Universitatea Cluj și Dinamo au remizat în ultimul meci al zilei de sâmbătă, scor 1-1, în etapa cu numărul 4 din SuperLiga României.

Ovidiu BurcaFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

4 runde fără succes pentru echipa lui Ovidiu Burcă

Venită după 3 înfrângeri consecutive, Dinamo mai trebuie să aștepte pentru a obține primul succes al sezonului.

Formația antrenată de Ovidiu Burcă a remizat la Mediaș cu Universitatea Cluj, scor 1-1, în urma unui meci controlat de ardeleni.

Alexandru Chipciu a fost aproape de a deschide scorul, dar lobul său a fost scos de Golubovic.

Dennis Politic a deschis scorul pentru câini în minutul 15 al partidei, la capătul unei acțiuni superbe a jucătorului de 23 de ani.

În repriza secundă, Universitatea Cluj a restabilit repede egalitatea prin Daniel Popa, care a reluat cu capul în plasa porții apărate de Golubovic (min 51).

Ardelenii au continuat să pună presiune la poarta oaspeților, dar în cele din urmă s-a încheiat 1-1.

Universitatea Cluj a acumulat 5 puncte și a urcat pe locul 9, în timp ce Dinamo București rămâne ultima, cu doar un singur punct.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Universitatea Cluj și Dinamo București