Cristiano Ronaldo a văzut cartonașul roșu pe finalul partidei dintre Al-Hilal și Al Nassr, contând pentru semifinala Supercupei Arabiei Saudite la fotbal.

Cristiano RonaldoFoto: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nemulțumit de faptul că a fost eliminat în minutul 86, Ronaldo a ridicat amenințător pumnul către arbitrul partidei, iar gestul acestuia a născut multe discuții pe rețelele sociale.

Al Nassr, echipa la care evoluează Ronaldo, a fost eliminată după ce a pierdut disputa cu scorul de 2-1.

Atacantul portughez a văzut cartonașul roșu după ce i-a aplicat un cot unui adversar în momentul în care Al Nassr era condusă cu scorul de 2-0.

Pentru Al-Hilal au marcat Al Dawsari (61) şi Malcom (72), iar Sadio Mané a redus din diferenţă în prelungiri (90+9).

În finala Supercupei Arabiei Saudite, Al-Hilal va da peste Al-Ittihad.