După o pauză importantă de câteva săptămâni, Simona Halep revine în circuitul WTA la Stuttgart, turneu unde va debuta în turul al doilea împotriva jucătoarei Marketa Vondrousova. Cehoaica a câștigat cele două meciuri jucate împotriva Simonei.

Simona HalepFoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Duelul dintre Simona Halep și Marketa Vondrousova va avea loc joi, de la ora 18:00 și va fi LiveText pe HotNews.ro și în direct pe Digisport 2.

VIDEO Cine este adversara Simonei Halep: A început sportul la 4 ani și a avut de ales între tenis și fotbal

Vondrousova vs Halep 2-0

2019, Roma: 2-6, 7-5, 6-3 pentru Vondrousova

2019, Indian Wells: 6-2, 3-6, 6-2 pentru Vondrousova

Marketa Vondrousova (Cehia) - 21 de ani, locul 20 WTA, 1.72 metri. A câștigat din tenis $3.790.234, iar cel mai bun loc ocupat a fost 14 (pe 1 iulie 2019).

"Porsche Tennis Grand Prix" are loc între 19-25 aprilie pe zgură în condiții indoor. Competiția face parte din categoria "WTA 500" și are premii în valoare totală de $565.530.