





Felipe Massa: "Alonso era periculos la McLaren, acum nu il vad ca pe un rival"
"Cand ma uit la pilotii care vor concura in noul sezon de Formula 1, cred ca cele mai multe sanse de castig le au Lewis Hamilton si Kimi Raikkonen. Despre Alonso pot sa spun ca era periculos anul trecut, cand beneficia de o masina buna. Acum nu il vad ca un adversar pentru ca nu are un monopost la fel de competitiv", a precizat Massa.
Facand referire la planurile sale in legatura cu sezonul care sta sa inceapa, pilotul Scuderiei a mai precizat :"Sunt multumit 100% de noua masina Ferrari, in care ma simt confortabil. Am ca obiectiv castigarea titlului mondial si trebuie sa marturisesc ca sunt incantat de rezultatele pe care le-am inregistrat in teste".
Felipe Massa a incheiat sezonul trecut pe locul patru in clasamentul general al pilotilor, dupa Kimi Raikkonen, Lewis Hamilton si Fernando Alonso.

VIDEO Criza din Coaliție, săptămâna a doua. Orban: Cine atacă premierul trebuie să plece acasă /Cîțu: Le aduc aminte colegilor din coaliție că au de făcut o nominalizare pentru Ministerul Sănătății / Mandatul cu care USR-PLUS merge în ședința coaliției
Cercetătorii au descoperit cele mai precise informații de până acum privind emisiile radio rapide
INTERVIU Cum vede educația o elevă româncă admisă la Oxford. Mara Pîndaru: Trebuie introdusă mai mult tehnologia în procesul de învățare / Care este principala problema a sistemului de învățământ din România
O istorie a frigului extrem, din aprilie până în iunie - Ninsori, ger și îngheț în România ultimilor 100 de ani