VIDEO Un tanar de 27 de ani, victima taurilor din Pamplona

de Andra Popa     HotNews.ro
Duminică, 12 iulie 2009, 12:40 Sport | Alte sporturi

Sarbatoarea traditionala de la Pamplona s-a terminat anul acesta cu moartea unui tanar de 27 ani. Un obisnuit al acestor sarbatori spaniole, Daniel Jimeno Romero s-a impiedicat in tip ce fugea pe strazile aglomerate de oameni si tauri. Cazatura i-a fost fatala - un taur s-a repezit spre el si l-a lasat intr-o balta de sange. Medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viata.


Vezi aici filmul tragediei de la Pamplona



Citeste mai multe despre   





















1604 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    pacat (Duminică, 12 iulie 2009, 12:45)

    Hiksos [anonim]

    pacat ca a fost numai unu !
  • +2 (4 voturi)    
    Mda (Duminică, 12 iulie 2009, 12:51)

    ov1d1u [anonim]

    Si-a cautat-o cu lumanarea. Cine sare multe garduri...
  • -1 (3 voturi)    
    asa si? (Duminică, 12 iulie 2009, 12:52)

    bravo [anonim]

    daca murea de vreo bula incurabila/accident mai merita sa fie stire...
    dar asa?
  • +5 (7 voturi)    
    Foarte bine (Duminică, 12 iulie 2009, 12:56)

    bogdan [anonim]

    Poate asa vor interzice si ei manifestatiile astea primitive.Spuneam ca oamenii au evoluat dar inca sunt insetati de sange si o dovedesc cu fiecare ocazie care o au.Sa fie o lectie ca se mai poate intampla si invers...
  • 0 (2 voturi)    
    Asa, si? (Duminică, 12 iulie 2009, 13:13)

    Taurasul [anonim]

    In ce ridicol a ajuns sa se scufunde presa! Aflam toate nimicurile de pe tot globul. A murit un prost care alerga pe strada cu taurii. SI ce e cu asta? A compus cumva vreo Simfonie a 9-a si nu stiam?
    Mai mult decit atit i se da si numele. Dumnezeule! Cine e ala de ii apare numele in presa?
    Suntem zilnic asaltati de gunoi in loc de informatie utila.
  • +3 (3 voturi)    
    Pamplona (Duminică, 12 iulie 2009, 16:58)

    Oana [anonim]

    Trebuie sa fii tampit sa te iei la intrecere cu un taur!! Si-a cautat-o nu cu lumanarea, ci cu tortza!
  • +3 (3 voturi)    
    Salbatici (Duminică, 12 iulie 2009, 18:56)

    anti [anonim]

    Inchizitia si corridele - o rusine in istoria Spaniei! Asemenea manifestari trebuie suprimate!
  • 0 (0 voturi)    
    Am fost 4 ani colegi de munca (Duminică, 12 iulie 2009, 21:02)

    George [anonim]

    Sunt de 10 ani in Spania. Am avut (norocul) de al cunoaste pe Daniel. Am fost colegi de munca timp de 4 ani intr-un atelier unde se fabrica usi si ferestre de aluminiu in Alcala de Henares......Un baiat exceptional.O placere din partea mea de a cunoaste o asemenea persoana cu atata pasiune ptr. tauri.In fiecare an mergea in Pamplona (orasul cel mai renumit in cursele cu tauri) unde in acest an si-a gasit tragicul sfarsit.Eu inteleg parerea fiecaruia (pro si contra)care nu cunoste obiceiurile si traditiile acestei tari,dar traind aici lucrurile se vad altfel.Astazi am fost la inmormantarea lui si cred ca va dura mult timp sa uit acest eveniment .DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE.
    • 0 (0 voturi)    
      despre pasiunea de a ucide (Luni, 13 iulie 2009, 11:38)

      eko [utilizator] i-a raspuns lui George