Otelul Galati a castigat in extremis disputa cu Astra, elevii lui Dorinel Muntenu obtinand victoria in minutele de prelungire, scor 3-2. Au marcat Viglianti (19'), Pena (81') si Iorga (91'), pentru gazde, respectiv Takayuky (84') si Liviu Ganea (76') pentru oaspeti.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 90+1/ Iorga primeste un balon in careul ploiestean, dribleaza portarul si marcheaza cu poarta goala pentru o victorie mare a Otelului

Minutul 84/ Miranda prelungeste inteligent o minge pana la Takayuky, iar acesta egaleaza

Minutul 81/ Faza prelungita a gazdelor, Giugiu ii paseaza lui Pena, iar acesta inscrie dupa o actiune confuza in careul ploiestenilor

Minutul 76/ Liviu Ganea marcheaza cu un sut de la aproximativ 26 de metri, Baotici are partea sa de vina

Minutul 19/ Ibeh centreaza perfect, iar Viglianti a deschis scorul cu un sut la care Miron nu a putut interveni

Echipe:

Otelul: 1. Baotici, 23. Salagean, 18. Sg. Costin, 16. Sarghi, 3. Ripa, 6. Patras, 7. L. Iorga, 37. Viglianti, 29. Giurgiu, 15. Ibeh, 9. Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu

Astra: 82. Miron, 4. Mihalache, 5. Rohat, 3. Oprsal, 25. Craciun, 20. V. Gheorghe, 8. Seto, 18. Paulinho, 14. G. Paun, 11. Miranda, 19. L. Ganea. Antrenor: Nicolo Napoli.