FOTOGALERIE Ciprian Marica, accidentat serios la cap de Marius Niculae!

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 10 iunie 2008, 14:43 Sport - Stiri Euro 2008

Ciprian Marica, accidentat la cap
Atacantul roman Ciprian Marica s-a accidentat destul de grav la cap in urma unui duel aerian cu Marius Niculae in timpul meciului scoala de la sfarsitul primului antrenament de dupa egalul cu Franta. La sedinta de pregatire au participat numai jucatorii care nu au facut parte din primul 11 in meciul cu formatia lui Raymond Domenech.

Pret de cateva minute fotbalistul celor de la VfB Stuttgart nu s-a ridicat de la pamant, spre stupefactia coechipierilor sai. Ciprian a primit ingrijiri medicale din partea lui Pompiliu Popescu, medicul tricolorilor, acesta parasind de altfel dupa incident antrenamentul primei reprezentative.

Dupa un interval de aproximativ 20 de minute, salvarea a ajuns la baza tricolorilor, fostul dinamovist fiind dus la spital. Dupa primele investigatii se pare ca Marica a suferit o comotie.

Staff-ul medical de pe ambulanta sosita la stadion a continuat sa ii acorde ingrijiri medicale fotbalistului a carui stare incepuse sa se mai amelioreze.

La antrenamentul Romaniei au participat aproximativ 200 de suporteri care au primit autografe dupa terminarea sedintei de pregatire.

"A fost o minge si ne-am dat cap in cap. Imi pare rau, ce sa spun?! Trebuie sa fim concentrati ca sa batem Italia, fiindca trupa lui Donadoni va veni montata indiferent de meciul pierdut aseara", a precizat Marius Niculae dupa incidentul de astazi.

Ultimele vesti din tabara echipei nationale sunt bune, analizele facute de Ciprian in spitalul din St. Gallen aratand ca atacantul nu a suferit nimic grav, el putand fi pe teren in partida cu Italia (daca selectionerul Piturca va considera oportun acest lucru).
























3977 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Numai accidentari (Marţi, 10 iunie 2008, 15:00)

    adik [anonim]

    Recunosc, nu prea le am cu fotbalul, dar in viata mea nu am auzit despre atatea accidentari la echipa nationala - intr-un timp atat de scurt.
    Culmea, toate - la antrenamente.
    Intreb la modul serios: ESTE NORMAL ASA CEVA?
    • 0 (0 voturi)    
      "atatea accidentari" (Marţi, 10 iunie 2008, 15:08)

      Razvanica [anonim] i-a raspuns lui adik

      Pai au fost 2, Coman si acum Marica, despre care nici nu se stie inca daca e grav...
      • 0 (0 voturi)    
        Si ov petre (Marţi, 10 iunie 2008, 15:50)

        TB [utilizator] i-a raspuns lui Razvanica

        accidentat cel mai stupid
  • 0 (2 voturi)    
    ?! (Marţi, 10 iunie 2008, 15:04)

    mariko san [anonim]

    Stimati tricolori! Va rugam sa va pastrati energia pentru intilnirile oficiale! Nu ne mai dati emotii suplimentare! HAI ROMANIA
  • 0 (2 voturi)    
    k1 (Marţi, 10 iunie 2008, 15:10)

    Tenerife [anonim]

    povestea e asa :Piturca nu stia pe cine sa titularizeze in meciul cu Italia :Marius Nicolae sau Ciprian Marica (bunn pana aici perfect) dar Marius fiind mai siret siºa cumparat aparat de citit gandurile de la japonezi si a aflat de planul lui Piturca......si s-a gandit sa execute cel mai diabolic plan pe care numai o minte bolnava siºar fi putut-o imagina : L-A PALIT IN CAP PE MARICA LA ANTRENAMENTE ....

    intrati pe gsp dak nu ma credeti
  • 0 (0 voturi)    
    Accidentare grava sau destul de grava? (Marţi, 10 iunie 2008, 15:13)

    Pepi [utilizator]

    Comentatori de doi lei... Macar stiu ce e aia comotie? A fost pur si simplu facut knock-out. se fac niste investigatii imagistice (in marea majoritate a cazurilor nu e nimic grav), se urmareste evolutia timp de cateva zile sa nu fie complicatii ulterioare si dupa aia poate juca! Accidentare medie (din punct de vedere sportiv) a avut Frei in meciul inaugural, la logamentele genunchiului, care il tin departe de teren timp de 2 luni!
  • 0 (2 voturi)    
    zece negrii mititei (Marţi, 10 iunie 2008, 15:17)

    io [anonim]

    au plecat la... euro
    P.S. nu-i un mesaj rasist, n-am nimic cu negrii ci doar cu faptul ca imi doresc, daca echipa romaniei trece de grupe sa mai aiba si jucatori... intregi
  • 0 (0 voturi)    
    presa... (Marţi, 10 iunie 2008, 15:47)

    gigi [anonim]

    SOCANT!! SENZATIONAL!!! S-a lovit la cap!!! Are cucui!! SANGEEEE!! IMAGINI!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    titlu de OTV (Marţi, 10 iunie 2008, 16:48)

    gigi [anonim]

    FOTOGALERIE Ciprian Marica, accidentat serios la cap de Marius Niculae! VS analizele facute de Ciprian in spitalul din St. Gallen aratand ca atacantul nu a suferit nimic grav. bagati titlu ca sa dea lumea click. jenant
  • 0 (0 voturi)    
    Senzational!!! (Marţi, 10 iunie 2008, 20:05)

    Liuba [anonim]

    Lui Marius Niculae i-a crescut o a 3-a mana in locul unde s-a lovit cu Marica!!!!
    (M-am sataturat de stirile astea exagerate la maxim!)