Lucian Bute vs Glen Johnson va fi in direct pe The Money Channel

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:30 Sport | Alte sporturi

Lucian Bute cu tricolorul Romaniei
Foto: Reuters
Meciul dintre Lucian Bute si Glen Johnson (in care "Mister KO" isi va pune in joc pentru a noua oara centura de campion IBF, categoria supermijlocie) va fi transmis in Romania de catre postul The Money Channel, informeaza Mediafax.

Partida dintre Lucian si Glen va fi in direct, de la ora 5.00, pe The Money Channel, in timp ce in reluare disputa va putea fi urmarita duminica dupa-amiaza.

Sorin Freciu, coordonatorul postului The Money Channel, a precizat pentru Mediafax ca Emanoil Savin (n.r. primarul din Busteni) este cel care a sprijinit incheierea contractului pentru transmiterea meciului Bute vs Johnson.

  • "Sunt pregatit de marea lupta. Dupa cum stiti, m-am pregatit intens in ultima perioada, iar in acest moment ma simt increzator in fortele mele. Simt, in sfarsit, ca fac parte din marele SuperSix cu ocazia acestui meci cu Glen. Voi boxa impotriva unui sportiv care se bucura de o foarte mare credibilitate. Daca voi invinge categoric (nr. inainte de limita), atunci imaginea mea se va imbunatati. Glen Johnson stie multe dintre secretele boxului, dar cu toate acestea sper sa-l opresc. Vreau sa ma impun in fiecare repriza" - Lucian Bute.
  • "Bute este un nume mare in boxul mondial, il respect, imi este prieten, dar voi face tot ce este posibil pentru a-i lua centura. De aceasta data va fi o lupta adevarata, il cunosc bine din reprizele de sparring. Ii cunosc bine punctele slabe, sper sa fiu capabil sa profit de ele. Sunt cel mai bun adversar de pana acum al lui Lucian, de asta sunt sigur. Are un stil destul de dificil pentru multi dintre pugilisti, dar l-am studiat destul de bine" - Glen Johnson. 
Lucian Bute: 29-0-0, 24 KO
Glen Johnson: 51-15-2, 35 KO

Lucian Bute, prezentare:
1,87 metri, 76,15 kg, club Interbox.
Nascut pe 28 februarie 1980, la Pechea, Galati.

Lucian Bute este neinvins in 29 de meciuri, din acestea 24 de victorii au fost obtinute prin KO. Romanul a castigat titlul in octombrie 2007, invingandu-l prin KO in runda a 11-a pe columbianul Alejandro Berrio. Pana acum, Bute si-a aparat cu succes titlul de opt ori: in februarie 2008, in fata americanului William Joppy (KO), in octombrie 2008, in fata mexicanului Librado Andrade (la puncte), in martie 2009, in fata columbianului Fulgencio Zuniga (KO tehnic), in noiembrie 2009, in fata mexicanului Librado Andrade (KO), in aprilie 2010 in fata columbianului Edison Miranda (KO), in octombrie 2010, in fata americanului Jesse Brinkley (KO tehnic), in martie 2011 in fata irlandezului Brian Magee (KO in repriza a zecea) si in iulie 2011 in fata lui Jean Paul Mendy (KO in repriza a patra).


Citeste mai multe despre   



















7564 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    Lucian Bute (Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:38)

    iulia [anonim]

    Romania iti tine pumnii stransi!!
    http://infoinsider.ro/2011/11/03/box-manusile-cu-care-lucian-bute-si-a-aparat-titlul-de-campion-mondial-admirate-in-pasajul-universitatii/
  • +7 (11 voturi)    
    Money channel (Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:43)

    Achiles [anonim]

    De ce nu il transmite pe Cartoon Network sau Mezzo?
    Tare asta cu Money channel.
    • -6 (8 voturi)    
      mi se pare normal (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:17)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui Achiles

      Fiindca este un meci aranjat pe bani. Nu este nici desen animat pentru copii si nici arta.
      • 0 (2 voturi)    
        ai primit minusuri desi... (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 10:19)

        dumi [anonim] i-a raspuns lui bors cu miere

        ...ai dreptate. Cam naivi oamenii pe aici...
        Hai, sariti cu minusuri si la mine!
    • +1 (1 vot)    
      E pe Money Channel pentru ca... (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 10:42)

      Daniel U. [anonim] i-a raspuns lui Achiles

      ... e o afacere.
      Canalele sportive sunt ocupate cu alte afaceri...d-alea mai mari adica fotbal.
  • +7 (11 voturi)    
    !!! (Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:45)

    Cris [anonim]

    Eu ma asteptam sa-l transmita pe Playboy channel, Fox kids, MTV, in nici un caz pe Money CH.
  • 0 (4 voturi)    
    ........ (Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:49)

    lungu bogdan [anonim]

    dar meciul papandreu-merkel cand este programat?
  • -3 (7 voturi)    
    bun asa.. (Vineri, 4 noiembrie 2011, 15:54)

    cosminrs [utilizator]

