Dinamo București a învins-o dramatic pe Poli Iași duminică pe stadionul Arcul de Triumf, scor 1-0, în etapa cu numărul 4 a play-out-ului SuperLigii României.

Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

*Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul*

Dinamo București - Poli Iași 1-0

Moldovenii au început ca din tun partida și au fost aproape de a deschide scorul.

Sergiu Buș a reluat excelent cu capul, dar mingea a lovit bara.

Dinamo a dat replica prin Dennis Politic, al cărui șut a trecut pe lângă poartă.

În minutul 20, oaspeții au rămas în inferioritate numerică, după ce Rachid Bouhenna a faultat din postura de ultim apărător și a văzut cartonașul roșu.

În prelungirile primei reprize, Dinamo a ratat cea mai mare ocazie a partidei. Pavicic a trimis peste poartă din 6 metri.

Imediat după pauză, Cristi Costin a trimis un șut din marginea careului, însă Silviu Lung a respins spectaculos.

Gazdele au dat în cele din urmă lovitura în al treilea minut de prelungire prin Ahmed Bani.