C.V. Tudor: Mircea Sandu e batut in cuie? Da' sa mai plece domn'le, ca de 18 ani e la Federatie!

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Marţi, 1 iulie 2008, 15:55 Sport - Stiri Euro 2008

Lui Mircea Sandu i s-a cerut demisia
Foto: Rompres
Corneliu Vadim Tudor, presedintele PRM, i-a cerut public demisia lui Mircea Sandu, presedintele FRF deoarece Nasu' a stat prea mult in fruntea fotbalului romanesc si ar trebui sa ii lase locul altcuiva, mai tanar.

"Singurii oameni din Romania care nu au fost schimbati din functie de 18 ani sunt Mugur Isarescu si Mircea Sandu. Dar sa mai plece si Sandu de la Federatie, ce, e batut in cuie, e legat cu lanturile? Au plecat altii care au avut rezultate, dar el", a spus Vadim in cadrul unei conferinte de presa.




















1811 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    numai ei? (Marţi, 1 iulie 2008, 16:09)

    stefan [anonim]

    Pai el de cit timp e in fruntea PRM? Lasa-ne....
    Iar pentru Hotnews... Va plateste Vadim sa dati stiri cu el? Lasati pe Vadim si PRM-ul lui (ca e al lui, personal) sa se duca in sfirsit acolo unde ii e locul. Nu incercati sa mai resuscitati un mort....
    E o stire de .01 lei vechi.
    • -2 (2 voturi)    
      adevar graiesti, Stefane! (Marţi, 1 iulie 2008, 18:38)

      laura [anonim] i-a raspuns lui stefan

      dar pt odiosi gen CVT trebuie musai resuscitata memoria!!!
    • 0 (2 voturi)    
      aha.... (Marţi, 1 iulie 2008, 19:23)

      Masacru [anonim] i-a raspuns lui stefan

      daca o spunea Besescu, Marko, Ilicisi care-o mai fi mama-mama... i-ati fi aplaudat si cu picioarele.

      cei care ii zic lui Vadim pe aici sa ii lase, ar trebui sa ne mai lase cu commenturile lor previzibile.
      stiu ca ati pus botul, o duceti binisor, dar voi nu reprezentati populatia .ro.

      din cate am inteles eu. Vadim a fost ales in unanimitate de oamenii lui, spre deosebire de alte partide care s-au divizat in 2 sau 3 haite.
      • +1 (1 vot)    
        Masacrule (Marţi, 1 iulie 2008, 19:39)

        laura [anonim] i-a raspuns lui Masacru

        să te ferească Dumnezeu de tirania unei idei asupra individului!
  • +1 (3 voturi)    
    un sfat demn de urmat (Marţi, 1 iulie 2008, 16:09)

    nicolae [anonim]

    un sfat foarte bun, cum nu m-am gandit si eu !?
    apropo, domnul vadim tudor de cati ani este in fruntea prm ? (am intrebat si eu, n-am dat cu parul !)
  • +3 (5 voturi)    
    NU (Marţi, 1 iulie 2008, 16:10)

    Al [anonim]

    Nu sunt de acord. De ce sa plece ? E dreptul lui sa moara in functie, asa ca papa sau regina Angliei. FRF este o institutie ffff imp, are nevoie de continuitate, si nu de performata. Ce e aia performata ??? Aia e pt straini. Noi avem probleme psihologice, sentimentale, suntem mai fragili de felul nostru... Ce s-ar face FRF fara Mircea Sandu ??? Nu va dati seama ca e o aberatie ? Ar veni unul care nu e obisnuit cu sistemul si ar cere performanta. Vreti sa faca atac de cord careva din echipa nationala ?? NU vedeti ce sensibili sunt baietii ????
  • +4 (4 voturi)    
    CORNELE TATA...... (Marţi, 1 iulie 2008, 16:14)

    alex [anonim]

    scoate-i dosarul.....are sustinere si in fond e exact ca voi, si voi ar trebui sa va dati demisia din Parlament si nu o faceti!!! De ce ar face-o el? Pai sa plece de langa outele de aur, mai are de numarat cateva. V-as face pachet si directia africa centrala, sa va alerge aia un pic pana va caiti de toate relele pe care le-ati produs. Vrajeala. oricum e bine ca va veni si timpul vostru...somn usor...va trezim noi!!
  • -1 (3 voturi)    
    Mircea Sandu si Mitica Dragomir (Marţi, 1 iulie 2008, 16:34)

    Daniel [anonim]

    Mircea Sandu si Mitica Dragomir sa se duca in Congo, acolo le e locul.
    Acolo poate a mai ramas ceva de furat. Toate spagile si furturile din fotbalul nostru au fost facute cu complicitatea lor si nimeni nu ii aresteaza, nimeni nu ii baga dupa gratii!
    VREM UN FOTBAL CURAT! Cei care il murdaresc sa intre la puscarie!
  • +1 (3 voturi)    
    mda (Marţi, 1 iulie 2008, 16:54)

    Gabi [anonim]

    Interesanta campanie de PR. Asta e inceputul relansarii lui Vadim si al lui PRM? Sa speram ca ne-a trecut dragul de el, ca lui nu-i mai trece.
  • -1 (1 vot)    
    AALLLLOOO (Marţi, 1 iulie 2008, 17:35)

    asd [anonim]

    nu asa a zis asa ca mai lasati-ne voi ca mai puneti si voi cate ceva in plus
  • -1 (1 vot)    
    ... (Marţi, 1 iulie 2008, 20:12)

    Opposite [anonim]

    Vorbeste Triceratops despre Brontozaur.

    L-ati inlocuit pe Gigi Becali cu Vadim?
  • 0 (0 voturi)    
    halatu' (Marţi, 1 iulie 2008, 21:20)

    Vaccin [anonim]

    DA' HAL:ATU'! CAT E DOAMNA HALATU'!
  • 0 (0 voturi)    
    Dar el nu? (Miercuri, 2 iulie 2008, 17:23)

    Coco [anonim]

    Dar sa plece si Vadim din conducerea PRM ca de 18 ani tot deranjeaza. Partidul a crescut, a scazut etc datorita prostiilor facute de celelalte partide, ca doar nu credeti ca circul constant facut de Corneliu a folosit la ceva.