a mers la sediul Politiei din Ploiesti sa conteste un abuz. Urmarea a fost scos pe brate de 2 aparatori ai ordinii publice, plin de sange.
      Un 'martor ocular' a afirmat ca s-a lovit singur zvarcolindu-se pe trotuar!
      Revin la meciul de aseara. Ai vazut imaginile cu 'Stewarzii' care-l asistau pe huligan!
      Nici o reactie!
  • +22 (24 voturi)    
    edificator (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:30)

    Ghita [anonim]

    unu alearga 40m si loveste un jucator de il baga in operatie. nimeni nu intervine, politia se uita la meci si rad ca paparudele aratand cu degetul cum cade galamaz, jandarmi nu sunt, jucatorul ala al petrolului nr.11 se poarta ca o mizerie si pleaca. Intra tatarusanu inca accidentat, lovit de o petarda, si apoi mai explodeaza una, jocul se intrerupe dar nu de tot, intai ne sfatuim la vestiare. stadionul e dat moca pentru niste animale ce nu sunt la prima abatere.

    Regulamentul se aplica dandu-i afara pe stanca si martinovic, arbitrul e acoperit regulamentar. Edificator pt cum functioneaza morala si legea in .ro .
  • +16 (16 voturi)    
    Incredibil (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:33)

    Incredilble [utilizator]

    E imposbil asa ceva. Nu imi vine sa cred. Daca nu se iau masuri drastice, se va ajunge rau de tot!

    Jucatorii trebuie protejati, huliganii la inchisoare! Afara cu acesti proscrisi din tara!
  • +7 (13 voturi)    
    Sunt curios (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:33)

    Nae [anonim]

    daca dementul ala e petrolist/ploiestean.
    • +10 (10 voturi)    
      este (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:46)

      hmmm [utilizator] i-a raspuns lui Nae

      si anume din paulesti
  • +8 (16 voturi)    
    lipsa de atitudine (Duminică, 30 octombrie 2011, 23:34)

    rco [utilizator]

    toti jucatorii, inclusiv cei ai petrolului trebuiau sa-l ia la picioare pe fraier, sa iasa cu toate oasele rupte

    in felul asta nu mai indraznea nici un dobitoc sa intre pe teren


    da, da. regulamentul zice altceva... sunt curios ce suspendare ia martinovici...
  • +19 (21 voturi)    
    animalele! (Luni, 31 octombrie 2011, 0:02)

    jos_iliescu [anonim]

    Niste animale, niste mizerii de oameni!! Suporterul Petrolului care a intrat pe teren, si cel care l-a lovit cu petarda pe Tatarusanu (portar de nationala), merita ani buni de puscarie!!!
  • +9 (9 voturi)    
    La pucasrie cu el!! (Luni, 31 octombrie 2011, 0:08)

    Anonimul [utilizator]

    Halal organizare!! Stewarzii nu-s pregatiti, s-au oprit la marginea terenului si nu stiau daca e bine sa intre sau nu pe suprafata de joc.
    La puscarie cu acesti golani, cei de teapa lor te ataca si in plina strada.
    • +2 (2 voturi)    
      da mai... (Luni, 31 octombrie 2011, 9:54)

      me [anonim] i-a raspuns lui Anonimul

      asa e la toate meciurile si asta pentru ca intotdeauna e de vina clubul si suporterii, dar niciodata paza...
      ar trebui sa faca puscarie cei implicati + amenda si suspendare mare pt petrolu, dar ar trebui pedepsiti si cei ce pazasc pentur ca , de obicei sunt prieteni rude etc cu patronii si nu patesc nimic si atunci ii doare in dos ce se intampla pe stadion... asa a fost la nenumarate meciuri dar nu au fost decat 2-3 torte aruncate fara tinta si nu s-a stresat nimeni
  • -4 (8 voturi)    
    Rusine! (Luni, 31 octombrie 2011, 0:20)

    Baselu [anonim]

    Sa-ti fie rusine... Dinu Patriciu.
  • +10 (10 voturi)    
    Mafia (Luni, 31 octombrie 2011, 0:24)

    Trojan.H [utilizator]

