Ilie Năstase: "O văd pe Mihaela Buzărnescu ajungând la Turneul Campioanelor. Sakkari e mai masculină, arată cam ca un bărbat"

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 5 august 2018, 11:33 Sport | Tenis


Mihaela Buzarnescu
Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro
Fostul tenismen Ilie Năstase a declarat, duminică, la Digi Sport, că o vede pe Mihaela Buzărnescu ajungând la Turneul Campioanelor, românca având un an foarte bun. Despre adversara lui Buzărnescu din finala de la San Jose, Maria Sakkari, Năstase a spus că este “mai masculină” şi arată “cam ca un bărbat”, susține News.ro.

“Mihaela are un an foarte bun, păcat că n-a făcut asta mai demult. Dar e bine şi acum. Însă să ştiţi că şi eu cel mai bun tenis l-am jucat la 26 de ani. Dacă eşti în formă şi îţi vezi de treaba ta, cum îşi vede şi fetiţa asta, e foarte bine. O văd să ajungă la Turneul Campioanelor”, a spus Năstase.

“Maria Sakkari, am văzut-o. E mai masculină, arată cam ca un bărbat. Se vede cât se pregăteşte”, a mai afirmat Ilie Năstase.

El a vorbit şi despre ieşirile nervoase ale Mihaelei Buzărnescu de la meciuri. “Mie îmi place de ea, e foarte bine. Cred că m-a auzit pe mine. Eu înjuram în engleză, ea a înjurat în româneşte, bravo ei. Aşa nu o amendează nimeni”.

În marea finală, Miki o va întâlni pe Maria Sakkari (Grecia, 49 WTA). Grecoaica a trecut greu, scor 3-6, 7-5, 6-2, de Danielle Collins. Meciul va avea loc duminică, de la ora 00:00, urmând să fie în direct pe Digisport 1.

Dacă va câştiga turneul, Buzărnescu va obţine 136.695 de dolari şi 470 de puncte. Dacă va pierde finala, ea va primi 72.835 de dolari şi 305 puncte.

Buzărnescu va juca la San Jose a treia sa finală WTA din carieră, după cele pierdute anul acesta la Hobart şi Praga.

Competiția californiană face parte din categoria Premier și esta dotată cu premii totale în valoare de $799.000.

S-ar putea să te intereseze și:




Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2413 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 5 august 2018, 11:45)

    polonyca [anonim]

  • +7 (11 voturi)    
    Da, normal (Duminică, 5 august 2018, 12:14)

    democtrates [utilizator]

    Intr-adevar avem inca o jucatoare extraordinara, dar nu-mi place inerventia uni"penal" care crede ca tot tenisul din Romania incepe de la el.
  • +10 (18 voturi)    
    Ilie,meriți răspuns după măsură: (Duminică, 5 august 2018, 12:20)

    asavreau [utilizator]

    Ca un bărbat,meriți un pumn în nas de la Maria Sakkari.Nu-i înțeleg pe reporterii sportivi de ce insistă să afle părerea lui Ilie.Ilie a rămas cu mintea de acum 65 de ani,nu a învățat nimic ce înseamnă sport.Crede că-i o ciomăgială pe maidan!
  • +5 (9 voturi)    
    Trebuie neaparat să reducă... (Duminică, 5 august 2018, 12:25)

    mircea_cjn [utilizator]

    ...numărul de greșeli neforțate ! Mai ales pe alea de... 1m afară!
    Pentru ca e păcat, iși complică de multe ori inutil situația.
    mai mult calm, mai mult autocontrol, un pic de joc mai la siguranță și totul va fi OK.
  • +4 (6 voturi)    
    nastase poate sa declare ce vrea (Duminică, 5 august 2018, 15:26)

    Coco Whistle [utilizator]

    dar, gradele si uniforma militara trebuiesc retrase acum, ordinele primite...eu as face o comisie 'de etica' super competenta sa analizeze cum aceste ordine au fost date si recomande retragerea lor in cazul derapajelor si acesta e un bun exemplu. monitorizarea indivizilor cu asemena ordine, decoratii si grade militare trebuie facuta permanent ptr ca e vorba imaginea romaniei si a unor institutii ale statului.
  • +1 (7 voturi)    
    nastase cu parul lung (Duminică, 5 august 2018, 16:27)

    Martinezu [utilizator]

    arata cam ca o muiere.
  • +4 (6 voturi)    
    Nastase. (Duminică, 5 august 2018, 17:09)

    Observatory [utilizator]

    om crescut și educat de Gașca comunista, care chiar crede ca este Heneral de armata..
    Păduchi și stele pe umeri din pletele nespălate ...
    Măcar bunul simt sa stea in banca lui...
  • -1 (5 voturi)    
    Nastase (Duminică, 5 august 2018, 18:13)

    exlc [utilizator]

    ..nu este fostul tenismen, este fosta ființă umană. http://imgur.com/gallery/6QA1cE6
    Eu nu am văzut bărbați să arate așa.
  • +1 (1 vot)    
    raspuns (Luni, 6 august 2018, 13:30)

    anion [utilizator]

    Mihaela trebuie sa anunte presei ca nu este de acord cu afirmatiile facute de Nastase despre ea in contextul in care a adus insulte grave si repetate intentionat despre fizicul adversarei sale din finala de la San Jose.