​Al-Nassr pierde teren în lupta pentru titlu în Arabia Saudită, după ce a fost învinsă pe teren propriu de Al-Raed, scor 3-1, în etapa cu numărul 23.

Cristiano RonaldoFoto: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Al-Nassr - Al-Raed 1-3

Cu Cristiano Ronaldo în primul 11, Al-Nassr a făcut un nou pas greșit în campionatul Arabiei Saudite.

Formația unde evoluează fotbalistul portughez a pierdut pe teren propriu disputa cu Al-Raed.

El Berkaoui a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 18 al partidei, dar Al-Nassr a restabilit egalitatea până la pauză prin Yahya (min 24).

În a doua repriză, Al-Raed a preluat din nou conducerea după golul înscris de Fouzair (min 46), iar oaspeții și-au securizat victoria în minutul 87, grație golului înscris de Sayoud.

Cu acest rezultat, Al-Nassr rămâne la 9 puncte în spatele liderului Al-Hilal, care are și un meci mai puțin disputat.