    Tare mi-e teama ca vom afla in zilele urmatoare ca teroristul Ştefan Dragoş Enache din comuna Paulesti este fiul sefului de post si are o matusa judecatoare la Ploiesti.
  • -6 (10 voturi)    
    www.dark_lord_aly@yahoo.com (Luni, 31 octombrie 2011, 0:45)

    adi [anonim]

    si acum ce se intampla daca am pus pe steaua la pariuri am castigat sau nu???
  • +4 (8 voturi)    
    ala saracu' nu stie ce spune.. (Luni, 31 octombrie 2011, 0:58)

    crap [anonim]

    daca chestia asta se intampla in alt campionat, cum ar fi cel sarb de ex, ambele echipe l-ar fi calcat in picioare pe nenorocit de-ar fi ajuns la spitalul de urgenta..
  • +2 (8 voturi)    
    novak martinovic (Luni, 31 octombrie 2011, 0:59)

    mihai [anonim]

    respect Novak!
    http://www.facebook.com/pages/Respect-Novak-Martinovic/194521407292538
  • +7 (7 voturi)    
    Tara lui "merge si asa" (Luni, 31 octombrie 2011, 1:19)

    Alex [anonim]

    Problema de fapt este la toate institutiile care ar fi trebuit sa joace un rol preventiv, incepand cu liga si clubul organizator si terminand cu politia, respectiv jandarmeria.

    Desi sunt cunoscute problemele unor grupari violente din jurul sportului, masura de preventie nu functioneaza.

    Asazisii manageri ai sportului vamuiesc si taxeaza banii care se misca in sport dar nu aduc nicio valoare adaugata.

    In lipsa autoritatii, gorilele cred ca rolul lor in societate este atat de important incat pot a faca ce vor fara consecinte.

    Moral, indirect se fac vinovati toti cei care conduc in fotbal pentru ca a devenit o mare gluma nesarata.

    In acelasi plan, intr-o societate in care oamenii cu un simt etic si moral solid nu iau atitudine, golanii fac legea.

    Compatrioti, treziti-va, luati atitudine impotriva cowboilor din Romania, in politica, in institutiile statului, in sport, in tot ce ne intereseaza si face parte din viata noastra
  • -4 (6 voturi)    
    Stimate DNA, (Luni, 31 octombrie 2011, 5:57)

    IDT [utilizator]

    Daca sunteti curat si uscat cum pretindeti, suspendati sau inchideti postul tv GIGI (1)! Altefel vom ajunge cu totii la balamuc, in frunte cu Haş Ivanovici. Daca nu ma credeti, dati pe repede inapoi si vedeti singurei toate comentariile de pe fanatik (cu kapa, deh!) din momentul inceperii "incidentului" Petrolul. Veti vedea pe fondul MACELULUI (?!) de pe teren, un mod grosolan de a incita si provocam mai ales in "dialogul cu Beeecali! Pardon, e putin defecta tasta e... Bravo Ilie Dumitrescu, mai bine erai tu moderatorul. Voi vedea in fine, daca sunteti sau nu OBIECTIVI, domnilor. Daca nu veti fi, sa nu va mirati ca se va creste audienta si pe cadavre. Si v-as supune sa va fie rusine si voua... Nu de alta, dar cu haznaua politica de pe Miorlaitoarea 3 si Biantene, ne-am lamurit cu totii, nu-i asa? Nu-i asa, domnule CNA?
  • -1 (3 voturi)    
    Regulament (Luni, 31 octombrie 2011, 6:31)

    io [anonim]

    Regretabil ce s-a intamplat. Rusinos pentru secolul 21. La cate animale sunt printre noi, probabil ca trebuia sa fim in Liga Araba, nu in UE.
    Referitor la Martinovici si Stanca, nu vad motivele pentru care sunt facuti eroi. Ei n-au facut altceva decat sa-si dea curs emotiilor, cum probabil ar fi facut oricare dintre noi. Tinand cont de faptul ca sunt fotbalisti angrenati in jocul de fotbal, trebuie spus ca au gresit. Nu sunt de condamnat, sunt de inteles actiunile lor, dar nici mostre de eroism nu sunt. In nici un caz.

