​Câștigătoarea meciului dintre Chicago Fire și CF Montreal a fost decisă în prelungiri (scor final 4-3), după ce Kellyn Acosta a înscris unul dintre cele mai bizare goluri din istoria MLS.

Bucuria jucatorilor de la Chicago FireFoto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Kellyn Acosta, reușită bizară în meciul dintre Chicago Fire și CF Montreal

În minutul 90+9, Acosta (aflat în propria jumătate de teren) a vrut să trimită spre careul advers, dar mingea a ajuns în poartă, după ce vântul a intervenit și l-a păcălit pe portarul Jonathan Sirois. Americanii au descris golul drept „cel mai nebunesc din istorie”.

Oaspeții au condus cu 3-1, dar Edwards a fost eliminat ('82) și gazdele au înscris de trei ori până la finalul partidei.

Chicago Fire vs CF Montreal 4-3

Au marcat: Haile-Selassie '45+8, Gutierrez '84 (penalty), Cuypers '90+5, Acosta '90+9 / Coccaro '8 (p), '12 (p), Yankov '70.