    Da' TVR de ce nu? E ocupata cu altceva?
    De fapt tin minte ca era o perioada cand ma mai uitam la TVR.. in ultimii ani au devenit una dintre cele mai proate televiziuni. Si eu platesc pentru asta.. Nu prea inteleg de ce... Din tot ce citesc singura chesti care se intampla pe TVR e Basescu. Oare mai da TVR filme bune? Mai au ceva documentare? Ce se intampla cu TVR Cultural.. Stau.. Mai exista TVR? Nu ar trebui sa fie facut ceva cu institutia asta publica? Daca nu... sa o inchidem.
    Penibil .. Money Channel.. o sa ma uit de o sa crap.
    • +5 (7 voturi)    
      Giugeo ma ! (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:14)

      Costica [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

      Bai bufonule, tu intrebi de nu la TVR 1 ...Nici nu stii daca exista, da' stii tu ca transmite numai ce vrea Basescu ca asa v-a spus Antonescu, nu stii daca mai exista ala cultural dar intrebi ...Pai ,daca nu-l urmaresti niciodata , ce mai intrebi?
      Postu tau e doar un atac gratuit ca sa te faci auzit in frustrarea ta de trompet USL-ist ! Stai ma pe antene ca or sa va dea aia ce le-au dat Felix si angajatilor obisnuiti in aceasta criza: multa ... ie. Pofta buna !
    • 0 (8 voturi)    
      foarte bine (Vineri, 4 noiembrie 2011, 16:19)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui cosminrs

      Tvr are rol educativ, nu de incurajare a smardoilor.
      • 0 (6 voturi)    
        corect ... (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:04)

        Misa [anonim] i-a raspuns lui bors cu miere

        Are rol educativ ... de aia transmite doar fotbal , sport care propaga mult mai multa violenta in randul suporterilor decat orice alt sport de contact .

        Boxul este un sport dur dar incredibil de cinstit. Acolo nu exista off -side sau hent. Problema e ca se invata in sala, dupa antrenamente lungi si grele si nu pe maidan. Asa ca tu nu ai cum sa-l pricepi.
        • +2 (2 voturi)    
          cinstit? (Vineri, 4 noiembrie 2011, 18:41)

          bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui Misa

          eu am auzit ca toate meciurile sunt aranjate.
          Da, e foarte frumos sa inveti cum sa distrugi sanatatea adversarului tau...
          Tvr difuzeaza doar Champions League si campionate mondiale, europene, care sunt culmile fotbalului.
        • +1 (1 vot)    
          Ce nu pricepi matale despre fotbal ... (Sâmbătă, 5 noiembrie 2011, 9:42)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Misa

          ... e ca nu degeaba e sportul cel mai popular pe glob - incepe sa castige teren chiar si in SUA, care traditional nu dadeau doi bani pe el.

          Fotbalul e un sport de echipa, chestie extrem de importanta dpv educational. Fotbalul e un sport care te invata sa-ti protejezi adversarul, chestie iar foarte importanta dpv educational. Fotbalul te mai invata si ca indiferent cat de bine ai fi intentionat, accidente tot se produc, da' de-aia tot tre' sa te ridici si sa mergi mai departe. Nu in ultimul rand, fortbalul e un sport foarte democratic - nu-ti trebuie decat un petec de iarba si-o minge, si indiferent ca ai 10 sau 50 de ani, 50 de kile sau 120, 1.5 metri sau 2 metri inaltime, pe teren toata lumea e egala, si a fi mai mare sau mai puternic decat altul nu iti ofera musai un avantaj - nici Maradona nici Messi nici Hagi nu-s foarte inalti, ba chiar din contra. Fotbalul e de asemenea un sport de contact, dar de departe mai putin violent decat alte sporturi de contact - in fapt, in fotbal violenta se penalizeaza. Fotbalul iti dezvolta tenacitatea - daca nu ma crezi, fa doar jumatate de ora de sprinturi pe iarba uda de 10cm, de-a latul terenului. Fotbalul de mai invata si valoarea muncii - in tehnica unui Messi sau Maradona, pe langa talentul nativ, au mai intrat probabil si multe mii de ore de antrenament zilnic. Arata-mi mai un singur sport care aduce membrii unei echipe atat de aproape unii de altii ca fotbalul.

          Nu vreau in nici un caz sa denigrez boxul. Boxul te invata ce inseamna tenacitatea dusa la extrem, te invata sa nu te pierzi cu firea sub presiune, si te face capabil de a nu ceda la violenta, ceea ce e un lucru bun, dupa parerea mea. Dar sa pretinzi ca fotbalul e un sport care propaga violenta in mult mai mare masura decat boxul, si sa negi valentele educative ale fotbalului, e dupa parerea mea cel putin aiurea. Exista violenta gratuita si necinste atat in fotbal cat si in box, dar aia nu schimba natura celor doua sporturi.
  • +3 (7 voturi)    
    Câtă frustrare imbeciă (Vineri, 4 noiembrie 2011, 17:40)

    felis_tigris [utilizator]

    Nu ne putem bucura că acest meci va fi transmis, doar pentru că nu este transmis de canalul TV pe care îl simpatizăm. Asta se numeşte imbecilitate!