Rapid București merge ceas în 2024, după ce a obținut a treia victorie la rând. Formația antrenată de Cristiano Bergodi s-a impus în duelul cu Oțelul Galați, scor 2-1, în etapa cu numărul 24.

Cristiano BergodiFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Rapid - Oțelul 2-1

Rapid continuă să impresioneze în 2024.

Giuleștenii au bifat cea de-a treia victorie consecutivă în SuperLiga României, la capătul unui meci controlat în fața Oțelului.

Formația antrenată de Cristiano Bergodi a deschis scorul după doar 6 minute, prin Albion Rrahmani, care a profitat de o greșeală în defensiva oaspeților.

În prelungirile primei reprize, Rapidul și-a dublat avantajul, grație golului înscris de Borisav Burmaz.

Repriza secundă a fost una mai bună pentru echipa pregătită de Dorinel Munteanu, care a contat mai mult în atac, iar Cisotti a redus din diferență în minutul 87.