După un rezultat de egalitate și două înfrângeri, UTA a reușit prima victorie din acest sezon, scor 1-0 pe teren propriu cu Poli Iași, în etapa a patra a SuperLigii.

Jucătorii echipei UTA AradFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

UTA – Poli Iași 1-0, în etapa a patra a SuperLigii

Partida de la Arad a început cum nu se poate mai bine pentru formația antrenată de Mircea Rednic.

În minutul 8, Fabry a deschis scorul, după ce șutul său a fost deviat înainte ca mingea să intre în poartă.

Poli Iași a replicat în repriza secundă prin Roman și Hlistei, iar în minutul 80, Samayoa a reușit să înscrie după o lovitură liberă, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

În cel de-al optulea minut de prelungiri, același Samayoa a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Click pe numele jucătorului pentru a vedea golul.