În penultima partidă a etapei cu numărul 22 a SuperLigii, FC Voluntari și Oțelul Galați au terminat la egalitate, scor 1-1, în fața unui stadion aproape gol.

Dorinel MunteanuFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

FC Voluntari – Oțelul Galați 1-1, în SuperLigă – Doar 210 spectatori prezenți la meci

Ziua de luni și temperaturile scăzute au făcut ca partida dintre FC Voluntari și Oțelul Galați să pară una amicală.

Doar 210 spectatori au fost prezenți la meci, iar unii dintre aceștia nu au rezistat până la final.

Formația antrenată de Dorinel Munteanu a deschis scorul după 11 minute prin Jonathan Cisse, care a reluat cu capul centrarea din corner a lui Bodișteanu.

Gălățenii au înscris din nou prin Maciel în minutul 62, dar golul a fost anulat de VAR pentru ofsaid.

Ilfovenii au reușit egalarea în minutul 80, când Radu Boboc a deviat din fața porții centrarea lui Nicolae Carnat.

Oțelul acumulează 27 de puncte după remiza cu numărul 12 a sezonului și urcă pe poziția a zecea, în timp ce FC Voluntari ocupă locul 12, cu 25 de puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Voluntari și Oțelul Galați.