Mircea Sandu: "Am fost in permanenta un garant al echilibrului in fotbalul romanesc"

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 4 iulie 2008, 14:20 Sport - Stiri Euro 2008

Mircea Sandu, inca un mandat in CEx UEFA
Foto: Rompres
Mircea Sandu s-a simtit lezat de declaratiile lui Gigi Becali, care l-a acuzat pe presedintele FRF de faptul ca el s-a aflat in spatele deciziilor Comisiilor de Apel si de Disciplina, care au penalizat Steaua cu sapte puncte. Nasu' a reactionat pe site-ul FRF.

 "Sunt dezamagit de modul in care unele personaje din familia fotbalului nostru inteleg sa respecte institutia presedintelui FRF, lansand in mass-media romaneasca acuze nefondate si, adeseori, calomnioase la adresa mea. Am fost in permanenta un garant al echilibrului in fotbalul romanesc, dintotdeauna constient ca principiul legalitatii trebuie sa guverneze atat activitatea administratiei FRF, cat si cea a instantelor sportive. Mai mult decat atat, am asigurat si am respectat întotdeauna independenţa membrilor comisiilor cu atributii jurisdictionale ale FRF, promovand in Comitetul Executiv al FRF regulamente adaptate la cerintele FIFA si UEFA si, totodata, solicitand aplicarea lor fara abuzuri, favoritisme si/sau compromisuri", a precizat Mircea Sandu intr-un comunicat publicat pe www.frf.ro.




















555 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    ..mda (Vineri, 4 iulie 2008, 14:37)

    ... [anonim]

    ...mai trebuie un garant al luptei pentru victorie si al performantei.
  • -1 (3 voturi)    
    "Am fost in permanenta un garant al echilibrului i (Vineri, 4 iulie 2008, 14:37)

    Dan [anonim]

    Uluitor. Inca un Băsedinte, inca unul care nu-si mai incape in bunele pareri despre sine.
  • +2 (2 voturi)    
    Limba de lemn (Vineri, 4 iulie 2008, 14:38)

    adik [utilizator]

    "Sunt dezamagit de modul in care unele personaje din familia fotbalului nostru"
    A se citi:
    Sunt dezamagit de modul in care unele personaje din FAMIGLIA fotbalului nostru ... bla bla bla
  • +3 (3 voturi)    
    Nasul, partea fara sfirsit (Vineri, 4 iulie 2008, 14:40)

    Leon [anonim]

    Fraza asta este luata direct din filmul lui Coppola. Don-ii au si ei aceeasi menire intr-un clan: sa asigure echilibrul in cadrul familiei.
  • +1 (3 voturi)    
    Mircea Sandu (Vineri, 4 iulie 2008, 14:44)

    Nicolae [anonim]

    Eu l-am dat afara pe Boloni cand eram aproape calificati la Campionatul Mondial, Eu Mircea Sandu am facut tot posibilul ca Mircea Lucescu sa nu acceada la "Nationala" pentru a garanta echilibrul mediocritatii si manarelilor !!!
    • +1 (1 vot)    
      :D:D:D (Vineri, 4 iulie 2008, 15:21)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

      mai trebuie sa recunoastem ca si sa joci fffffffffffffff. prost e un lucru greu de realizat si fotbalisti nostrii il reusesc cu succes
  • 0 (0 voturi)    
    nasu' pleaca (Vineri, 4 iulie 2008, 15:04)

    antinasu' [anonim]

    Mare minune daca nasu' mai ramane in fruntea frf. de data asta cred ca i s-a infundat. becali va da oricat sa-l vada plecat si are mari sanse sa cumpere jumate din presedintii de cluburi din diviziile inferioare care voteaza in AG. nici nu cred ca trebuie sa dea f. multi bani. daca mai pui si cluburile aflate sub influenta lui marian condescu prietenul sau, atunci poti sa-ti dai seama ca nici platini nu ii mai salveaza sandu, lupescu & co. aaa. sandu e la cutite si cu pinalti. o epoca apune...
    • +1 (1 vot)    
      dada (Vineri, 4 iulie 2008, 15:20)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui antinasu'

      speram sa scapam de sandu si dragomir de 20 de ani si tot nu scapam...
      poate avem noroc si pleaca dar ma indoiesc
  • +1 (1 vot)    
    uluitor (Vineri, 4 iulie 2008, 18:04)

    nicoresa [anonim]

    Omul asta este constient ca i se zice "nasul" ?????
  • 0 (0 voturi)    
    lasa-ne, lasa-ne, M.Sandule!! (Vineri, 4 iulie 2008, 22:30)

    gicu [anonim]

    Sa scapam mai RPD de tine nea Mircea...nimeni nu te vrea!