Tehnicianul roman Dan Petrescu a inregistrat, sambata, cea de-a cincea victorie din actualul sezon al primei ligi din Rusia, Premier League, invingand pe teren propriu pe Terek Groznii, echipa antrenata de Ruud Gullit, cu scorul de 2-1. Dacian Varga a inscris primul gol al partidei dintr-un penalty obtinut de fostul atacant al CFR-ului, Lacina Traore.

Varga inscrie pentru KubanFoto: Captura YouTube

Dacian Varga a deschis scorul dupa 19 minute de joc, transformand o lovitura de la 11 metri. Terek a ramas in inferioritate numerica din minutul 72, cand Omelyanchuk a primit al doilea cartonas galben. Davidov a dus scorul la 2-0 in minutul 90, dar Terek a marcat in prelungiri, prin reusita lui Xavier, si Kuban Krasnodar - Terek Groznii s-a incheiat 2-1. Gigel Bucur a fost introdus pe teren in prelungiri, inlocuindu-l pe Dacian Varga.

Dupa acest rezultat, Kuban revine pe primul loc, cu 15 puncte (cinci victorii, 3 infrangeri). Zenit si Lokomotiv Moscova, formatii aflate pe locurile doi si trei, se intalnesc duminica.