În ultima partidă a etapei cu numărul patru din play-off-ul ligii secunde, confruntarea dintre CS Mioveni și CSC Șelimbăr s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Minge de fotbalFoto: Sven Beyrich/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

CS Mioveni – CSC Șelimbăr 0-0, în play-off-ul Ligii 2 – Ambele formații, la a treia remiză consecutivă

Ultima clasată în play-off-ul Ligii 2, CS Mioveni, a primit luni vizita celor de la CSC Șelimbăr, echipă fără drept de promovare în acest sezon.

Fără prea multe ocazii de poartă, gazdele au ratat două situații bune de a marca prin Alexandru Stan (minutul 60) și Panait (minutul 69).

Rezultatul îi menține pe cei de la Șelimbăr pe poziția secundă a clasamentului cu 45 de puncte, în timp ce CS Mioveni rămâne ultima, cu 36 de puncte.

După patru etape disputate din play-off-ul ligii secunde, CSC Șelimbăr, Gloria Buzău și CS Mioveni nu au reușit încă vreo victorie.

De altfel, mai mult de jumătate dintre meciurile disputate până în acest play-off s-au terminat la egalitate.