VIDEO Steaua fara antrenor - Roni Levy si-a dat demisia

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 30 septembrie 2011, 0:23 Sport | Fotbal

Roni Levy nu mai este antrenorul Stelei
Foto: AGERPRES
Dupa 1-1 pe terenul lui AEK Larnaca in Europa League, Roni Levy si-a dat demisia de la Steaua, informeaza gsp. Cu israelianul pe banca, ros-albastrii au ajuns pe locul noua in Liga 1 (dupa 8 runde), la opt puncte distanta de prima pozitie. "Voi aduce la echipa un antrenor tanar, cum are Dinamo", a precizat Gigi Becali.

"Daca nu joci fotbal nu poti sa castigi! Nu ai cum sa bati daca nu risti si tu joci mereu cu 3 inchizatori. Da, nu stiu, poate isi da el demisia si nu il dau eu afara. Nu sunt suparat, n-am ce sa le reprosez jucatorilor. Un lucru e sigur, nu mai vine nici un antrenor strain daca nu stie limba romana. Larnaca e o echipa de Divizia C, bine ca am facut egal. O sa pun un antrenor tanar cum are Dinamo. Nu-l mai las pe MM sa puna antrenorul. Intr-un fel e si vina lui ca echipa nu joaca nimic. Daca Gabi Caramarin avea licenta PRO il lasam antrenor. Poate vine Ilie Stan" - Gigi Becali la sport.ro.



Pe langa Ilie Stan, alte variante pentru banca tehnica a Stelei sunt Gica Hagi (patronul ros-albastrilor a declarat in nenumarate randuri ca-l vrea inapoi pe "Rege"), Cristi Pustai (a facut performanta cu Gaz Metan Medias) si Petre Grigoras (antrenor care a fost aproape sa o preia pe Steaua si in vara acestui an).


Partidele zilei in Grupa Stelei:

Schalke - Maccabi Haifa 3-1
AEK Larnaca - Steaua 1-1

Clasament:

1 Schalke 4 puncte
2 Maccabi Haifa 3
3 Steaua 2
4 AEK Larnaca 1.

Etapa viitoare: AEK Larnaca-Schalke, Maccabi Haifa-Steaua (20 octombrie, ora 20:00).


Citeste mai multe despre   






















3431 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Steaua in B! (Vineri, 30 septembrie 2011, 0:35)

    taranistu [utilizator]

    sper ca daca Steaua ajunge in B, ciobanoiul va vinde echipa! Altfel vad ca nu putem scapa de el!
    • +2 (4 voturi)    
      ca cam asta-i treaba. (Vineri, 30 septembrie 2011, 1:00)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui taranistu

      poate o cumperi tu,ai marafeti? daca nu,ciocul mic.Daca nu ai stiut, cine are banu comanda si muzica..
    • +2 (2 voturi)    
      MM l-a facut o data la punga,acum e a doua oara ! (Vineri, 30 septembrie 2011, 6:19)

      MaMutu [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      dar Becali nu se invata minte,in megalomania sa ,el cred ca doar antrenorii sunt de vina,nu ATMOSFERA pe care MM o aduce cu el in club,in echipa !
    • +1 (1 vot)    
      Suntem o tara de idioti ! (Vineri, 30 septembrie 2011, 8:52)

      cornel [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Altfel cum poate fi incadrat "taranistu' ?
      Toti din Bucuresti vor sa cada Steaua, in special publicul rapidist , care e majoritar printre populime.
      • 0 (0 voturi)    
        suntem... (Vineri, 30 septembrie 2011, 14:22)

        me [anonim] i-a raspuns lui cornel

        o tara de idioti,...
        da picatul stelei este ultimul motiv pentur care suntem asa...

        si nu cred ca e vorba de rapidisti...
        si eu ca dinamovist as considera ca e bine ca echipa sa retrogradeze, daca asta va duce la plecarea pleosnitelor de la dinamo si la venirea unor investitori civilizati...