    Regulile jocului, litera 12:

    LAW 12 – FOULS AND MISCONDUCT

    Violent conduct
    A player is guilty of violent conduct if he uses excessive force or brutality against an opponent when not challenging for the ball.
    He is also guilty of violent conduct if he uses excessive force or brutality against a team-mate, spectator, match offi cial or any other person.
    Violent conduct may occur either on the field of play or outside its boundaries, whether the ball is in play or not.
    Advantage should not be applied in situations involving violent conduct unless there is a clear subsequent opportunity to score a goal.
    The referee must send off the player guilty of violent conduct when the ball is next out of play.
    Referees are reminded that violent conduct often leads to mass confrontation, therefore they must try to avert this with active intervention.
    A player, substitute or substituted player who is guilty of violent conduct must be sent off.

    Problema, desigur, e la fortele de ordine si organizatori. Ei trebuiau sa asigure securitatea spectatorilor, jucatorilor, oficialilor. Faptul ca Martinovici a ajuns sa-si faca singur dreptate nu e decat dovada incompetentei organelor abilitate.
  • -2 (6 voturi)    
    cartonas rosu (Luni, 31 octombrie 2011, 8:07)

    soccer referee [anonim]

    organizatorilor.
    dar, sa mai dezumflam stirea..
    agresorul n'a avut arma alba si osul lui galamaz e ok. are numai o tumefiere a obrazului si este examinat pentru timpan, o presupusa fisura.
    taman s'a dat pe stiri de la spitalul militar.
    petarda, se pare ca l'a atins pe portar, tot ca bricheta pe diaconu, pe giulesti.

    stadionul din ploiesti a fost construit pentru ioropa, nu pentru romania, mai ales tzigania noastra de pe stadioane. adica n'are gardul ala inalt, ca la puscaria de pe soseaua alexandriei...

    vina, fara indoiala, este a organizatorului.
    echipa petrolul n'are nicio vina. incidentul n'a inceput pe teren, intre jucatori. vina este a organizatorului, a clubului, nu a jucatorilor.

    ar trebui ca toate stadioanele, din tzarisoara, sa aiba in dotare custi din plasa si sarma ghimpata, pentru galerii. caci, asta e nivelul de civilizatie al galeriilor. au dovedit'o si la steaua, la dinamo, la rapid, la timisoara, acum la ploiesti.

    ar trebui, deasemenea, galeriile sa aiba membrii inregistrati, cu legitimatii, si sa poate intra in sectorul galeriei numai pe baza legitimatiei. care nu se comporta civiizat, sa i sa retraga acea legitimatie, sa nu mai poata face parte din galerie.

    sa ne amintim cum jucatorii dinamovisti au aprovizionat galeria cu petarde...

    sau de devastarile de stadioane ale stelistilor...
    evacuarile cu jandarmii pe ghencea..

    nu este nici prima, probabil nici ultima oara cand asa ceva se intampla pe stadioane.

    fotbalul nu mai este un sport. este o afacere, de multe ori murdara. nici macar un show nu mai este..
    e pacat sa'ti pierzi timpul pe stadioane. chiar periculos.
  • +3 (5 voturi)    
    deci... (Luni, 31 octombrie 2011, 9:51)

    me [anonim]

    clubul si suporterii ar trebui arpru pedepsiti si cred ca asa va fi.
    eu ma intreb insa ce vor pati cei ce trebuiau sa asigure paza pe stadion: companii de paza, politie, jandarmerie cine or fi...
    e clar ca aici a fost cel putin o incompetenta crasa.
    sper ca si ei vor fi pedepsiti pentru ca, pana acum, la astfel de incidente niciodata nu a patit nimic paza, desi ei sunt, pana la urma primii vinovati.
  • +3 (5 voturi)    
    daca eram eu pe teren... (Luni, 31 octombrie 2011, 10:01)

    dida [anonim]

    inscriam cel mai frumos gol de la jumatatea terenului...bineinteles, cu "dovleacul" descreieratului...nu ma mai interesa de cartonase si de urmari...bravo Martinovic! nu degeaba esti sarb...
  • -3 (3 voturi)    
    nu suntem peste tot acasa (Luni, 31 octombrie 2011, 10:15)

    Emil Rapidist [anonim]

