CFR Cluj nu a reușit nici în a doua etapă a play-off-ului să obțină un rezultat pozitiv și a remizat în deplasare pe terenul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1.

Adrian MutuFoto: Anca Tepei / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj 1-1

Formatia gazdă a început tare jocul de pe Sepsi Arena și a deschis scorul după doar 9 minute prin Marius Ștefănescu. Găsit perfect în careu, jucătorul covăsnenilor l-a învins pe Sava cu un șut din colțul careului de 6 metri.

Replica echipei antrenate de Adrian Mutu a venit în minutul 21, la o fază la care Boben a trimis imparabil cu capul.

În a doua repriză, cei de la Sepsi au avut ocazii de gol mai clare, însă tabela a rămas neschimbată până la final.

6. Sepsi Sf. Gheorghe – 23 p *

* Echipele care au beneficiat de rotunjire la înjumătățirea punctelor.

Sepsi OSK - CFR Cluj, 1-1, în etapa 2 din play-off-ul SuperLiga

Final.

Min 90+3: Niczuly are o intervenție fantastică la șutul puternic al lui Avounou.

Min 68: Ocazie mare pentru Sepsi. După o lovitură de colț, Debeljuh deviază în fața porții, însă Ninaj nu ajunge să împingă balonul în plasă.

Min 46: A început repriza a doua.

Pauză.

Min 39: Mare ocazie de gol pentru clujeni. Bîrligea primește o pasă excelentă, însă șutează direct în Niczuly.

Min 33: Șansă de gol pentru CFR Cluj. Keita trimite un șut puternic din afara careului, dar mingea se duce pe lângă poartă.

Min 21: GOL CFR! Boben restabilește egalitatea cu o lovitură de cap.

Min 9: GOL SEPSI! Ștefănescu este găsit perfect în careu și deschide scorul cu un șut la colțul lung.

Min 6: Ocazie de gol pentru CFR Cluj. Otele trage la poartă, dar nu reușește să îl învingă pe Niczuly.

Min 1: A început partida de pe Sepsi Arena.

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly - Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu - Oroian, N. Păun, Kallaku, Fl. Ștefan - Ștefănescu, Debeljuh, K. Varga.

Rezerve: D. Moldovan - Tănasă, Dumitrescu, Popsa, Oteliță, Aganovic, Alimi, Rondon, R. Varga, Safranko.

Antrenor: Bernd Storck

CFR Cluj: Sava - Cr. Manea, Boben, Mogoș, Camora - Muhar, A. Keita, Tachtsidis - C. Deac, Bîrligea, Otele.

Rezerve: Hindrich - Cimpoesu, Abeid, Aussi, Al. Radu, R. Filip, Fica, Ciupei, Avounou, Serebe, Michael.

Antrenor: Adrian Mutu

Arbitru: George Găman (Craiova) / A1: Ferencz Tunyogi (Zalău) / A2: Ciprian Danșa (Satu Mare)

Arbitru VAR: Claudiu Marcu (Constanța)

Arbitru AVAR: Andrei Constantinescu (București) / R1: Marius Omuț (Satu Mare)

Observatori arbitri: Irina Mirt (București)