        nu e vorba de ura fata de celelalte echipe... e vorba pur si simplu de faptul ca nu suntem uniti si ca ii lasam pe toti sa ne calce in picioare (din nou... fotbalul este ultimul exemplu in aceasta privinta)
    • 0 (4 voturi)    
      Steaua in C! (Vineri, 30 septembrie 2011, 9:02)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Trebuie schimbata echipa, antrenorul face si el ce poate. Cu cine sa joace Levy?
      • +1 (3 voturi)    
        antrenorul e de vina! (Vineri, 30 septembrie 2011, 9:34)

        kitto [utilizator] i-a raspuns lui adrian

        daca ar veni olaroiu..ti-ar arata ca steaua cu acesti jucatori se poate bate la titlu..

        o mare parte din vina o are antrenorul si cred ca o mare problema este comunicarea cu jucatorii..
        de aceea trebuie antrenor roman.

        la asemenea jucatori daca nu ai un antrenor care sa-i mai injure din cand in cand..nu faci nik..
        what is this? :)))
        • 0 (0 voturi)    
          deci... (Vineri, 30 septembrie 2011, 14:23)

          me [anonim] i-a raspuns lui kitto

          se spune ca treaba unui antrenor la o echipa se vede in 1-2 ani de la instalare...
          stau si ma intreb ce putea face levy? oparoiu? fergunon? guardiola?
          sa nu uitam ca in romania nu antrenorul aduce jucatorii, nu antrenorul baga primul 11... s.a.m.d.
  • 0 (8 voturi)    
    Here we go again! (Vineri, 30 septembrie 2011, 0:35)

    martianu [anonim]

    Nu l-a dat el afara, si-a dat omu` demisia. Deci pe limba lu` berbecali, asta-i cash nu-i branza.
  • +2 (2 voturi)    
    Steaua are antrenor, (Vineri, 30 septembrie 2011, 1:17)

    evoque [utilizator]

    pe ciobanul mioritic. In fapt steaua are nevoie de un manager si de un patron, mai ales de ultimul.
    Marele geniu aromano-mioritic viseaza la echipa mare cu jucatori submediocri.
    Ce fraier ar cumpara un jucator ca tanase care isi da cu stangul in dreptul, fratii costea unu fara conditie fizica si unul care nimereste poarta din noroc.
    Bine ca nu au castigat ca aveam parte numai de laude la podoabele de mai sus.
    Cu evreu sau fara steau este un dezastru.
    • 0 (0 voturi)    
      asa-i (Vineri, 30 septembrie 2011, 14:04)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui evoque

      Ai dreptate! Vrea rezultate cu echipa praf. Si cand mai auzeam si comentariile de la golul lui Costea..."mare atacant"...
  • +2 (2 voturi)    
    frica (Vineri, 30 septembrie 2011, 1:58)

    El Condor [anonim]

    Domnul cioban europarlamentar trebuie sa recunoasca, in fata unei intregi tari, ca - i tremura ficatii in el atunci cand aude de Israel si evrei. Il au astia la unghia de la degetul mic.
  • +2 (2 voturi)    
    mafia pariurilor (Vineri, 30 septembrie 2011, 8:59)

    lucescu [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=XHO2OfxR7kc

    vedeti faza golului de 1-0 ... se vede clar cum Gardos se opreste in loc sa atace mingea...

    mafia pariurilor..... sper ca cineva sa se sesizeze
  • +2 (2 voturi)    
    Catastrofa Levy (Vineri, 30 septembrie 2011, 10:47)

    Radu [anonim]

    Cum este posibil ca cineva sa creada ca Levy poate aduce succese unei echipe? A fost dat afara de nenumarate ori de la nenumarate echipe. Doar prin minciuni si relatii mai sta pe banca unui antrenor. Nu uitati de succesul sau de a distruge echipa Unirea din Urziceni.
    • 0 (0 voturi)    
      oarecum de acord... (Vineri, 30 septembrie 2011, 14:24)

      me [anonim] i-a raspuns lui Radu

      in schimb romanii ar trebui sa invete ca atunci cand ai un antrenor pe an (sau mai multi) pur si simplu nu poti face treaba.