    Este grav ca un tzaran neaosh, roman de-al nostru dintr-un sat de langa Ploiesti, care efectiv se plimba pe plaiurile noastre prahovene a fost atacat misheleshte de un sarb. Nu stiu daca ma credeti dar eu nu ma mai simt bine in tara mea, nu am nici o sigurantza. Cum ar fi sa ma duc eu la Belgrad si sa dau picioare in cap unui cetatzean sarb ieshit la o promenada
    • +2 (2 voturi)    
      acum intelegeti (Luni, 31 octombrie 2011, 11:04)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Emil Rapidist

      de ce sarbii au avut tupeu sa se ia de piept cu americanii? Ei nu invata Miorita la scoala :)
  • +2 (2 voturi)    
    In ce hal am ajuns... (Luni, 31 octombrie 2011, 10:50)

    Metec [utilizator]

    trist si dezgustator, acest spectacol al degradarii morale... Comportament animalic, nimic demn de retinut.
  • +5 (5 voturi)    
    cartonase rosii (Luni, 31 octombrie 2011, 10:54)

    matrix [anonim]

    Sunt fan Poli TM si din punctul meu de vedere Martinovic nu merita eliminat, am vazut in direct meciul si pot spune ca jucatorul a fost in legitima aparare. Daca comisiile ar judeca corect, Martinovic ar primii doar o amenda uriasa pentru comportament nesportiv. In schimb pentru Stanca se impunea cartonas rosu si eliminare pentru ca s-a bagat aiurea fara sa fie provocat.
    Atat arbitrul meciului cat si fortele de ordine au fost jenante. Nu mai spun de Mitica de la Liga care in razboiul lui cu Jiji se razbuna acum pe Steaua. Rusine!
    • -1 (1 vot)    
      M-ati inebunit (Luni, 31 octombrie 2011, 14:29)

      io [anonim] i-a raspuns lui matrix

      Oameni buni, m-ati inebunit cu "merita", "nu merita eliminat", "eu consider ca" etc. etc.
      Nu vorbim de nuante aici, vorbim de regulament. Conform regulamentului Martinovici si Stanca trebuiau eliminati. Arbitrul a fost "spot-on", cum se zice. Iar faptul ca ar fi trebuit sa opreasca meciul imediat dupa intrarea suporterului pe teren, e o aiureala. Nu e prima data cand se intampla, si niciodata n-am auzit ca arbitrul sa intrerupa meciul imediat din cauza asta. Revedeti evenimentele, cu comentariul live, si o sa vedeti ca nimeni nu-si punea problema intreruperii in clipa aia. Dar deh, dupa razboi multi viteji se-arata.
      • -1 (1 vot)    
        ai vazut meciul? (Luni, 31 octombrie 2011, 16:05)

        matrix [anonim] i-a raspuns lui io

        Sunt deacord cu tine ca daca s-ar respecta ad-literam regulamentul, ambele eliminari au fost teoretic justificate. Am scris teoretic pentru ca un articol din acest regulament prevede ca in caz de autoaparare jucatorul in cauza nu va fi sanctionat. Din pacate la Martinovic a fost doar pe jumatate autoaparare si restul comportament nesportiv, drept pentru care se impune o amenda mare si nu o suspendare (care mai este si de 6 etape).
      • +1 (1 vot)    
        Robert Dumitru exclus din arbitraj (Luni, 31 octombrie 2011, 21:19)

        asus [utilizator] i-a raspuns lui io

        Dementu ala era pornit sa loveasca si alti jucatori,cu arma alba, si parodia asta de arbitru da rosu celor ce s-au aparat .

        Afara din arbitraj cu complicele agresorului .
  • +1 (1 vot)    
    intrusul e luptator profesionist? (Luni, 31 octombrie 2011, 15:09)

    acarul Paun [anonim]

    Daca intrbati 100 de luptatori in arte martiale care au vazut scena,toti vor declara ca intrusul este luptator profesionist de elita ,asta dupa felul in care se misca...Acesti oameni nu fac astefel de fapte decat daca sunt bine platiti si au garantia ca nu vor fi sanctionati.Daca nu se descopera cine l-a platit nu se va rezolva nimic....(acarul Paun)