Farul Constanța a mai făcut un pas important pentru calificare în play-off, după victoria cu scorul de 1-0 pe terenul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în penultima partidă a etapei cu numărul 26 a SuperLigii.

Farul ConstantaFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Sepsi Sfântu Gheorghe – Farul Constanța 0-1, în etapa a 26-a a SuperLigii

Deși Sepsi a controlat partida la capitolul posesie, constănțenii au avut mai multe ocazii de a marca.

Repriza secundă a debutat cu golul lui Pavol Safranko, anulat de arbitrajul VAR pentru ofsaid.

Farul a dat lovitura pe final, prin Constantin Grameni în minutul 87 după o fază fixă, mingea fiind respinsă de un fundaș advers după ce trecuse linia porții.

După acest rezultat, Farul acumulează 40 de puncte și depășește Universitatea Craiova în clasament, în timp ce Sepsi rămâne pe locul al nouălea, cu 33 de puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Sepsi Sfântu Gheorghe și Farul Constanța.