FCSB a încheiat anul cu o victorie mare în cursa pentru titlu. Roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 3-1 pe terenul celor de la Poli Iași, în etapa cu numărul XXI a SuperLigii.

Florinel ComanFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Poli Iași – FCSB 1-3, în etapa a XXI a SuperLigii – 11 puncte avans față de locul secund

FCSB s-a deplasat la Iași fără Compagno, Miculescu, Djokovic, Rotariu sau Crețu, însă echipa a reușit cea de-a doua victorie în ultimele patru zile.

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul 16 cu un șut din interiorul careului, după o preluare greșită a unui adversar.

Poli Iași a reușit egalarea în minutul 26 prin Robert Ion, fost jucător al celor de la FCSB, cu un șut de la marginea careului.

Oaspeții au trecut din nou în avantaj în minutul 31, după ce Florinel Coman a transformat o lovitură de la 11 metri, acordată de VAR după un fault al lui Samayoa asupra sa.

Pe final, Samayoa a comis un nou penalti, în minutul 83, de data aceasta asupra lui Darius Olaru.

Florinel Coman a transformat încă o dată de la punctul cu var, iar FCSB are un avans de 11 puncte față de CFR, care mai are de disputat partida cu Universitatea Cluj.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Poli Iași și FCSB.