VIDEO Marseille - Lyon 1-3/ Campionii nu renunta la Liga/ Juninho marcheaza de la 30 de metri

de Andra Popa     HotNews.ro
Luni, 18 mai 2009, 11:27 Sport | Fotbal

Juninho inscrie de la 30 de metri pe Velodrome
Olympique Marseille s-a indepartat de titlu in Franta dupa ce a fost invinsa de Lyon cu doua etape inainte de finalul campionatului. Benzema a destabilizat apararea lui Marseille si a reusit dubla, iar Juninho a inchis tabela cu un gol fabulos de la 30 de metri. Campioana en-titre e pe trei in Ligue 1, cu 4 puncte in urma lui Marseille.

Lyon a intrat la pauza cu un avantaj de doua goluri contrar desfasurarii jocului - Marseille a dominat prima repriza. Benzema (`31, `43) a inscris din penalty la primul atac al lui Lyon, apoi a venit golul doi dupa o faza creata de Toulalan si Delgado. Marseille a cerut trei lovituri de pedeapsa la Niang (`50, `52) si Brandao (`56), insa arbitrul nu a vazut nimic.  Sylvain Wiltord a marcat golul de onoare pe Velodrome, insa a entuziasmul lui Marseille a fost stopat de golul lui Juninho din prelungirile partidei.

Vezi aici golurile din Marseille - Lyon 1-3

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

1796 vizualizari

fabulos (Luni, 18 mai 2009, 18:50)

mihaitza [anonim]

dupa sinisa mihailovic in anii 95-05, juninho este de departe cel mai bun executant al loviturilor libere.este o incantare sa vezi asemenea executii. sper sa vina, cat mai repede, si altii din urma la acest capitol, deficitar la tinerii fotbalisti