Dinamo castiga cu 3-1 in deplasarea de la Iasi, victoria cainilor purtand semnatura Cristea (Andrei a reusit o dubla, minutele 19 si 63, iar Adrian a punctat in minutul 58). Golul de onoare al echipei lui Petre Grigoras a fost reusit de Ignatov (28). Faza meciului i-a apartinut lui Adrian Cristea, mijlocasul dinamovist reusind performanta de a rata cu poarta goala (79) dupa ce a driblat trei adversari si portarul.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Fluier final de partida, Iasi - Dinamo 1-3

85' N'Doye Scapa singur cu Marc, dar suteaza in portarul iesean

80' A intrat Zicu in locul lui Andrei Cristea

79' Adrian Cristea dribleaza trei adversari, trece si de portarul Marc, dar trimite pe langa cu poarta goala. Ocazie monumentala pentru Dinamo

77' Scarlatache faulteaza si vede cartonasul galben

75' Bratu primeste cartonasul galben

72' Rus intra pe teren in locul lui Bostina

68' Moti respinge cu capul de pe linia portii un sut puternic al lui Ignatov

65' Straton trimite cu capul din apropiere, mingea loveste bara portii lui Dolha

63' Gol Dinamo! Alexe ii fura mingea unui fundas iesean, patrunde pe dreapta, centreaza perfect, iar Andrei Cristea indeplineste o simpla formalitate de la cativa metri. Iasi - Dinamo 1-3

62' Miclea ii ia locul lui Bujor la Poli Iasi

58' A parasit terenul Claudiu Niculescu si a intrat Alexe

58' Gol Dinamo! Torje centreaza de pe dreapta, Niculescu lasa mingea sa treaca, iar Adrian Cristea inscrie de la opt metri cu un sut la coltul lung. Iasi - Dinamo 1-2

52' Moti trimite cu capul de la sase metri, mingea trece putin peste poarta lui Marc. Ocazie imensa pentru Dinamo

46' A intrat Costache in locul lui Pecnik

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Iasi - Dinamo 1-1

36' Pecnik primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Bostina

28' Gool Iasi! Macedoneanul Ignatov inscrie cu un sut de la 16 metri, Dolha a fost mascat de unul dintre jucatorii gazdelor

27' Moti deviaza in corner un sut al lui Balde

Dinamo a fost pragmatica in primele 20 de minute, cainii reusind sa inscrie la prima faza mai importanta de poarta

19' Gool Dinamo! Torje patrunde pe centru, dribleaza un adversar, ii paseaza lui Adrian Cristea, iar atacantul dinamovist inscrie de la cativa metri. Iasi - Dinamo 0-1

16' Adrian Cristea intoarce o minge pentru N'Doye, dar sutul dinamovistului este imprecis

14' Torje degajeaza o minge de pe linia portii lui Dolha, gazdele domina in aceste momente

12' Adrian Cristea incearca o executie pretentioasa de la marginea careului mare, dar balonul se duce in aut de margine

11' Iganatov suteaza imprecis de la 16 metri, oportunitate mare ratata de elevii lui Petre Grigoras

10' Pulhac deviaza din fata lui Bujor, actiune importanta a gazdelor

6' Bostina trimite de la peste 20 de metri, dar mingea se duce departe de tinta ieseana

4' Moti respinge cu capul o centrare care putea deveni periculoasa pentru poarta lui Dolha