​Girona a făcut un nou pas greșit în campionatul Spaniei și a pierdut în deplasare pe terenul celor de la Mallorca, scor 1-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 27.

GironaFoto: Sergio Ruiz / PRESSINPHOTO / imago sportfotodienst / Profimedia

Girona, învinsă în deplasare de Mallorca

Girona pierde teren în lupta pentru titlu în LaLiga, după ce a pierdut al treilea meci consecutiv în deplasare.

Formația antrenată de Michel a fost învinsă duminică seară de Mallorca, în urma unui duel echilibrat.

Unicul gol al partidei a fost înscris în minutul 33 de Jose Copete, cel care a finalizat o acțiune din pasa lui Cyle Larin.

Tot duminică, Atletico Madrid a învins-o pe teren propriu pe Real Betis, scor 2-1.

Rui Silva și-a înscris în proprie poartă (min 8), iar Alvaro Morata a majorat avantajul gazdelor (min 44), după ce a ratat inițial o lovitură de la 11 metri.

Gazdele au redus din diferență și au stabilit scorul final în minutul 62, prin William Carvalho.