La primul meci în fața suporterilor olteni de la revenirea lui Laurențiu Reghecampf, Universitatea Craiova a reușit o victorie la limită, scor 1-0 cu Hermannstadt, în etapa a patra a SuperLigii.

Jucătorii echipei Universitatea CraiovaFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Universitatea Craiova – FC Hermannstadt 1-0, în etapa a patra a SuperLigii

După un prim rezultat de egalitate pe terenul celor de la CFR Cluj, Laurențiu Reghecampf a înregistrat primul succes pe banca Universității Craiova.

Oltenii au deschis scorul în minutul 15 prin Andrei Ivan, care a transformat lovitura de la 11 metri obținută de Alexandru Mitriță.

Decizia a fost luată de arbitrul Ionuț Coza după consultarea imaginilor VAR.

Universitatea Craiova a mai ratat două șanse prin Danciu și Ișfan înainte de pauză, dar și prin Mitriță în repriza secundă.

Pe final, Hermannstadt a căutat egalarea, dar golul înscris de Alhassan în minutul 80 a fost anulat pentru poziție în afara jocului.

După această victorie, Universitatea Craiova urcă până pe poziția secundă a clasamentului, cu 8 puncte, în timp ce elevii lui Marius Măldărășanu coboară pe locul al șaselea.

Click pe numele jucătorului pentru a vedea golul.