​Super Bowl: New York Giant, marea castigatoare (21-17 cu New England Patriots)

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 6 februarie 2012, 10:11 Sport | Alte sporturi

Super Bowl
Foto: indianapolissuperbowl.com
New York Giants a castigat editia cu numarul 46 a Super Bowl, dupa ce a invins, scor 21-17, pe New England Patriots. Meciul s-a desfasurat, duminica, la Indianapolis.

New England Patriots este echipa la care evolueaza si romanul Zoltan Mesko. Giants si-a trecut in cont cel de-al patrulea succes, formatia din New York reusind sa mai invinga in Super Bowl pe Patriots si in 2008.

Giants a cucerit Super Bowl in anii 1987, 1991, 2008 si 2012. Touchdown-ul care a decis invingatoarea a fost marcat de Ahmad Bradshaw, cu doar 57 de secunde inainte de final, informeaza Mediafax.

MVP-ul finalei a fost ales Eli Manning, care evolua la Giants si la victoria din 2008.


Citeste mai multe despre   























1971 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    Nu-i intereseaza pe romani sportul asta de yankei (Luni, 6 februarie 2012, 10:25)

    Amaleo [anonim]

    Nu va mai chinuiti degeaba, nu-i intereseaza pe romani sportul asta de 2 lei! Rugby cu casti, nu il joaca nimeni in Europa si nu intereseaza pe nimeni! Stire neinteresanta! Marele super BOU.
    • +3 (5 voturi)    
      intrebare (Luni, 6 februarie 2012, 10:37)

      fl [anonim] i-a raspuns lui Amaleo

      ba neica nimeni de unde sti tu ce-i intereseaza pe romani?
      • -1 (5 voturi)    
        Sigur (Luni, 6 februarie 2012, 11:04)

        Marian [anonim] i-a raspuns lui fl

        Pe romani ii intereseaza ce mananca becali dimineata, la pranz si seara, si cu cine se mai injura. Cel putin avand in vedere cu ce incep si cu ce termina stirile la TV.

        Din fericire sunt si romani carora le plac sporturile adevarate si care mai au si capacitatea de a le interege. Fotbalul american este cu siguranta unul dintre acestea.

        Daca ar avea mai multa expunere media cu siguranta ar avea mult mai multi adepti.
    • -1 (5 voturi)    
      du-te si te culca (Luni, 6 februarie 2012, 11:14)

      pletosu [anonim] i-a raspuns lui Amaleo

      bai baiatule, daca te-ai ratacit si cautai ceva stiri despre ciobanul de becali sau despre asa zisul fotbal de la noi posteaza in alta parte; nu toata lumea se invarte in jurul asa zisului "sport rege"
      bravo hotnews
      • +4 (4 voturi)    
        Imi cer scuze pentru prostiile pe care le-am scris (Luni, 6 februarie 2012, 11:26)

        pletosu [anonim] i-a raspuns lui pletosu

        Are dreptate amaleo, asta nu e sport! E o prostie!
  • +1 (3 voturi)    
    fotbal american (Luni, 6 februarie 2012, 11:45)

    LupuMoralist [anonim]

    stirea e ok, nu vad care e problema. ca fotbalul american nu are priza in europa, e cu totul altceva. va rog sa va aduceti aminte de Forrest Gump si cum i se explica cum se joaca acest sport: you take the ball and you run...
  • 0 (2 voturi)    
    unii totusi vad...De gustibus! (Luni, 6 februarie 2012, 14:30)

    probowl [anonim]

    @ amaleo (& hotnews (autor articol)
    Ca sa stii /stiti ca sunt romani care urmaresc acest sport vreau sa fac o obiectie la articol: NU tochdown-ul lui Bradshaw a decis rezultatul (ba chiar acest touchdown era sa-i coste meciul...),ci pasa excelenta a lui Brady pe care a scapat-o (inexplicabil!) Wes Welker. Ca sa nu mai vorbim de o alta pasa fenomenala (sideline catch) prinsa de Mario Manningham de la Giants mai inainte!

    Meci bun, reclame in general bune (vreo 3 deosebite) si un show (neplatit! dar cu mari beneficii inaintea apropiatului nou album) a luiMadonna&"Friends"OK (cu exceptia gestului obscen a lui M.I.A.)
    • 0 (0 voturi)    
      Giants - NFL Champs (Miercuri, 8 februarie 2012, 7:01)

      cornel [anonim] i-a raspuns lui probowl

      De acord. Am fost la meci si am asistat la un spectacol unic. The Big Blue beat Brady & Co again....
      I'm proud to be a NY Giants fan.
      I got one ring... he got one too :)
  • -1 (1 vot)    
    unii totusi vad...De gustibus! (Luni, 6 februarie 2012, 14:33)

    probowl [anonim]

    @ amaleo (& hotnews (autor articol)
    Ca sa stii /stiti ca sunt romani care urmaresc acest sport vreau sa fac o obiectie la articol: NU tochdown-ul lui Bradshaw a decis rezultatul (ba chiar acest touchdown era sa-i coste meciul...),ci pasa excelenta a lui Brady pe care a scapat-o (inexplicabil!) Wes Welker. Ca sa nu mai vorbim de o alta pasa fenomenala (sideline catch) prinsa de Mario Manningham de la Giants mai inainte!

    Meci bun, reclame in general bune (vreo 3 deosebite) si un show (neplatit! dar cu mari beneficii inaintea apropiatului nou album) a luiMadonna&"Friends"OK (cu exceptia gestului obscen a lui M.I.A.)
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo, New York Giants ! (Luni, 6 februarie 2012, 23:12)

    Cipos Salamadros [anonim]

    O mare victorie, un meci fantastic !!! Bravo si sincere felicitari pentru New York Giants ! New York e fruncea !